VALTRA A SERİSİ....

a_series_graph.jpg

a_series_engine.jpg

a_series_tra_pow.jpg

Ynt: VALTRA A SERİSİ....

gecen sene uzun araştırmlar sonucunda a 75 4çeker almaya karar verdik ve 2008 başında kabinli a 75 4 çekeraldık. motor genel olarak kaliteli. 4lü 12 pulluğu taşlı tarlalarda çok rahat çekiyor 4lü 13 yaylı pulluk almayı düşünüyoruz. motor bence kendine göre ağır 4 ton, ağırlıkları sökmeyi düşünüyorum böylece 3400kg olacak. 74 begir 296 nm ttorku var buda kendi sınıfında en iyi güç veren motorlardan. biraz hantal buldum fakat ağırlıkları sökünce düzeleceğine inanıyorum. genelde işlerimizi ekonomik olsun diye 1300-1600 devirde görüyoruz. motor sisu nun bakım aralığı 500 saat ki diğer motorlara göre fazla. parçalarını hattat üretiyor ucuz ve kolay bulunabilir. biz memnunuz almayı düşünenlere a75 i öneririm

aynı traktörden ben de kullanıyorum 2008 model bu yıl ilk tohum ekimimi yaptım gerçekten müthiş bir çekme kabiliyeti var. çok dengeli bir traktör olduğuna inanıyorum.. çok ta pratik. senin traktör dar lastik mi yoksa geniş lastik mi ?

incesu85 link=topic=5154.msg94574#msg94574 date=1226253186' Alıntı:
gecen sene uzun araştırmlar sonucunda a 75 4çeker almaya karar verdik ve 2008 başında kabinli a 75 4 çekeraldık. motor genel olarak kaliteli. 4lü 12 pulluğu taşlı tarlalarda çok rahat çekiyor 4lü 13 yaylı pulluk almayı düşünüyoruz. motor bence kendine göre ağır 4 ton, ağırlıkları sökmeyi düşünüyorum böylece 3400kg olacak. 74 begir 296 nm ttorku var buda kendi sınıfında en iyi güç veren motorlardan. biraz hantal buldum fakat ağırlıkları sökünce düzeleceğine inanıyorum. genelde işlerimizi ekonomik olsun diye 1300-1600 devirde görüyoruz. motor sisu nun bakım aralığı 500 saat ki diğer motorlara göre fazla. parçalarını hattat üretiyor ucuz ve kolay bulunabilir. biz memnunuz almayı düşünenlere a75 i öneririm

haklısın bende bir A75 kullanıcısıyım ...

MERHABA ARKADAŞLAR GÖRDÜĞÜM KADARYLA VALTRAYI SEVEN YOK BURDA ŞUNU DİYEYİM BİR VALTRANIN MOTORU HARİÇ DİĞERLERİ HEPSİ BURDA YAPILIYOR SADECE MOTOR FİLYANDADAN GELİYOR BU BİR BİR İKİNCİSİDE BEN VALTRA HATTAT FERRARİ KONYA AKŞEHİR BÖLGE BAYİSİYİM DENEMEYİ KENDİM YAPTIM FABRİKANIN DENEME MOTORLARI GELDİ BUGUN 19,11,2008 TARİHİNDE TRAKTÖRLERİMİZ GELDİ TIRI KULLANAN ŞÖFÖRÜMÜZ YANLIŞ YOLA SAPINCA TTIR CAMURLU TARLADA KALDI ARAÇ BULAMADIK BELEDİYEDEN AMA VALTRA A85 İN BENDE ÇEKECEĞİNİ SANMIYORDUM AMA AFEDERSİNİZ AMA ÖKÜZ GİBİ 26 TON AĞIRLIĞINDAKİ TIRI ÇEKTİ ELİMDE VİDEO VAR YANİ VALTRAYI KÜÇÜNSEMEYİN ARKADAŞLAR SİZİN MOTOR DEDİĞİNİZ NEW HOLLAND MASSEY LANDİNİ DANDİNİ DENEN DİĞER MOTORLARLA BİREBR TUTMAYIN BU MOTORU VOLVO ÜRETİYOR SATEN BAŞKA SÖZE GEREK YOK HAA KÖTÜ DİYENLEREDE İŞLERİNE GELMİYOR O ARKADAŞLARMIZIN ALAN MEMNUN ALAMIYANDA KÖTÜLÜYOR İİİ AKŞAMALR Y

valtra a75 4*4 traktörü bizim arkadsta aldi 1 hafta sonra firenleri sıktı servise götürdüler geldi yine ayni sorun verdi birdaha götürdüler fabrikadan teknik eleman geldi bir seyi patlamis tam bir hafta ugrastilar adamlar hülas biraz karisik bir motor ama allah icin firma sahip cikio cekiside öle cok cok ii diemicem cünkü 3,075 phantom daha randimanli denedik ama konfor ve sürat olarak valtra daha ii cok süratli

bizim a 75 tede arka firen hidroliklerindende kaçırıyordu garanti kapsamında lastiklerini değiştirdiler. şuan gayet iyi. traktörün firenleri çok kuvvetli hafif bir basmada bile tekerleri kitliyor. artık fren hobisi oldu kaymasın diye çoğu zaman zamanında duramıyorum, ancak yüklü olduğunda frenleri normal kullanabiliyorum.

slm ardaşlar bende a75 kullanıcısıyım 2008 5 ayında aldım ve bulunduğum bölgeye ilk ben getirdim a75 fakat diğer marka kullanıcıları bir türlü kabulündemediler a75 çoook denemler yaptık 80 4*4 erkut 3.075 phantom ama bir türlü istedikleri gibi valtra bükülmedi a75 acemi olmamıza ragmen ben 4-13 numara şakalak pulluk takıyorum banamısın demiyor çekişede gelince gerçekten çok müthiş bir performansı var erkunt 80 bile yapamadı yanında erkuntada 4-13 takıyorlardı adam büyük geliyor die dert yandı valtraya binince su koyuverdi valtrayı tek geçerim ama hala çiftçi alışık olduğu markalardan kopamıyor bende ilk zamanlar şüpheyle bakmıştım pantom 3,075 düşünüyordum ama iyiki valtra almışım volvo motorda müthiş

hayırlı uğurlu olsun. bizimki de ilçede tek. İlk zamanlar herkes niye bilindik birşey almadınız dediler fakat  inceleyip görenler acayip traktör demeden geçemiyorlar. özellikle arka kol sistemine bakanlar hayran kalıyorlar eee alıştılar ince zayıf malzemeye. bizim oralar biraz taşlı takımlar şimdiden laçkalştı, ya eğiyor ya kırıyor. dikkatli kullanmak lazım.

merhabalr ben newholland kulanıcısıyım tn 75 a var yakıt konusunda çok iyi...... valtranın a seirisindeki motorların yakıt kütekiminden biraz bahsederseniz sewinirim belki volvo motora geçmeyi istiyorumda yakıt performans olarak valtranın hangi modelini önerirsiniz cewaplarınızı bekliyorum ha birde tn75a ya göre karşılaştırma yaparsanız ve tercihinizi hangi tarafa kullanacağınızı belirtirseniz sewinirim kolay gelsin

arkadaşlar bende görüşlerimi paylaşmka istiyorum.....

2007 nin 8 nci ayın da landini atlas 90 marka traktörümü verip valtra 900 serisi traktör aldım... landini daha 900 saatte idi... nedense landini den bir türlü verim alamadım oysaki çok beğenerek ve isteyerek almıştım. arızalar aldığım gibi başladı ilk olarak hidrolik direksiyon merkezi bozuldu... daha sonra hidrolikler kendi kendine indirmeye başladı.. ufak tefek elektrik problemlerini hiç saymıyorm.... en son olarakta düz yolda yüksüz olarak giderken şanzuman kilidledi dişlileri kırdı.. devrilme tehlikesi yaşadım. şanzuman kitlediğinde daha 500 saatte idi. ysptırdım.. ama daha sonra tekrar dağıttı.. baktım herdegfasında avuç dolusu para yiyiyor elimden çıkarmaya karar verdim. çok traktör markası araştırdım aralarında beni cezbeden tek marka vardı oda Valtra adamlar gerçekten sağlam ve kullanışlı bir makina yapmışlar mühendisleri gerçekten tebrik etmek gerek... ilk olarak anlatmalıyım ki çok ama çok sade bir makina kullanımı çok kolay ve çok basit kafa karıştırıcı hiçbirşey yok. en önemli tarafıda bence motoru... motor ısınana kadar çeki yok ama ısındıktan sonra tam bir canavara dönüşüyor gaza basmaya korkuyorsunuz... çok memnunum 2008 in 4 ncü ayındada valtra A 75 çok ama çok memnunum.... landini atlas 90 nın çektiği ekim makinasını tek kelimeyle uçuruyor... kısacası arkadaşlar yakıtıyla ve çekişiyle çok iyi b,r traktör.....

sayın serkan aslan bizde dediğim gibi şüpheyle bakmaıştık ama gerçekten müthiş salam ve güçlü bir makina ben şahsıma iyiki valtra almışım die hep seviniyorum çünkü bulunduğum bölgede hiç yok ilk biz aldık yakıtı salıklı bir şekilde deneme fırsatım olmadı yani aklıma hiç gelmedi açıkcası ama bir depoyla salam 75-80 dekar yeri 4-13 no pullukla hallediyor emin olabilirsiniz tabi bunda toprak yapısıda çok fark ettirir ama emin olki new holan bile onu asla yakalayamaz biz pahtom 3.075 düşünüyorduk kullanan bazı arkadaşlarımız hep met ettiler ama diğer ilçede çok samimi bir dostumuz sakın pahtom almayın yanarsınız dedi ben pişmanım dedi neden valtar düşünmüyorsunuz ben valtra alcam dedi ve fikrimiz oan degişti iyikide degişmiş valtra a75 gerçekten güzel