et fiyatı artmayacak tarım bakanı garanti verdi ..

24.09.2009
1,389
13
aksaray
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Ramazan ayının yaklaşmasıyla et ve diğer gıda fiyatlarında artış olacağı iddialarına karşı çıktı.“Et fiyatları da diğer gıda fiyatları da artmayacak” diyen Eker, 2010 yılı nisan ayından bu yana et fiyatlarında 5 TL’lik düşüş olduğunu söyledi.

Bakanlıkta kurduğu sistemle hem Türkiye’deki hem de dünyadaki et fiyatlarını anında cep telefonundan takip eden Eker, Ramazan ayının yaklaşmasıyla birilerinin zam yapmak için bahane aradığını belirterek şunları söyledi.

Fotoğraf çektiriyorum

Et fiyatlarında ya da diğer ürünlerin fiyatlarında bir yükselme yok. Zaten tedbir de aldık. Bana her gün Et Balık Kurumu’nun yanısıra Türkiye’de zinciri bulunan 9 marketten et fiyatları geliyor. 26 Nisan 2010 tarihinde fiyatların ortalaması 24.24 idi, bugün 19.21’e düşmüş. Birimlerimiz, bazı kontrolleri gizli yapıyor. Market market fotoğraf çektiriyorum.

Koyun sayısı

Türkiye’de bu sene nereye giderseniz gidin hayvan sürüleriyle karşılaşırsınız. Çok ciddi bir hayvancılık yatırımı var. Türkiye’de hayvancılık profesyonelleşiyor. 15 bin 700 yeni büyük çiftlik kuruldu. Küçükbaş hayvancılığı destekleme kapsamına aldık. 19 milyon anaç koyun kaydedildi. Küpe takıldı. Bu koyun varlığının 30 milyon olması demektir.

Ynt: et fiyatı artmayacak tarım bakanı garanti verdi ..

mehdi efendi, yem fiyatlarina ve gideri etkileyen diger seylerin artmiycanada soz verecek yuregin varmi...senlik bisey yok nasil olsa konus kousabildigin kadar..gelen her hayvan turkiyede birinin batmasina yol aciyor...

Ynt: et fiyatı artmayacak tarım bakanı garanti verdi ..

hatvancılk sektörünün son çabalamasını yaşıyoruz et hergün düşüşte süt bedava ne hikmetse yem tam gaz roket hızıyla gidiyor avrupa ülkeleri kazanıyor ithal ete alıştık alan yokmu mehti ekeri ihraç etsek hemde bedavaya.