hububat ve bakliyat alımı yapan tüccarların kantarlarına güveniyormusunuz?

hububat ve bakliyat alımı yapan tüccarların kantarlarına güveniyormusunuz?

arkadaşlar başınızdan böyle bir şey geçtimi.kantar hile ve oyunları ben 2 yıldır takip ediyorumdun.2 gün önce baskın yaptırdım.

Ynt: hububat ve bakliyat alımı yapan tüccarların kantarlarına güveniyormusunuz?

akrabamın 285 i 4 lü tonlarda çıkarmışlar bi kere başkent traktörde 3115 yazar 500 kg kabin eder etmez en fazla 3615 önde ağırlıklar var a3800 yaklaşık gelir yalandan tartıyolar kız-*sw

Abi biz ofise veriyoruz, kantarda hile varmi bilmemde adamlar damperler yiktigimiz bugdayda bile amele parasi kesiyorlar. ayrica torpilin varsa kötü arpan nerdeyse bugday fiyatina gidiyor. sen su hile olayini biraz acarmisin...

satocan58 link=topic=45308.msg426443#msg426443 date=1310887227' Alıntı:
Abi biz ofise veriyoruz, kantarda hile varmi bilmemde adamlar damperler yiktigimiz bugdayda bile amele parasi kesiyorlar. ayrica torpilin varsa kötü arpan nerdeyse bugday fiyatina gidiyor. sen su hile olayini biraz acarmisin...
borsaya cıksan ofise de versen tüccarada versen hambal parası spotaj diye bişey var önceleri bagkurda vardı ufak yollarda ceşitli vergileri senden kesilir türkiye cumhuriyetnin kuruluşundan beri bu düzen var 600 krş bugdayın 598 olur

kantarlara güvenmiyorum....borsada garanti iyi fiyattan satarım dediğim tüccarın yanına borsaya sokmadan tartıp gittim...ama fiyatta anlaşamadık...derken bi fabrikaya verdik buğdayı.fabrikanın kendi kantarına çıktığım zaman tartımın farklı olduğunu gördüm.4,5 tonluk bi römorkta 200 küsür kglik bi tartı farkı vardı... kız-*sw niye denetlenmiyor? duva*-*0

konu kantarların güvenirliliği tmo ve borsa hilenin olmayacagı kanısındayım.olmaz degil olur ama sistemli olur.ama tüccarlardaki yani kendi kantarlaarında bugun bir ilçede 5 tüccar varsa 5 inin kendi kantarı var 3-5 tane alım yapmayanlaarın kantarı var.
AIL KONU ŞU ORTALAM 4 TON BİR REMORKTA %5 VE ÜSTÜ HATA VEYA HIRSIZLIK ARTIK SİZLER NE DERSENİZ DEYİN.BEN 2 YILDIR BU KONU ÜZERİNDE ARAŞTIRIYORUM VEYA TAKİP EDİYORUM KENDİ YÖREMDEKİ.ART NİYETLİLERİ .

İŞTE BİR ÖRNEK 20 DEKAR BİR ARAZİN BİÇİLİYOR HARMANDAN KENDİN YÜKLÜYORSUN BİLİYORSUN YÜKLEME ŞEKLİNİ 3980 KĞ GELİYOR.AYNI YÜK DENETİM SIRASINDA 4300 VE 4700 ÇIKIYOR.
BAŞKA BİR OYUN NOHUT YÜKLÜYORSUN BASA BASA DOLDURUYORSUN HERKES BİLİR REMORKUNUN YÜKÜNÜ GELECEGİ AGIRLIGI YAKLAŞIK OLARAK SEN GÖTÜRÜYORSUN 4620 KĞ GELİYOR.DAHA FAAZLA YÜK ATIYORSUN ARDAN ZAMAN GEÇİYOR GÖYTÜRÜYORSUN AYNI KANTARA 4620 KĞ GELİYOR.
adam sormazmı harmanda elimin küregimin kantarı mı var ölçüsü mü var.adam traktörün çekişinden tekerlerin havasından bilmez mi yükün azlıgını çoklugunu.
BAL GİBİ HIRSIZLIK VAR ........