CLAAS MEDION 340, VALTRA 6400 VE MF 265S ARPA HASATINDA 2011 PART4...!!!

CLAAS MEDION 340, VALTRA 6400 VE MF 265S ARPA HASATINDA 2011 PART4...!!!

24/06/2011

Arkadaşlar bu fotoğraflarda ve vidyoda bizim CLAAS Medion 340' ı bir müşterimizin arpa tarlasını hasat ederken göreceksiniz. Yakında fuar fotoğraf ve vidyolarını paylaşmaya başlayacağım. Şimdilik hazırda bu konu vardı. Bu konuyu sizlerle paylaşmak istedim. Hasat fotoğraflarına ara verip fuar fotoğraflarını ve vidyolarını en kısa zamanda paylaşacağım....;)

alipasalierkan...................;)

Vidyo HD...!!!

CLAAS MEDION 340 IS HARVESTING THE BARLEY 2011 PART2 HD - ARPA HASATI...!!!

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

SON

[move][size=24pt]First CLAAS....!!![/size] *098*-[/move]

Ynt: CLAAS MEDION 340, VALTRA 6400 VE MF 265S ARPA HASATINDA 2011 PART4...!!!

Medion her zaman ki gibi çok güzel pozlar vermiş 265 te ayrı bi güzel... çift dingil römork da iyi ama o tampon valmete yakışmamış sanki ufak kalmış biraz.. Paylaşım için teşekkürler erkan abi..

Yorumlar için sağolun arkadaşlar....;)

fatih381985 link=topic=45497.msg428440#msg428440 date=1311625368' Alıntı:
paylaşım için teşekürler bereketli olsun kazasız belasız hasatı bitirirsiniz inşallah. valtra kaç hp merak ettim römorkta yakışmış

Hasat bugün itibariyle bitti. Valtra 104 Hp olması lâzım. Römorkunu yeni aldılar. İyi ikili oldular...

Ally TOKMAKCI link=topic=45497.msg428441#msg428441 date=1311625651' Alıntı:
Kolay gelsin erkan abi Valtranın römork yeni heralde çok da güzelmiş. :)

Evet yeni alındı. Ama biraz malzemesi zayıf. Bazı problemleri var. Sahibi fabrikadan gelecek görevliye göstercekti. Bilmem ne yaptılar...

anayurtlu 3105d link=topic=45497.msg428446#msg428446 date=1311626739' Alıntı:
kolaygelsin erkan usta valmet iddialıymıuş römorkuda öyle :) senin medionun tablada hep yarım gidiyor gibimegeldi :D

Valmet temiz traktör. Senede 400 dekar yer işliyor. Sadece tarla sürmekte kullanılıyor. Yeni liftli kollu ilaç makinası aldıkları için ilaç işinede koşuyorlar. Ama sahibi 265 ' i verip çiftçeker yeni birşey alacak. Yabancı tarlalarda mastarı korumak için tablada biraz boşluk bırakıyoruz. Bu müşterimizede bu sene yeni biçmeye başladık. Mastara denk gelen bıçaklar kırılınca takması çok zor oluyor. O yüzden bizde yabancı ve tehlikeli tarlalarda biraz boşluk bırakıyoruz. Birazda amcamda kurs alışkanlığı var. İlk biçime başladığından beri biraz boşlukla biçiyor. Zamanında ehliyet alırken öyle eğitim vermişler. Mastarı korumak ve hiza almak için boşluklu biçilmesini göstermişler. Oda öyle alışmış. Zaten bizim hektar metrede 5.10 m ayarlı değil. 20 cm kadar eksik.

sayman link=topic=45497.msg428549#msg428549 date=1311675555' Alıntı:
güzel paylaşım ;) iki traktörde gayet temiz ve bakım lı görünüyor.fuar fotolrını da bekliyoruz. :8

İkiside temiz ve garaj traktörleri. Ama 265 gidici...:D En kısa zamanda ,nşallah....

SmhGwz link=topic=45497.msg428557#msg428557 date=1311677704' Alıntı:
güzel paylaşım valtranın romrok tam slajlık mısır yada tonajlı bişey getirdiğinde çok ise yarr
tşkler..

Sahibi başka işte kullanmadığı için kargo tipi tercih etmiş. Kullanılabilir. Ama malzeme zayıf. Çok büyük tonajları kaldırmaz.

Anıl Tiraki link=topic=45497.msg428563#msg428563 date=1311680903' Alıntı:
Eline sağlık Erkan abi güzel resim...Valtra temiz ama tampon güzel durmamış... :)

Tamponu traktörlerde ben hiç beğenmiyorum. Ama yinede takıyorlar...:D

Aykut Güler link=topic=45497.msg428566#msg428566 date=1311681720' Alıntı:
Medion her zaman ki gibi çok güzel pozlar vermiş 265 te ayrı bi güzel... çift dingil römork da iyi ama o tampon valmete yakışmamış sanki ufak kalmış biraz.. Paylaşım için teşekkürler erkan abi..

Dediklerine harfiyen katılıyorum...:D

güzel paylaşım erkan abi valtra temiz duruyor sizin aralardada pek tutuluyor galiba bu valtralar bizim saray çevresinde bir elin parmaklarını geçmez valtra sayısı fabrikasına o kadar yakın olmamıza rağmen...bu arada valtranın tamponuda çok kötü durmuş biraz daha kalın malzemeden olsa çok daha güzel olabilir mesela karaevlideki arion u görmüşsündür yakışmamışmı yani tamponu :D

kolay gelsin erkan abi. işçilik dahil herşey tertemiz maşallah. :) akın romork kaç tonluk abi? akın iyidir ama sacı çok incedir. bizim romoğun aynısınından vardı akın marka 2 taş attık içine delik deşik olduydu ıh-*-s

Yorumlar için tekrar sağolun arkadaşlar....;)

_ÖzGüR_ link=topic=45497.msg428668#msg428668 date=1311713872' Alıntı:
güzel paylaşım erkan abi valtra temiz duruyor sizin aralardada pek tutuluyor galiba bu valtralar bizim saray çevresinde bir elin parmaklarını geçmez valtra sayısı fabrikasına o kadar yakın olmamıza rağmen...bu arada valtranın tamponuda çok kötü durmuş biraz daha kalın malzemeden olsa çok daha güzel olabilir mesela karaevlideki arion u görmüşsündür yakışmamışmı yani tamponu :D

Bizim burada eskiden Mega Ziraat distribütörü olduğu için biraz yayılmıştı. Bizim köyde iki adet 6400 ve bir tane 800 vardı. Daha sonra Mega Ziraat distribütörlüğü bırakınca satışları düştü. Şimdi yine Hasmak Ziraat Valtra ve Hattat ' ın bayiliğini aldı. Bizim bölgede de başka traktör satıcısı olmadığı için şuan Valtra ve Hattat ' ın satışları arttı. Başka markalarda bizim bölgeyi unuttular hiç gelip uğramıyorlar. O yüzden Valtra ' nın satışları arttı. Hatta fuarda CLAAS ' ın Tekirdağ bayisinede söyledim. Bizim oralara bir uğrayın dedim. En kısa zamanda geleceğiz diye söylediler. Hatta numaramı istediler. Ama tam demo başlıyordu. Arada kaynadı. Bizim köye bu sene sadece 3 tane A serisi girdi. Bu Valtra ' nın sahibide Valtra ' nın yanına bir traktör alacak. Ama Valtra ' nın bizim burada yapılan denemelerine gitmiş. Pek beğenmemiş. Başka bir markaya geçiş yapacak sanırsam. Tamponu bende pek beğenmiyorum. Ama o zaman bunlar modaymış...:D Karaevli ' deki ARION ' un tamponunu gördüm. İlgi çekiyor. Ama biraz fazla renk karmaşası olmuş. Ben daha güzel birşey yapardım diye düşünüyorum. Tabi ben tampondan hoşlanmıyorum. Ama yapıncada tampona bak diyecekleri bişi olmalı...:D

rocky link=topic=45497.msg428673#msg428673 date=1311716245' Alıntı:
kolay gelsin erkan abi. işçilik dahil herşey tertemiz maşallah. :) akın romork kaç tonluk abi? akın iyidir ama sacı çok incedir. bizim romoğun aynısınından vardı akın marka 2 taş attık içine delik deşik olduydu ıh-*-s

Akın 10 tonluk. Akın bu sene bizim köye iki tane alındı. Bir tanesi bu kargo tipi olan. Bir tanede 12-13 ton alan normal tip römork. Onun fotoğraflarınıda ileriki günlerde paylaşacağım. Dediğin gibi saçları çok ince koymuşlar. Birde hiç malzemeden israf yapmamışlar. Ne varsa kalan parçaları sağa sola kullanmışlar...:D Bu römorkta arka kapak pistonla açılıyor. Fakat 8 tane pimi var. Ne kolaylığı var onuda pek çözemedim....:D Kapağı açmak içinm 8 tane pim söküyorsun. Yere indikten sonra normal olmuş, pistonlu olmuş. Bana göre hiç bir kıymeti yok. Birde pimleri unutup kapağı açma problemide olabilir. Dikkatli kullanmak lâzım....

Akın 10 tonluk. Akın bu sene bizim köye iki tane alındı. Bir tanesi bu kargo tipi olan. Bir tanede 12-13 ton alan normal tip römork. Onun fotoğraflarınıda ileriki günlerde paylaşacağım. Dediğin gibi saçları çok ince koymuşlar. Birde hiç malzemeden israf yapmamışlar. Ne varsa kalan parçaları sağa sola kullanmışlar...:D Bu römorkta arka kapak pistonla açılıyor. Fakat 8 tane pimi var. Ne kolaylığı var onuda pek çözemedim....:D Kapağı açmak içinm 8 tane pim söküyorsun. Yere indikten sonra normal olmuş, pistonlu olmuş. Bana göre hiç bir kıymeti yok. Birde pimleri unutup kapağı açma problemide olabilir. Dikkatli kullanmak lâzım....
alipasalierkan link=topic=45497.msg428724#msg428724 date=1311752297' Alıntı:
Yorumlar için tekrar sağolun arkadaşlar....;)

:D azda değil be abi 8 tane bide ;D pimleri takmasan olmazmı peki? :S

alipasalierkan link=topic=45497.msg428724#msg428724 date=1311752297' Alıntı:
:D azda değil be abi 8 tane bide ;D pimleri takmasan olmazmı peki? :S

Vallah bilmiyorum. Heralde kaçırırsa açılırsa diye yapmışlar. Ama çok saçma bişi olmuş. Başka markalar pimsiz geçmeli sistemli yapıyorlar.