tohumluk ve ürün takası

sayın arkadaşlar bu rada trakkulup üyeleri olarak yeni çıkan veya bazı yörelerde bilinmeyen tohum ve ürünleri takas yaparak bir fayda sağlasak.herkes yöresinde köyünde tarlasında ne ekecegini yetişecegini biliyor.5-10 dönümlük buğday,arpa ,nohut, mecimek fasülye artık ne ekiliyorsa benim bilmdği mi sizler sizlerin bilmediğini ben elimde olandan bir başkasına tohum ,tutma amaçlı olsun ticari amçlı olsun kandırmadan kandırlmadan dürüsteçe bir işe girelim.yazmakla çizmekle olmuyor.fayda saglayım .30 binden fazla üye var galiba.her konuda bilği var.bu işi arkadaşlıga dotluga faydaya da dökelim.daha anlamlı ve faydalı olur.
HAYDİ .......SES VER ...... TRAKKULUP ....

Ynt: tohumluk ve ürün takası

bende buğday yok.bende arıyorum.birkaç öneri aldım.çumralı arkadaş dan ve iki ayrı yerden pazar gidecegim görecegim sonuçu yazarım.bende bohut ve aydan hanım arpa var.tanıdıkta ikizce 96 var.

akadaş fikir olarak bence güzel ancak buğday toğumu farklı bir konu biz trakya da rus buğday toğumu ekerken rus toğumunun sıfırından babamla amasya ya göderdik ancak oraların toprağına uyum sağlayamamış.

arkadaşlar konu öyle değil.ben kendimin çogaltığı nohutu ankara,konya,uşak,aksaray,kırşehir,kırıkkale bu illere gönerdim.yurtdışından rusyaya gönderdim.rusyadan cevab gelmedi.ama verdiğim tüm illerde konya hariç tümünü ziyaret ettim.bu satılan tohumlar çok mükemmel sonuç verdi.ve yeşilken tarlada satıldı.tohumluğa.konyalı arkadaş çok memnun gidemedim çumra biraz bana yolu trs geldi zamanımda yetmedi amagidecegim orayda.denemkete her zaman yarar var.şimdi ü çeşit buğday ekecegim.daha da arştırıyorum.3-5 dönüm.2-3 çeşit nohut tohumu daha test ediyorum biri sınıfı pekiyle geçti.digerleri de seneye belli olacak.
herkes topragını hava şartlarını biliyor denemede ne zarar olacak korkmayın dostluk gelişsin.her şeyde dostluk önemli.tohum olmasa başka şeyler çıkar bahene olur.şuan ben bu sitem 3 tane dost kazandım.daha çok var ama dost olalım hep bereber ekelim satalım çogaltalım neden bizler kaybelim bizler kazanalım.