Massey Ferguson nerde nasıl revize ettirilir?

kimi illerde arabanın kabutu açınca abi akü hangisi sorusu sorulur ustalarca ...kimi yerlerdede parçayı kendi yapan ustalarımız var..........Daf yada Scania yada Man firmanın adını tam getiremeyecem bu tırlardan biri Türkiyeye mal getiri bir parçası bozulmuştur ve bizim sanayimize gider usta gelmesi zaman alacak bu parça için kendi çapında bir parça tasarlar ve tırı geldiği yere gönderir gel zaman git zaman sonra bu tır o ülkede sanayiye girer ve bir çok sıkıntı çıkarken sadece o parçada çıkmaz o usta avrupaya götürülür fabrikada usta başılığı teklif edilir ama o usta kabul etmez.............Usta var Usta var Ustadan ustayada ustalık farkı var

http://www.huseyincakir.com.tr/ServisVideo.html

Ynt: Massey Ferguson nerde nasıl revize ettirilir?

gerçekten profosyonel çalışıyorlar , ben öncelikle ustanın dükkanına bakarım .eğer dükkan temiz ve tertipli ise o ustanın ustalığıda da aynı şekilde,kalitelidir diye düşünüyorum,,eğer birgün rektefiye işim olursa traktörümü buraya götürmek isterim

vale link=topic=45556.msg429184#msg429184 date=1311879056' Alıntı:
gerçekten profosyonel çalışıyorlar , ben öncelikle ustanın dükkanına bakarım .eğer dükkan temiz ve tertipli ise o ustanın ustalığıda da aynı şekilde,kalitelidir diye düşünüyorum,,eğer birgün rektefiye işim olursa traktörümü buraya götürmek isterim
haklısın abi bütün motor dahil çıkarıp topladılar ...................bir kaç parçayı unutada bilirlerdi..... noo-*-s

mustafagursacli link=topic=45556.msg429189#msg429189 date=1311879627' Alıntı:
haklısın abi bütün motor dahil çıkarıp topladılar ...................bir kaç parçayı unutada bilirlerdi..... noo-*-s
bizim ilçede massey servisi bir abimiz var .oda bu dyna lardan baya anlıyo..bu çevredeki dynalar ona gidiyor ,,tabii yanlız çalıştığı için tükan biraz dağınık çırak sıkıntısı var

Güzel paylasim mustafa. Ilk gördügümde dedim bu nasil toparlanir diyede masallah takir takir parcalar yerine oturdu. su tir ustasinin hikayesi cidden güzelmis...

satocan58 link=topic=45556.msg429198#msg429198 date=1311881209' Alıntı:
Güzel paylasim mustafa. Ilk gördügümde dedim bu nasil toparlanir diyede masallah takir takir parcalar yerine oturdu. su tir ustasinin hikayesi cidden güzelmis...
evet abi maharet gerektiren bi iş ..tır ustalarının hikayede bir gerçek müdürüm anlatmıştı aklımda kaldığınca anlatmaya çalıştım....Sungurluda tornacı harun usta fotoğraftan bulgur değirmeni yaptı ........tornacı olupta torna yapıp keçe takmayan ustalarda var

vale link=topic=45556.msg429196#msg429196 date=1311881184' Alıntı:
bizim ilçede massey servisi bir abimiz var .oda bu dyna lardan baya anlıyo..bu çevredeki dynalar ona gidiyor ,,tabii yanlız çalıştığı için tükan biraz dağınık çırak sıkıntısı var
önemli olan yaptığı işin sağlam olması ...

Toprağım paylaşım için tsk. Ben videoyu izleyeme dim ama anladığım kadarıyla hüseyin çakır ' la ilgili bişeyler var. Bi sıralar masseyler ondan soruluyo du ama şimdi ne durumda bilmiyorum

GENÇ EYMIRLİ link=topic=45556.msg429211#msg429211 date=1311883502' Alıntı:
Toprağım paylaşım için tsk. Ben videoyu izleyeme dim ama anladığım kadarıyla hüseyin çakır ' la ilgili bişeyler var. Bi sıralar masseyler ondan soruluyo du ama şimdi ne durumda bilmiyorum
oprağım 4255 i revize ediyolar ama baya güzel çalışmışlar.....
Dqn link=topic=45556.msg429204#msg429204 date=1311881913' Alıntı:
Bizimde ustamız var. Her yerini bilir. Çırağı yok. Çok pratik çalışır. Onun yaptığı hiç bir şeyi beğenmemezlik yapamadım. Her yaptığı işten menmunum..
herkesin bi kafasına yatan ustası vardır..genelde ancak böyle avrupa motorların revizesi zor iştir.....

Bi sefer gitmiştim dükkana servise . Bayağı büyüktü servis diyebilirim ki 5 altı tane traktörü rahatlıkla tamir edebilirsin. Elaman ' i bayağı coktu vede servis çok düzenlidi.