Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren ve vücudun kansere karşı direnç kazanmasını sağlayan domateslerin 300 gramı 2 sterlinden (yaklaşık 6TL) satılacağı açıklandı. Selenyum eksikliğinin kalp ve damar hastalıklarına neden olabileceğini açıklayan İngiliz doktor Carina Norris “Bağışıklık sistemi için selenyum çok önemlidir” dedi.

Domuz gribi testi geliyor

ABD’li bilim adamları, nefes ölçen bir sistemle kişinin domuz gribine yakalanıp yakalanmadığını birkaç dakikada öğrenebilecek. Biyomolekülleri ölçen sistem sayesinde kişinin vücudunda H1N1 virüsü olup olmadığı ortaya çıkacak. 2009’daki domuz gribi salgınında binlerce kişinin gereksiz yere H1N1 aşısı olduğunu belirten Profesör Raed Dweik “Böylelikle bir dahaki salgında aşı eksikliği yaşamayacağız” dedi.

Alkol en çok kadınları vuruyor

ABD’deki California ve Stanford üniversitelerinden bilim adamları, genç kadınların beyninde, başta dikkat ve hafızayla ilgili olmak üzere birçok bölümündeki faaliyetin hiç alkol tüketmeyen kadınlara göre azaldığını gördü. Araştırmaya imza atanlardan Susan Tapert, kadınların beyin gelişiminin erkeklerinkinden erken olması, kadınların metabolizmasının daha yavaş, ortalama olarak yağ oranının daha fazla, kilosunun daha az ve bazı hormonların farklı olmasından kaynaklandığını belirtti. Edith Sullivan da nadiren de içilse alkolün kadınların beynine verdiği zararın görülebileceğini söyledi.