Gereksiz ilk 10 vergi

MÜKELLEF NE İSTİYOR?
Vergi afları çıkarılmasın
Keyfi hareketler ve gücün kötüye kullanımı engellensin
Devlet vatandaşlarına adil davransın
Vatandaş vergisini hizmet alırken ödesin
Kanundaki karmaşıklıklar giderilsin
Gelir vergisi sınıf farklılıklarını azaltmak için kullanılsın
Gelir vergisi tarife yapısı değişsin
Tüketim tabanlı vergileme getirilsin
Vergi ödeme zamanları düzeltilsin
Kayıtdışı ekonomi ile mücadele edilsin
Asgari geçim indirimi uygulansın
Beyannameli gelir vergisi mükellefleri kurumsallaşmaya teşvik edilsin
Kurumlar vergisi entegrasyonu gözden geçirilsin
Tüketim vergileri yeniden düzenlensin

VERGİDEN NEDEN KAÇIYORUZ?
* Türk vergi sisteminde çok sayıda vergi bulunuyor.
* Dolaylı vergiler ağırlıkta.
* Ağır vergi yükü söz konusu.
* Vergilerin karşılığı alınamıyor.
* Teşvik ve istisnalar ayırımcılığı artırıyor.
* Türk vergi sistemi karmaşık.
* Mevzuat çok sık değişiyor.
* Aflar, mükellefin devlete güvenini sarsıyor.
* Bakanlar kuruluna çok geniş yetki tanınmış.
* Küresel eğilimler Türk vergi sistemini etkiliyor

GEREKSİZ İLK 10 VERGİ
* Özel tüketim vergisi
* Katma değer vergisi
* Damga vergisi
* Çevre ve temizlik vergisi
* Gelir vergisi
* Motorlu taşıtlar vergisi
* Kurumlar vergisi
* Emlak vergisi
* Harçlar
* Veraset ve intikal vergisi

Ynt: Gereksiz ilk 10 vergi

vergi cok, hadi onu gectik, asil vergi ödemesi gerekenlerden alinmayan vergiler ne olacak. en cok vergi düsük gelirlileden aliniyor. bir kuyumcunun ödedigi vergi asgari ücretliyle ayni diye duymustum. biri dolar milyoneri birid aha eski parayla milyoner olamamis...

gereksız gıbı görunsede gereklıdır devletın sırtında dunnya yuk var garıb guraba fakır fukara yaşlı sakat amır memur asker caycı corbacı vs. vs. bu kadar ınsan neyle doycak ne yer ne ıcer 38 40 yaşında dünya emeklı ınsan var bu memlekette sen ben calışcaz vergı vercez çark döncek esaslı bu memleketın yuzde 20 30 u çalışyo yuzde 70 ı bırbırının sırtından gecınıyor bu vergıler az bıle sen hıç bi memurun emeklının alah bereket versın şükür dedıgını duydunmu 1 mılyar alanda yetmıyo 10 mılyar alanda yetmıyo evdekı buzdolaplarına bak agzındantaşyodur ay başı geldımı bankamatık şak şak sayıyo sen ben 20 mılyar göm topraga 5 mı alırsın 35 mı alırsın hıçmı alamassın allah bılır artık bu vergıler azzzz ;D

araçtan alınan vergi. tmo arpa verdim geçen yıl iş.i parası hamal adı altında para kesmiş birde bu kesintiye %18 kdv kes miş.ta bakanlıga gönderdim aylar sonra sonuç geldi.yapılan her iş harcama vergiye tabi. ne güzel,az bile olmuş dediler.unutan bir kalem var mış daha .

buyuklerden bıraz dha fazla alıp kuçuklerı bıraz daha rahatlatmaları alzım adam fabrıkada işci çalıştıryo dıye ustune para vercekler bende caliştırıyorum yılda300 kışi çıvarı 12 mılyar sadece işçıye para veroyorum bende fabrıkayım aslında saglık egıtım duble muble yol baraj vs vs onca ıyı şey kurtarmaz köylunun sesıne kulak vermedıkceımzık ımzık şeylerle ugraşıyorlardamla sulama destek kostek vs. sendenmı ögrencez bu saaten sonra urunu nasıl sulayacagımızı sen masa başından bılemessın nerede nasıl sulama yapılacagını esas rıske gıren bılır eken bılır kız-*sw

evet doğru söylüyorsunuz arkadaşlar çalışandan ve küçük sermayeli esnaftan çok vergi kesiliyor işveren ve devletten teşvik kapsamında işçi çalıştırandan vergi yüzdesi yarı yarıya düşüyor bizim gibi en ufak bir alım satım yapan dar gelirliden çiftçiden her türlü vergi çıkarıp alıyorlar kız-*sw kız-*sw

gezegen link=topic=45487.msg428443#msg428443 date=1311626544' Alıntı:
he vallaa bedavadan soluyoz havayı kıymetini bilmek lazım ya litresi 3tl olaydı
aslinda dogru, hele bu ciftcinin aglamasi yokmu..tarim icin mazottan ve gübreden daha önemlisi oksijen, su ve günes...hangi birine para veriyonuzda bide agliyonuz yaw..insaf insaf...

konuşmayın lütfen devletin haberi olsa konuşma vergisi kelime vergisi vs lütfen daha fazla talep olmasın anında vergi gelir veya yükselir hibe verir kdv 18 geri alır cifcinin aldıgı gübre mazor boru tarım eşyaları kdv 18 sattıgı ürünü alan kişide kdv 8 vergi ödüyor saten cogu alan satan bi şekilde zarar gösteriyor

alın size suda bedava ??*-s :S Başbakan Erdoğan ' ın '3 çocuk yapın' önerisinin ardından Ankara ' daki Uruş Belediyesi, belde nufusunu artırmak için farklı bir teşvik yöntemi seçti. Yaşlanan ilçe nüfusunu gençleştirmek isteyen belediye, çocuk yapan ailelerden 2 yıl boyunca su parası almayacak zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s

satocan58 link=topic=45487.msg428367#msg428367 date=1311612084' Alıntı:
vergi cok, hadi onu gectik, asil vergi ödemesi gerekenlerden alinmayan vergiler ne olacak. en cok vergi düsük gelirlileden aliniyor. bir kuyumcunun ödedigi vergi asgari ücretliyle ayni diye duymustum. biri dolar milyoneri birid aha eski parayla milyoner olamamis...

Fakirin evine giden ekmekten vergi alınıyor, pırlanta ' dan vergi alınmıyor. Sizce neden??? cidd*-*-*

Bir hatırlatma : Atasay gold ' un ortakları 'bilal erdogan, sema erdogan, atasay kamer , simay kamer , cigdem kamer' dir. İsimler tanıdık geldi mi?

ekoç link=topic=45487.msg428462#msg428462 date=1311629170' Alıntı:
alın size suda bedava ??*-s :S Başbakan Erdoğan ' ın '3 çocuk yapın' önerisinin ardından Ankara ' daki Uruş Belediyesi, belde nufusunu artırmak için farklı bir teşvik yöntemi seçti. Yaşlanan ilçe nüfusunu gençleştirmek isteyen belediye, çocuk yapan ailelerden 2 yıl boyunca su parası almayacak zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s
abiii ben üçledim ama bizim suya yine zam geldi beyav su faturasına 165 lira ödedim ;D