Benzin'e zam mı geliyor?

ABD Doları’nda önlenemeyen artış, otomobil depolarına ateş düşürdü.

Kur ile petrolde aynı anda görülen artışın akaryakıtta yeni zamları tetiklemesi sonrasında benzin için 5 TL’lik fiyatlar konuşulmaya başlandı.

Halen Akdeniz piyasasında benzinin Tüpraş’a ton maliyeti 1.088 dolar düzeyinde. Bundan sonraki süreçte bu rakamsabit kalır, 1 dolar 2.4 TL’ye ulaşırsa, 1 litre benzin de 5 liraya kadar çıkacak.

Eğer bu dönemde benzinin ton fiyatı 1300 dolara kadar yükselirse, o zaman dolar kuru 2 lira düzeyinde iken, bir litre benzinin fiyatı 5 lirayı aşacak.

Kurdaki artışın akaryakıt fiyatlarına etkisi temmuz başından itibaren net olarak kendini gösterdi. 6 Temmuz’dan bu yana benzinin litre fiyatı 16 kuruş, motorinin litre fiyatı ise 22 kuruş arttı.

Üstelik kurdaki yukarı hareket iç piyasada da benzin ve motorinde yeni zamlar için kapıyı çalıyor. Doğalgazda da fiyat ayarlamalarını zorunlu kılıyor. Doğalgaza, eylül ya da ekimayında yüzde 10-20 aralığında zam yapılabileceği belirtiliyor.

Ynt: Benzin'e zam mı geliyor?

rahimavci link=topic=45528.msg428803#msg428803 date=1311773624' Alıntı:
zamla krizi karıştırmayalım ekonomi sallanmadıgı sürece kriz vurmamış demektir
EKONOMİSİNİ SEVSİNLER !!! ARKADAŞIM BEN ÇİFTÇİYİM ,, BEN 5 YILDIR HUBUBATIMI AYNI FİYATA SATIYORUM... BUNA KARŞILIK 5 YILDIR AYNI DESTEĞİ !!! ALIYORUM VE 5 YILDIR DA BEŞYÜZ KATI OLMUŞ AKARYAKITI GÜBREYİ VS. ALIYORUM !!! ... E EEEE NERDE BENİM EKONOMİM KARDEŞİMMMM.... FIRINCILAR FEDERASYONU AÇIKLAMA YAPMIŞŞŞ !!! BU RAMAZAN PİDE YE ZAM YOKMUŞŞŞ !!! AYIP BE... BUĞDAY AYNI FİYAT NEYİN ZAMMI !!! ... EEEE BURA TÜRKİYE,,, NEMA PROPLEMA,,, UYUMAYA DEVAM,,, ____ SES VER TÜRKİYE____ kız-*sw

dolar euro altın niye fırlıyor ABD,YUNANİSTAN,İTALYA ,İSPANYA KRİZLE BOGUŞUYOR.ŞİMDİ BAŞBAKANIN DEMECİ VAR.KRİZ İYİ GELİYOR AMA BİZİ ETKİLEMZ DİYOR.NASIL ETKİLEMEYECEK.DOLAR EURO ALTIN HADİ ETKİLEMSİN.

anamdan dogdu dogalı kırız var kırız ıyıdır ıyı olur kırızzsız bı yaşam düşünemıyorum kapıtalıst sıstemlerde her 10 senede bır sermaye el degıştırır buda kırız dönemlerınde olur kurtlukta düşenı yemek kanundur düşmeyın düşmeyelım slk-*-s

SmhGwz link=topic=45528.msg428838#msg428838 date=1311778133' Alıntı:
mazot:3.85
benzin:4.30
lpg:2.35
çeyrek altın 150tl ye bugun gezerken fark ettim..kriz bizi etkilemez teğet geçer :)
abi zaten hep kriz var ne bu fiyatlar

don`t panik...hemen strese girmeyin. basbakan aciklama yapti bugün. teget gecmek ne kelime, kesinlikle etkilenmiycez...simdi yunanistana ah vah diyozya, emin olun su halde bile bizden daha iyi durumdalar. sadece adamlarda medeni cesaret ve duruma tepki var. biz bildigimizi söyleyemiyoruz...biz cok iyiyiz, memlekette istikrar var yalanlariyla kendimizi avutup duruyoruz...