TABAN GÜBRE FİYATLARI

İyi günler arkadaşlar, Herkesin hasadı hayırlı uğurlu olsun,Taban gübre (Dap, Kompoze, Amonyum sülfat , trible) fiyatlarına çok zam geldiği söyleniyor şu an güncel fiyatlara ulaşamadım. Anlık olarak gübre fiyatlarını bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim. hayırlı çalışmalar

Ynt: TABAN GÜBRE FİYATLARI

300 dönüm yer ne mazot yer ne gübre yer hesaplayin. eksen o kadar para nasil yatirilir, zaten bizim ora türkiyenin en verimsiz yerlerindendir. ekmesen ne yapacan köy yerinde baska. verdikleri destek belli. gecenin fiyatlarinin üzerine mazotta 70 kurus fark var, gübre sanirim torbasi 33 dü. hesap ortada. cikmadimi direk 10bin eksidesin...

Bence ekine taban gübresi şart mutlaka verim ve kalite farkı olur biz ne olursa olsun buğdaylara dekara 20 kg dap atıyoruz,ayçiçeklerinde taban gübresi hiç kullanmadık yinede yüksek veimler alıyoruz (taban gübresi olmadanda ayçiçeği güzel yetişiyor) pancar ve mısırada mutlaka atıyoruz.

4 yıldır gübreli ve gübresiz ekiyorum arpayı.taban gübresi 18 kğ üst gübre 10 kğ 60 dekar.aldıgım ton 16
gübresiz ekiyorum 40 dekar iki yıldır üst üste arada bir de nohut ekiyorum üst gübre 9 kğ %33 a.nitrat. aldıgım verim 550 kğ geçeti aradaki fark.bu olaya 3 kötden onlarca kişi şahit.