ARKADAŞLAR SOMALİDE ÇOCUKLAR AÇLIKTAN ÖLÜYOR!

sayın arkadaşlar bir hafdadır haberlerde somali gösteriliyor açlık sefalet.burada hepimiz çiftçiyiz üretiyoruz.TRAKKULUP ÜYELERİ olarak bu işi organize edelim gönlümüzden elimizden ne geliyorsa yardım toplayalım.
un verelim,nohut verelim,mercimek verelim,prinç verelim,makarna verelim, bozulmayan gıda ve para toplayalım.bu insan açlıktan ölüyor okuyup geçmeyelim. bu işi KIZILAYLA VEYA BAKANLIKLA VEYA GÜVENDİK YARDIM KURULUŞLARIYLA TRAKKULUP OLARAK YAPALIM.
HAYDİ İNSANLIĞA YAARDIM EDELİM....
632320110726124117250.jpg
618720110726124112600.jpg
423020110726124006728.jpg

Ynt: ARKADAŞLAR SOMALİDE ÇOCUKLAR AÇLIKTAN ÖLÜYOR!

Burda mahsülümüzü yok parasına alan aracılara inat, gönderme ihtimalin olacak adam gibi malını mahsülünü göndereceksin ama vereceksin kızılay depolarında çürüyecek.

Bu konuyu zaman zaman köy odasında ve kendi evimde ailemle konuşuruz, çok üzücü bir durum. Gönlüm istiyor ki tüm çiftçilerimizin hasat ettikleri ürünlerden toplayıp gönderme imkanı olsa, hatta bunları işleyip un, bulgur v.s. haline getircek gönüllü veya çok az kar alan un imalatcıları olsa ve bunları devlet yardımıyla gönderebilsek..Böyle bir organizasyon olsa herkes görecektir, borç batağında dahi olsa gönlü zengin olan çiftçimizi..

arkadaşlar burada arkaadaşlık dostluk var.yazarak da olsa.bunu biz trakkulup olrak çifçiler olarak yaparsak bize ne mutlu.bu yardım.birlerine verilcek para maddiyat degil.açlıktan ölenlere.bir akşam yemegini eşiniz anneniz geç hazırlasa veya yapamasa evin içinde neler yaşanır.ramazan geliyor açlık susuzluk ne bilmeliyiz.bizim var biliyoruz.yemeye içmeye ya umudu olmayanlar ya yicek içeçek bulmayanlar.
bu sadec ön fikir.tartışalım karara varalım. organize edelim. tarım bakanlıgını devreye sokabilirm.kızılayı
bizler bakliyat olarak.un olrak makrnaa olarak kokmayaan bozulmayan dayaanıklı gıdalardan bir torba bugdayımız yo mu un yapmaya haatmanda yere dökülen römorkun kenerindan dökülen kadar mı yok.
okuyup geçmeyin sadece düşünün.....

Belki size garip gelebilir de, bu kadar açlığa rağmen onca çocuk.:) Düşündürücü değilmi.? Bu işin de aslı eğitime ve nüfus planlamasına dayanıyor.Bildiğim kadarıyla Somali de bir sömürge ülkesi, hiç mi bişey yetişmez burada.? Mutlaka yetişen bişeyler vardır. Ya insanlar bunu bilmiyor yada, tek yaşam biçimi gelen yardımlar ve sonrası çocuk yapmak..

Dikkatli bi konu!
her zmn halimize şükür etmek gerek her an neler değişiyor ama bunun gibi durumlarda gerekli yardım yapmak gerek..

Güzel konu olmuş arkadaşlar hepinizin dediği gibi halimize çoooook şükretmemiz gerek gerçektende açlık,susuzluk ve sefalet içinde yaşıyor o coğrafyadaki insanlar,sömürge altında kalmışlar ve şimdide ülkelerinin başındaki sefahat düşkünü yöneticiler tarafından göz ardı ediliyorlar.Öncelikle bu görüntülerden ibret alıp ders çıkarmamız lazım,yarıdım konusuna gelince çok güzel olur bence özellikle form adına yapılırsa bu iş bu güzel ortamda yeni bir yol çizilmiş ve güzel bir icraatte birlik olmuş oluruz ben bu konuda elimden geldiği kadar yardıma hazırım.

evet arkadaşlar okuyup geçmeyin.tarım bakanlıgına başvurdum.konu önemli.bir teneke buğdayı arpayı yemedigimiz bayat diye begenmediğimiz o ekmekler çöpe giden ekmekler kadar damı yardımımız yardımınız olmayacak.bu iş olgunlaştıralım.o aç ölenler insan.ve müslüman.ve elerinden tutan yok bir can kurtalım.bir aç doyuralım.bunu bizler biş çiftçiler önder olarak yapalım.eken biz yetiştiren bize veren ALLAH hadi BİSMİLLAH deyip başlayalım.

köylü link=topic=45538.msg429028#msg429028 date=1311831361' Alıntı:
evet arkadaşlar okuyup geçmeyin.tarım bakanlıgına başvurdum.konu önemli.bir teneke buğdayı arpayı yemedigimiz bayat diye begenmediğimiz o ekmekler çöpe giden ekmekler kadar damı yardımımız yardımınız olmayacak.bu iş olgunlaştıralım.o aç ölenler insan.ve müslüman.ve elerinden tutan yok bir can kurtalım.bir aç doyuralım.bunu bizler biş çiftçiler önder olarak yapalım.eken biz yetiştiren bize veren ALLAH hadi BİSMİLLAH deyip başlayalım.
tam destek.......

arkadaşlar bu konuya neden önem göstermediniz.5-6 kişiyle sınırlı kaldı.bir tratör çekişmesi kadar ilgi görmedi.yazık üzüldüm.neden bizler birlik bereberlik içinde olmuyoruz anşılıyor.bir insan on insan belki yüzlerce insanı açlıktan kurtaracaktık.doyuracaktık.belki çoçukları hayata bağlayacaktık.belki umut olacaktık.sinek konmuş gözlere ışık olacaktık.o teni kara,teni esmer kaderi kara bağlamış insanlara ışık olacaktık.bir damla su bir lokma ekmek olacaktık......
bu konuyu açtıgıma pişman oldum özüldüm.avrupalı batılı hrıstiyan bunlara yardım edince altında bahaneler ardık.arıyoruzda.bahene aramadan biz bir yardımı bile yapmadan duyuramadık.birşey paylaşamadık.
dün herkesim ayağ kalktı o klakanlar içerisinde keşek bizlerde olsaydık.!

Keşke Trakkulüp olarak yardım edebilseydik. Konuyla ilgili olarak içimizde organize olmamız zor, yardım etmek isteyenler, güvenilir insani yardım kuruluşlarıyla irtibata geçip yardım edebilirler. Ha, benim bu kuruluşlara güvenim yok, toplanan yardımları birileri görürür diyenleriniz de olabilir. Bu güne kadar o şekilde olan örneklerle de karşılaşılmadı diyemeyiz. Ama bu vicdan meselesi, edilen yardımla en azından kişinin vicdanı rahat olacaktır. Burada önemli olan, yardım eden kişinin iyi niyetidir.Bu iyi niyeti, insani duyguları kullanarak onlardan çıkar temin edecek olan vicdansızlar çıkarsa bu onların günahı olacaktır.

Bazılarınız hatırlayacaktır, çocukların açlıktan ölmesi denince benim aklıma ilk gelen bu oluyor.

http://www.balkanlar.net/forum/index.php?topic=21149.0

arkadaş niye olmasın.tarım bakanlıgına müracat ettim.bu konuyu açmadan önce.ben bunu burada olmassada köyümde köylerimizde ilçemde çevremde çalıştıgım her yerde organize edecegim.ben aç duramıyorsan bir saat bu insanlar günlerce aç.
diyanet işleri kapmpanyayı başlattı.
telefon operatörleri başlattı.tarım baknlıgıda evet diyecek bu işe.
para degil.gıda yardımıydı kimse kötü düşünmesin diye.
ama çok üzüldüm.bir traktör çekişmesi kadar degeri yokmuş aç olan insanların....

Ben İstanbul ' da yaşayan biri olarak böyle bir yardım organizasyonuna katılırım, herkes fikirlerini paylaşsın neler yapılabilir irtibata geçilmesi gereken diğer yardım kuruluşları hangileri olabilir, birbirimize küsmeden bu insanlık ayıbı karşısında olumlu bir adımımız ne olabilir görüşelim. Hayırlı Cumalar...

evet irtibata geçelim nasıl olacaksa elimizden gelen yardımları yapalım
nasıl olacaksa haberleşip elimizden gelen yardımı yapalım ..

BENİM FİKRİM HERKES KÖYÜNDE BULUNDUGU YERDE ÖRGÜTLENSİN.NASIL OLSA BAKANLIK BİR YOL BULACAK.BİLGİ GELDİĞİNDE İLETİRİM BASIN DADA DUYRULUR.ÖNCE FİKİR BİRLİĞİNE VARALIM BURADA AMA BUNU YAPALIM FİTRELERLE ZEKATLARLA AMA BİR ŞEKİLDE YAPALIM. DESTEK VERENLERDEN EVET DİYENLERDEN ALLAH RAZI OLSUN.