MF 178 ÇİFT ÇEKER YAPTIRMALIYIM??

İyi günler arkadaşlar benim mf 178 traktörüm var ingiliz 69 model bunu çiftçeker yaptırmayı düşünüyorum 4000-5000 TL arasi fiyat biçiyorlar şimdi sizce yaptırmalımıyım çekişte verdiğim paraya değecek fark olurmu, traktör ne kadar güçlenir, yakıt nasıl olur, randuman verirmi vermezmi, bide yaptırırsam öne kaç kilo ağırlık takmalıyım, çok kararsızım herkes başka bi şey diyor yardımcı olursanız memnun olurum :)

Ynt: MF 178 ÇİFT ÇEKER YAPTIRMALIYIM??

Merhaba tabiki çekiş konusu dahada güçlenir beygir olarak güçlenmez ama bir 2 tekerın cekmesi var bir 4 tekerin aradaki farkı sen anla :) şimdi gelelim randımana sanırım 4x4 yaptırınca bir sürü yeni ayar yapılıyor ustanın iyi olması lazımkı bu ayarları duzgun şekilde yapsın ve ılerde kafan agrımasın ayrıca malzeme kaliteside var ve ayrıca traktörün birçok yerınden anlamayan kişiler ustayım dıye sanayide dükkanları var bence traktörünü 4x4 yaptırmak sana bağlı eger iyi bir usta bulursan yaptır ancak her geçenede yaptırma derım ...

teşekkür ederim :) peki yakıtta aşırı bi değişme olurmu bide kardeş sağol bilgi verdiğin için güçlenir diyosun tamam tabiikide güçlenecek sonuçta seninde dediğin gibi 2 teker daha asılıyor fakat şimdi bu güçlenmenin verdiğimiz paraya değmesi lazım önemli olan o :)

4000 -5000 dıyolarsa bence o o paraya deger tabı ılerıde sorun cıkarmıyacak sekılde montaj edılırse ayrıca yakıt konusu bende bılmıyorum onuda dıger arkadasların daha fazla bılgısı varsa onların soylemesı daha dogru olurr

kardeşim arkadaşın dediği gibi çok iyi bir usta bulman lazım arka tekerlerle ön tekerlerin devrini iyi ayarlaması lazım ayarlayamazsa biri dönerken diğeri patinaj çekerek gider buda artık ne gibi masraf açar unu bilemem 4000 5000 normal benim 70 66 tıya 10000 istiyolar yani senden uygun bir miktar istiyorlar defransiyel dingil jant lastik yavru şanzuman filan filan bence ucuz

saolun arkadaşlar gerçekten çok yardımcı oldunuz o zaman her önümüze gelene yaptırmamamız lazım peki fatih arkadaşım senin bi bilgin varmı yakıt konusunda?