TÜMOCAN'ıma veda :( :(

19.05.2008
11,882
798
Edirne

Değerli dostlar biliyorsunuz dedem vefat edince anannemde takım taklavat hepsini satmak istiyor. Her ne kadar ben engel olmak istesemde mal onun yapacak bir şey yok. Motoru burda anlatmaya gerek yok çünkü motoru trakklüp biliyor zaten.

http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-is-makinesi-satilik-is-makinesi-sahibinden-2005-model-tertemiz-tumocan-74-80-dtk-trak-klupten-55132403/detay/

Arkadaşlar makina şuan 2094 saattedir. Hiç bir kusuru yoktur. 37.500 lira fiyatla satılıktır. Beni bilen bilir yanlış olmaz. takım taklavat da satılıktır. eklemeler yapacağım

Ynt: TÜMOCAN'ıma veda :( :(

Rahmetli Dedenin ani vefatı kısa bir süre içerisinde madalyonun tersini döndürüverdi.Traktör ve ekipmanlar komple satılık demek, birdaha bu iş yapılmayacak demektir. Oysa kısa bir süre öncesine kadar kira ile tarla almayı düşünürken,şimdi tarlaları da kiraya vermeyi düşünüyorsunuz belkide. Herşey insan başına demişler, tabiki zaman belli değil. Hayırlısı nasılsa öyle olsun be kardeşim kendini üzme.

768 link=topic=45507.msg428596#msg428596 date=1311699613' Alıntı:
Rahmetli Dedenin ani vefatı kısa bir süre içerisinde madalyonun tersini döndürüverdi.Traktör ve ekipmanlar komple satılık demek, birdaha bu iş yapılmayacak demektir. Oysa kısa bir süre öncesine kadar kira ile tarla almayı düşünürken,şimdi tarlaları da kiraya vermeyi düşünüyorsunuz belkide. Herşey insan başına demişler, tabiki zaman belli değil. Hayırlısı nasılsa öyle olsun be kardeşim kendini üzme.
Genelde çiftçilik böyle biter zaten...

768 link=topic=45507.msg428596#msg428596 date=1311699613' Alıntı:
dogru söze ne hacet..
eğer yakınımızda alacak oldumu sana yönlendirirz aga..

Allah hepinizden razı olsun. Aynen Levent abi seninle neler konuşurduk neler oldu. Ben başından beri karşıyım. Annemle teyzemle anannem ile kavga ettim. Anlattım olayları fakat onlara karşı tek kaldım. Sözümü geçiremiyorum. Ben yapacağım dedim ama dinlemiyorlar.Tüm o malzemeler takım taklavat dedemin ve benim elimden geçmiştir. Ama şimdi anannem satacak. Çürüyeceğine satarım diyor. Okulun bitsin yenisini alırsın diyorlar. Anlayamıyorum ben bunları. Aslında Toprak tv genel müdürü Mehmet beyi ile bunları konuşturmak lazım. Tarlalarıda hicara verecek. Nasip buymuş demekki. Hepiniz sağolun teşekkür ederim.....

doganbey1 link=topic=45507.msg428696#msg428696 date=1311721962' Alıntı:
Allah hepinizden razı olsun. Aynen Levent abi seninle neler konuşurduk neler oldu. Ben başından beri karşıyım. Annemle teyzemle anannem ile kavga ettim. Anlattım olayları fakat onlara karşı tek kaldım. Sözümü geçiremiyorum. Ben yapacağım dedim ama dinlemiyorlar.Tüm o malzemeler takım taklavat dedemin ve benim elimden geçmiştir. Ama şimdi anannem satacak. Çürüyeceğine satarım diyor. Okulun bitsin yenisini alırsın diyorlar. Anlayamıyorum ben bunları. Aslında Toprak tv genel müdürü Mehmet beyi ile bunları konuşturmak lazım. Tarlalarıda hicara verecek. Nasip buymuş demekki. Hepiniz sağolun teşekkür ederim.....
Hayırlısı olsun dostum. Nasip olursa okulun bitince KUBOTA ile devam edersin inşallah.

keşki deden ölmeseydi belki sana 100 lk motorlar alırdı.beraber tümocanla sürerdiniz.ananen tabi işi yürütemez .motor sürmeyi bilse bile tarlayı süremez adam işiyledd uğraşmak istemeyince satmış kadıncaz.emekli maşı varmı

olsun sıkma canını doğan halimize şükredip geçicez yapçak birşey yok okulun bitince yine takımlarını düzüp memleketinde hem işini yaparsın hafta sonuda çiftçiliğini yerlerini işlersin geçinirsin bizim için şimdi söylemesi kolay ama gerçekten toprak içinde büyüğüp yetişip topraktan ayrılmazı zor olur ama yapıcak birşey yok inşallah okulun bitince işlerin başına geçip yine düzenini kurarsın dedenede allah rahmet eylesin senin senin dedeni ne kadar sevdiğini biliyorduk gerçekten aga zor bir durum nur içinde yatsın rahmetli allah mekanını cennet etsin...