Türk Ordusu dünyada kaçıncı?

Birleşmiş Milletler’e bağlı kuruluşun açıkladığı “Dünyanın en büyük orduları” listesi yayımlandı

İngiliz Ekonomist Dergisi, Birleşmiş Milletler’e bağlı Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kurumu’nun açıkladığı “Dünyanın en büyük orduları” listesini yayımladı

Listede ülkelerin ordularının kara, hava, deniz ve diğer bölümlerinde yer alan askeri güçlerinin oranlarına yer verildi. Türkiye listede her bin vatandaşa düşen 5.9 asker sayısı ile dokuzuncu sırada yer aldı. 2 milyonu aşkın askeri görevlisiyle en kalabalık orduya sahip Çin ise listenin başında. Çin’i 1,5 milyonun üzerinde askeriyle ABD ve 1,5 milyona yakın askeriyle Hindistan izledi. (Milliyet)

Ynt: Türk Ordusu dünyada kaçıncı?

biz normal askere göre 9 uncu olabiliriz ama jandarma bizde iç koruma olarak geçer eger jandarmayıda asker olarak sayarsak 2 veya 3. lüge kadar çıkarız herhalde

a>

Gönlümün istediği, TÜRK ordusu nun dünyada birinci gelmesidir. Son zamanlarda baskılara maruz kalıyor malesef, hata yapanlarında ayıklanması lazım oda bir ayrı mesele. Sonuçta bizim ordumuz....!

rençberçiftci link=topic=45415.msg427526#msg427526 date=1311244832' Alıntı:
Gönlümün istediği, TÜRK ordusu nun dünyada birinci gelmesidir. Son zamanlarda baskılara maruz kalıyor malesef, hata yapanlarında ayıklanması lazım oda bir ayrı mesele. Sonuçta bizim ordumuz....!

bizim ordumuzun yaptıgı birşey varsa ortaya çıkmalı bizim ordumuz diye arkaya almakla olmaz demi üstadım ???

lakin bazı şeyler ortaya çıktıktan sonra gördükki ordu bizim filan değilmiş...

1 milyondan fazla askerimiz oldunu biliyorum . dünyada amerika kore rusya israil çin gibi devletlerin güçlü oldunu düşünüyorum türkiye bence teknolojik yönden eksik olsada 4-5-6 sıradadır .