Karga 10 dönüm araziyi yaktı!

Ankara Bilkent ' te bulunan ve üzerine 'Şehir Hastane Kampüsü' yapılacak arazide dün akşam saatlerinde yangın çıktı. Yangına ilk müdahaleyi çevrede bulunanlarla birlikte Atatürk Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Haşim Erdem yaptı. Dal parçaları ve su kovalarıyla yapılan ilk müdahale yetersiz kalınca alevler büyüdü. Bunun üzerine itfaiye ve Alo Orman Yangın Hattı ' na haber verildi. Olay yerine iki itfaiye, iki arazöz ve bir su tankeri sevk edildi. Alevler, rüzgarın yön değiştirmesiyle askeri araziye yönelerek buradaki küçük ağaçların tutuşmasına sebep oldu. Söndürme ekipleri, araçlarıyla arazinin içine girerek yanan ağaçlara müdahale etti. Alevler daha fazla büyümeden söndürüldü.

Olay yerinde bulunan Atatürk Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Haşim Erdem, bir patlama sesini duyduktan sonra elektrik direğinden bir alev topunun yere düştüğünü gördüğünü ve yangının da bu şekilde başladığını anlattı. Erdem, yangına neden olan şeyin bir karga olduğunu görünce şaşırdığını ifade etti.

Yangın yerinde bulunan bir görevli, karga gibi küçük bir hayvanın bu şekilde yanmasına şaşırdığını belirterek, 'Normalde leylek gibi büyük kuşlar bu şekilde yanıyor. Kanatları büyük olduğu için direğe ve fazlara değerek kısa devre yapıyor ve yanıyorlar. Demek ki karganın bir kanadı direğe, diğeri de fazlara değdiği için böyle oldu.' diye konuştu. Görevli, yanan kargayı incelemek üzere götürdü.

Alevler, görevlilerin, söndürme ekipleri ile vatandaşların gayretleriyle daha fazla büyümeden söndürüldü. Yaklaşık 10 dönüm arazideki anız ve ağaçlar tamamen yandı.

Ynt: Karga 10 dönüm araziyi yaktı!

bir kitapda okudum dini amaçlı.karga serçe baykuş gibi hayvnların görevlerini anlatıyordu.saygı duymak lazım.görevlerini yapıyor.bulursan yazayım.
ikiyıl önce tarllarda fare vardı bir çare bulamadık.yakın biryerde alim bir hoca var.tesadüfen otobüsde karşılaştık yanyn oturduk.sohbet ettik ya hocam dedim şu farelere bir dua bir ayet yok mu dedim var dedi.çok basit sen bile yazabilir yapabilirsin.tarlanda fare çoksa
1- namazını kılmıyor veya kaypak kılıyorsun.
2-zekatını vermiyorsun.
3 -yananı bırak dedi.gerisi sana kalmış dedi.