Hasada Başladık. Videolar ve fotoğrafları yakında paylaşacağım. Çamlıca T.

Arkadaşlar L.burgaz Büyükkarıştıran Çamlıca Tohumculukta Hasada başladık. Harcamış oldugumuz emek,döktüğümüz alınterinin karşılığını fazlasıyla Allah'ın izniyle almaya devam ediyoruz. Şuanda 5 biçerdöver akşamları çiğ düşene kadar hiç durmadan çalısıyor. 7 traktör 2 ufak kamyon ve yetişmediği yerlerde tırlarla buğday ve kanolayı taşımaya çalısıyoruz.
Çalışan biçerdöverler:Class lexion 540,Class tucano 320,Laverda M306,Laverda 255 LCS ve Laverda 2860LXE.
Verimlerden Oldukça memnunuz. Henüz Selimiye,Aldane ve Flamura 85 biçebildik. Daha Pehlivan Ve GUADALUPE Cinsi buğdaylarımıza girişemedik.
Verimler ise dekar başına şöyle.
Selimiye Ortalama 650- 700 kg
Aldane Ortalama 550 650 kg
Flamura 85 Ortalama 650 750 kg

Pehlivan ve Guadalupe'dan da aynı verimleri beklıyoruz.
Kanolada ise genel ortalama dekar başına 350 400 kg arası alıyoruz.
Ayriyetten Çektiğim güzel Kareler ve videolar var. Şimdi bir kaç tane yüklüyorum. İşlerin biraz yavaşlamasını beklıyorum. Fırsat bulduğumda Direkt olarak hepsini yükleyeceğim. sizlerle paylaşıcağım.

Uploaded with ImageShack.us
Kendi Biçerdöverimiz Laverda 255LCS Kanola biçiminde.

Çiftlikten bir görünüm. Mecburi yere döktüğümüz buğdaydan bir göruntü :)

Ulaşta İşlediğimiz Tek parça 770 dekar Flamura 85 tarlasından bir görünüm.

Class Tucano 320

İşlerin yoğunluğu nedeniyle Sorularınıza cevap veremeyelebilirim.Şimdiden özür dilerim.Herkese saygılar
Çamlıca Tohumculuk

Ynt: Hasada Başladık. Videolar ve fotoğrafları yakında paylaşacağım. Çamlıca T.

Allah bereketini artırsın kardesim.Anladıgım kadarıyla tohum mu üretiyorsunuz bunlar kurak verimlerimi sulak verimlerimi??

Ynt: Hasada Başladık. Videolar ve fotoğrafları yakında paylaşacağım. Çamlıca T.

Güzel paylaşım. Bereketli olsun. Çok güzel verimler almışsınız. Flamura ' da o kadar verime çıkıldığını ilk defa gördüm. Bizim burada en iyi senede 500 - 550 Kg ' yi geçmediydi. O senede de diğer cinsler 600 ve üzeri, Guadulupe ' de 750 ' yi bulmuştu. Heralde sizin tohum yeni ve iyi bakımlı olduğundan kaynaklanıyor.