td95d ile tl100a takas

2006 model 3100 saatte tl100a var bende ve 2010 model tdd95d 200 saatte 60 bin istiyor tla ile degişsem mi ?? tl 100 den memmunum ama aldım alalı beni hep korkutmuştur elektronik oluşu çok kararsızım ne yapsam .. siz ne dersiniz

Ynt: td95d ile tl100a takas

gezegen link=topic=45476.msg428254#msg428254 date=1311537882' Alıntı:
2006 model 3100 saatte tl100a var bende ve 2010 model tdd95d 200 saatte 60 bin istiyor tla ile degişsem mi ?? tl 100 den memmunum ama aldım alalı beni hep korkutmuştur elektronik oluşu çok kararsızım ne yapsam .. siz ne dersiniz
elektranik oluşu seni neden korkutuyoki orasını anlamadım ?

şarklılı18 link=topic=45476.msg428255#msg428255 date=1311538070' Alıntı:
elektranik oluşu seni neden korkutuyoki orasını anlamadım ?
bi örnek vereyim geçen herg de patdie durdu motor çalışıyor ama gitmiyor orayı burayı ararken dikkatimi çekti göstergeler çalışmıyo sigorta atmış 5amperlik degiştim az sonra gene attı bi kaçak var elektirikçiyi aradım tla dedin mi enseyi kaşıyolar biz onun içinden çıkamayız diyorlar kendim aramaya başladım şurasımı burasımı derken buldum sorunu giderdim işe kaldıgı yerden başladı bu arada bir günüm öldü ya bulamasaydım .. şimdi diceksin servisi ara servis i aradım elektirikçi izinli imiş kamyon gönderim ordan alsınlar diyo benide burası korkutuyo topligne kadar sorun için her zaman servisemi gidecegim

gezegen link=topic=45476.msg428260#msg428260 date=1311538625' Alıntı:
bi örnek vereyim geçen herg de patdie durdu motor çalışıyor ama gitmiyor orayı burayı ararken dikkatimi çekti göstergeler çalışmıyo sigorta atmış 5amperlik degiştim az sonra gene attı bi kaçak var elektirikçiyi aradım tla dedin mi enseyi kaşıyolar biz onun içinden çıkamayız diyorlar kendim aramaya başladım şurasımı burasımı derken buldum sorunu giderdim işe kaldıgı yerden başladı bu arada bir günüm öldü
2006 model bi makina için normal arızalar değil ama td ile takas edersen tl yi ararsın güç gönünden bence başka büyük masraf açıcak bi arızası çıkmıyosa takasa kalkışma

şarklılı18 link=topic=45476.msg428263#msg428263 date=1311538882' Alıntı:
2006 model bi makina için normal arızalar değil ama td ile takas edersen tl yi ararsın güç gönünden bence başka büyük masraf açıcak bi arızası çıkmıyosa takasa kalkışma
altta bilgisayara baglanması için bir jack varya ona gelen kablo sürtünme ile aşınmış şase yapıyomuş olabilecek birşey bencede,bu arızayı her makina yapabilir. alınca servise gönderdim a dan z ye bakımdan geçti sorunsuz çok şükür
GENÇ EYMIRLİ link=topic=45476.msg428261#msg428261 date=1311538660' Alıntı:
hiç içimden gelmiyo degişmek amaaaa

Değiştirme zaten 65 70 bin civarına sıfırını alabiliyorsun td95 in o fiyat cok.senin trakörün ederi nedir bilmiyorum ama 60 bin ediyosa 5 10 daha verirsin sıfır td95 alırsın en fazla

her ikisininde kullanıcısı olarak cevaplayım bu soruyu yanlızca bizim td değilde case ama ikiside aynı sayılır zaten
öncelikle tla aynı dediğin gibi bir traktör ara sıra sigorta keser ama fazla da önemli soronlar çıkarmaz birazda kendi traktörünün ustası olacaksın ufak tefek arızaları çözeceksin ki çözmüşsünde zaten
takas konusuna gelirsek
yakıt konusunda td tla dan özellikle ufak işlerde ilaç gübre vs çok çok daha az yakar ama sürüm gibi ağır işlerde pek bişey farketmemekle beraber td yine az bişey daha az yakıyor
konfor olarakta tla yı çok ararsın özellikle td nin ileri geri levlesinin kol ağırtmakta üstüne yok
kalite ve estetik olarak td tla nın yanına yaklaşamaz kabini çok ufak tla ya göre
son olarakta eğer şöföre verceksen bence td ile takas yap çünkü elektronik makine her zaman için hassastır çok sert kullanmaya gelmez
benim fikrimi sorarsanda hepsini boşver t 6000 serisine bak fiyatları biraz yüksek ama varilen parayı hak edicek traktörler...

ortaam link=topic=45476.msg428267#msg428267 date=1311539616' Alıntı:
Değiştirme zaten 65 70 bin civarına sıfırını alabiliyorsun td95 in o fiyat cok.senin trakörün ederi nedir bilmiyorum ama 60 bin ediyosa 5 10 daha verirsin sıfır td95 alırsın en fazla
60 dedi diye 60 vermemki 50 den başlarım
_ÖzGüR_ link=topic=45476.msg428268#msg428268 date=1311539760' Alıntı:
her ikisininde kullanıcısı olarak cevaplayım bu soruyu yanlızca bizim td değilde case ama ikiside aynı sayılır zaten
öncelikle tla aynı dediğin gibi bir traktör ara sıra sigorta keser ama fazla da önemli soronlar çıkarmaz birazda kendi traktörünün ustası olacaksın ufak tefek arızaları çözeceksin ki çözmüşsünde zaten
takas konusuna gelirsek
yakıt konusunda td tla dan özellikle ufak işlerde ilaç gübre vs çok çok daha az yakar ama sürüm gibi ağır işlerde pek bişey farketmemekle beraber td yine az bişey daha az yakıyor
konfor olarakta tla yı çok ararsın özellikle td nin ileri geri levlesinin kol ağırtmakta üstüne yok
kalite ve estetik olarak td tla nın yanına yaklaşamaz kabini çok ufak tla ya göre
son olarakta eğer şöföre verceksen bence td ile takas yap çünkü elektronik makine her zaman için hassastır çok sert kullanmaya gelmez
benim fikrimi sorarsanda hepsini boşver t 6000 serisine bak fiyatları biraz yüksek ama varilen parayı hak edicek traktörler...
şoföre vermem hiç bir makinamı kendi işimiş kendim görürüm ufak makinam var ara işine tlyi vurmam yakıta gelince bunlara bir hassas ayar yapıyolar nerde yapıldı bilmiyorum ama benimkine yapılmış yakıttan şikayetim yok yolda yakıyo oda normal

benim nacizane fikrimdir sizi etkilemek istemem; tla gibi konforlu ve çok işin altından kalkan yorulmak nedir bilmeyen,elektronik, ileri gerisi rahat olan bir motoru satıp levyeli konforda taviz veren bir motor almak model yüksek dahi olsa pek akıllı bir iş gibi gelmiyor bana.. Tla da elektronik sorunlar olduğunu çok duydum lakin bunları sahipleri bile çözebiliyormuş.. Eee sende bu sefer yaptım diyorsan ve de elinde kullanım kitapçığı varsa bu fikrinden vazgeç rahatını düşünüyorsan yoluna devam et abicim....
Haa bi de şu var tabi eğer motoru siz değil de şoför kullanıyorsa hor kullanıp başıma sürekli arıza çıkarır diyorsanız takasa girebilirsiniz ama dediğiniz fiyata ise sıfır alırım daha iyi...

kullanmadım ama td 75 de ıle gezındım vıteslerı garıp takvıye 4 serı 1 den hızlı yol hızıda yok yavaş geldı bana nh nın yurtdışıları daha modern daha guzel yurt dışında adamların mazot problemı olmadıgından bıraz yakması normaldır heralde bils-*-

Aykut Güler link=topic=45476.msg428271#msg428271 date=1311540376' Alıntı:
benim nacizane fikrimdir sizi etkilemek istemem; tla gibi konforlu ve çok işin altından kalkan yorulmak nedir bilmeyen,elektronik, ileri gerisi rahat olan bir motoru satıp levyeli konforda taviz veren bir motor almak model yüksek dahi olsa pek akıllı bir iş gibi gelmiyor bana.. Tla da elektronik sorunlar olduğunu çok duydum lakin bunları sahipleri bile çözebiliyormuş.. Eee sende bu sefer yaptım diyorsan ve de elinde kullanım kitapçığı varsa bu fikrinden vazgeç rahatını düşünüyorsan yoluna devam et abicim....
Haa bi de şu var tabi eğer motoru siz değil de şoför kullanıyorsa hor kullanıp başıma sürekli arıza çıkarır diyorsanız takasa girebilirsiniz ama dediğiniz fiyata ise sıfır alırım daha iyi...
estagfirullah tabikide firini paylaşacaksın ,,tla nın mekik koluna okadar alıştım ki bimdigim baaşka traktörde elim direksiyonun solunu bi yokluyo arabada bile bazen sellektör yapıyom ))) kitapçıgıda var şörörede vermem