yeni tip ve eski tip tümosan konusu

slm arkadaşlar yaklşık bir ay önce eski tip tümosan 70 65 aldık.yani 7000 serisi bir başka deyiş eski 65 80.traktörden gayet memnunuz problem yok.asıl konu şudur ki bizden 10 gün sonra dayımda özenip 71 70 yeni tip aldı fabrika diyorki baştaki rakkam seriyi anlatıyo sondakide motor gücünü.diyeceğim şu ki tamamen zevk meselesi sakın bazı arkadaşlar alınmasın görünüşte bizim 70 65 ondan daha büyük ön dingil daha kalın ön lastikler daha geniş kabin daha geniş.yeni alıcak arkadaşlar varsa ne olsunlar yanlarına oturacak insanlarıda düşünsünler yeni tipler çok daha dar ve hafif olduğunu düşünüyorum.birkere de karar vermeyin açıkçası bir levye meselesi için ben yeni tip almam.kaporta tamamen bakalit çamurluklarda öyle ayrıca yenilerde kabinin üstünde sinyal ve park ışıkları bulumuyor bizde hem çamurluk hem kabinde mevcut ayrıntılar küçük gelebilir fakt römork taktığınızda arkadan gelen park ve sinyallerinizi göremicektir saygılar arkadaşlar ben farkı ve yorumlarımı aktardım gerisi size kalmış... uyrra*-*- ok-*-s

Ynt: yeni tip ve eski tip tümosan konusu

Enezdensin galiba. Bizim Mehmet abilerden almışsındır. Yeni tipleri bnde sevmiyorum. Bizdede 74-80 dtk var. Ama levye de ve vites yerleride önemli be arkadaşım yada abim. hep bacak arası adamı yoruyo :D

birde şu var artık eski tiplerde çifçeker kolu vb kolların düğme ile olması lazım. geçen arkadaşlar gidiyorum. basmış kola çifçekere almış motoru. yavaş gidiyor. tarlaya girene kadar tıntın gittik. bir baktım ki çifçekerde :D

tabiki önemli levye olayı arkadaşlar ve çok güzel ama zevk meselesi dedim ya kullanan arkadaşlar belki kızabilir ama çok küçük duruyor traktör dediğin biraz heybetli olması lazım inanın nh td 80 ile yan yana getirdim ön ve arka teker arası daha açık daha yüksek ve o 80 lik oldugu halde lastik ölçüleri aynı ve ağırlıklarda aynı.demem oki arkadaşlar aranızda yapan vardıe belki daha önce 6546 vardı ve yazın dip kazan çekmek için lastiklere su doldururduk ve okadar çekiş gücü artardı ki farkedilmemesi imkansız yani bizimki 70 65 tümosan yani 65 bg td 80 80 bg ozaman fark olması lazım arkadaşlar ben mühendis değilim ama bir traktörün daha fazla çekme etkenlerinden biride ağırlıktır.latiklere nekadar yük binerse kaçırmasıda okadar zor olur. anlş-*s.birde levye olsa çok güzel olurdu işte.neyse arkadaşlar hepinize güzel sohbetler diliyorum tekrar görüşmek üzere alk-*s