new holland t6020 mi alsam t5060 mı nedersiniz

arkadaslar ben 12 senedir 6640 kullanıyorum ve newholland tan cok memmunum sıfır kabinli almayı düşünüyorum 1000 dekara yakın arazi cogu rampa t5060 fiyat olarak bana uyyo ama t6020 nin kabini falan cok hoşuma gidiyo cok güzel motorr ama onun fiyatı baya yüksek kararsız kaldım sizce ne yapayım..

Ynt: new holland t6020 mi alsam t5060 mı nedersiniz

aga hıc kafanı karıstırma t6020 gıt al mekanık olsun ekeltronık olsun her turlu sorun nh ıle cozulur sen kullanıcıya benzıosun t serılerı zaten sahane traktorler t5060 boswer ya t6020 tam bı cıfcı traktoru zate 6640 dan ınıpte t6020 bınmek super olur

t6020 elite degilde delta alsam arasında cok fazla bi özellik farkı yok galiba bi vites farkı bide yakıt enjeksiyon common rail farkı var galiba herşey aynı olması gerek onun fıyatı uygun 52000 euro

Yusuf link=topic=5140.msg55045#msg55045 date=1215189918' Alıntı:
teknoloji her zaman iyidir Fiyatı fazla olabilir Ama farkı en kısa zamanda amorti eder diye düşünüyorum
Bence de öyle bak enjeksyon diyorsun arabalarda millet hep enjeksyonlu almaya çalışıyor ama aradaki fark da nerdeyse 20 milyar.Ama bence bi kere alıcaksın galiba bi 10-15 sene kullanırım diyorsan amorti edebilir.Yine de para senin fikir senin karar senin.

salih link=topic=5140.msg53139#msg53139 date=1214503657' Alıntı:
aga hıc kafanı karıstırma t6020 gıt al mekanık olsun ekeltronık olsun her turlu sorun nh ıle cozulur sen kullanıcıya benzıosun t serılerı zaten sahane traktorler t5060 boswer ya t6020 tam bı cıfcı traktoru zate 6640 dan ınıpte t6020 bınmek super olur
t5060 ı neden boşwer diyosun kii bence on numara motor yani t5060 la 1000 deil 5000 dönüm yer bile işlersinn...

alibaz66 ;
arkadaşım t serisi biliyorsun tier 3 standardında. eğer alacağın traktörde yakıt ekonomisi için bir teknoloji yok ise o traktörden uzak dur.(ör:commonRail , intercooler , değişken geometrili turbo vs ) bir traktör motorunda tier 3 standartlarını yakalamak istiyorsan yakıt sarfiyatından feragat etmek zorundasın. bu yakıt fazlasınıda parantez içinde saydığım özellikleri ekleyerek düşüreceksin. ve tabi buda maliyeti arttıracaktır.
T6020 serisini bende inceledim. teknoloji olarak güzel bir traktör. ama benden tam not alamadı. günlük bakım gerektiren servis noktalarına ulaşmak çok güç. birde intercooler çok mantıksız bir yerde.intercoolerın yeri bir otomobil için düşündüğümüzde çok güzel,fakat bu bir traktör. yapacağı hız en fazla 45 km (t6020) 45 km lik bir süratte ne kadar rüzgazrın soğutmasından yararlanabilirsin ki ?
bu intercooler olayında en etkin verim alan marka john deere. ikili soğutma sistemi diye bir olay var. tek görünümlü radyatör var fakat radyatör iki parça. bi parçasında motordan çıkan sıcak su dolaşıyor. diğer parçasında fan tarafında soğutulan sıvı dolaşıyor. fan tarafında soğutulan sıvı motora gitmeden önce intercooolere gidip soğutma görevini yapıyor.benim çok hoşuma gitti.çok mantıklı

sana söyleyeceğim tek şey alacağın traktörde teknolojinin yanında işlevselliğinide araştırman.

korku351 link=topic=5140.msg59709#msg59709 date=1217081674' Alıntı:
alibaz66 ;
arkadaşım t serisi biliyorsun tier 3 standardında. eğer alacağın traktörde yakıt ekonomisi için bir teknoloji yok ise o traktörden uzak dur.(ör:commonRail , intercooler , değişken geometrili turbo vs ) bir traktör motorunda tier 3 standartlarını yakalamak istiyorsan yakıt sarfiyatından feragat etmek zorundasın. bu yakıt fazlasınıda parantez içinde saydığım özellikleri ekleyerek düşüreceksin. ve tabi buda maliyeti arttıracaktır.
T6020 serisini bende inceledim. teknoloji olarak güzel bir traktör. ama benden tam not alamadı. günlük bakım gerektiren servis noktalarına ulaşmak çok güç. birde intercooler çok mantıksız bir yerde.intercoolerın yeri bir otomobil için düşündüğümüzde çok güzel,fakat bu bir traktör. yapacağı hız en fazla 45 km (t6020) 45 km lik bir süratte ne kadar rüzgazrın soğutmasından yararlanabilirsin ki ?
bu intercooler olayında en etkin verim alan marka john deere. ikili soğutma sistemi diye bir olay var. tek görünümlü radyatör var fakat radyatör iki parça. bi parçasında motordan çıkan sıcak su dolaşıyor. diğer parçasında fan tarafında soğutulan sıvı dolaşıyor. fan tarafında soğutulan sıvı motora gitmeden önce intercooolere gidip soğutma görevini yapıyor.benim çok hoşuma gitti.çok mantıklı

sana söyleyeceğim tek şey alacağın traktörde teknolojinin yanında işlevselliğinide araştırman.
teknik bir açıklama ...intercooleri biraz daha detaylı incelemende fayda var diye düşünüyorum..tebrik ederim...

atilla link=topic=5140.msg59714#msg59714 date=1217082321' Alıntı:
teknik bir açıklama ...intercooleri biraz daha detaylı incelemende fayda var diye düşünüyorum..tebrik ederim...

intercoolerde soğutulup yanma odasına gönderilen hava içerisinde daha fazla oksijen olacağı için volümetrik verim artırılarak daha fazla güç elde edilir düşüncesindeyim

insomnia link=topic=5140.msg59730#msg59730 date=1217085309' Alıntı:
intercoolerde soğutulup yanma odasına gönderilen hava içerisinde daha fazla oksijen olacağı için volümetrik verim artırılarak daha fazla güç elde edilir düşüncesindeyim
kısa ve yerinde bir yorum...

yakın bir yorum.
işin içine biraz fizik katarsak intercooleri anlayacağız.
intercoolerin mantığı şu arkadaşlar. oksijenle falan ilgisi yok. bildiğiniz üzere turboşarj motorlarda motora emilen hava turbo tarafından hızlandırılarak motora gönderilir. bu sistemin amacı yanma odasına daha fazla hava (20:1) almak ve daha verimli bir yanma elde etmektir. ancak ;
turbo, motorda en fazla ısınan parçalar arasında sayılabilmektedir. dolayısı ile emilen havanın ısısı turbo tarafından artırılmaktadır.fizik kanununa göre ısınan havanın hacmi artar , genleşir. bu netice ile yanma odasına istenilen miktarda hava alınamaz. bu durumda turbo ile emme manifoldu arasına bir radyatör görünümünde intercooler (soğutucu) ünitesi takılır. yani intercoolerin tek görevi turbo tarafından ısıtılan havayı soğutmak; dolayısı ile daha fazla hava alıp efektif verimi arttırmaktır.

saygılar...

valla arkadaşım sen bu zamana kadar 6640 kullanmışsın birde tarlalarının çoğu bayır diyosun ben olsam giderim nh bayisine derim ben şu iki motordan birini almak istiyorum adamda derki fazla kazansın diye 6020 al der ama madem bunlar çiftçi tarafından kullanılıo git ikisinide kendi arazinde dene hangisi hoşuna giderse onu al ama biraz daha konfor geri planda kalsın dersen git 2.el temiz bulursan tm 155 al

ama başka motorlarda var örn deutz same lamborgihini fent jhon deere massey sana kalmış bişi ama sen 12 seneden beri nh kullanıyosan seni başka motor paklamaz

doganbey1 link=topic=5140.msg65814#msg65814 date=1218728370' Alıntı:
ama başka motorlarda var örn deutz same lamborgihini fent jhon deere massey sana kalmış bişi ama sen 12 seneden beri nh kullanıyosan seni başka motor paklamaz
her kezin fikrine saygı duyarak , doğruları bulmak daha kolay olur düşüncesindeyim....