Ortalama Veteriner Masrafi

Ynt: Ortalama Veteriner Masrafi

Net bir hesap çıkarmadım hiç ama sadece hayvan tohumlamalarına ve doğuma çağırıyorum veterineri diğer bütün hastalık bakım vs. kendim yapıyorum ,tohumlamayada cins damızlık boğa bulunduruyorum sadece 1 kez tohumlama yaptırıyorum veterinere tutmassa boğaya çekiyorum,doğumada çağırma sebebim doğumu riske atmak istemiyorum varsın 60 tl gitsin diye düşünüyorum (tabi zor olacağını düşündüğüm doğumlara çağırıyorum)yani çokfazla veteriner masrafım yok ama ilaç sürekili bulunduruyorum onuda toplu ve hesaplı alıyorum.

Biz hayvan sayımızı arttırıp çiftliğimizi büyüttüğümüz için haftada 4 gün 1500 tl maaşlı veteriner tuttuk ama sağolsun bi telefonla kapımızda.Bazı iğneleri ve bakımları falan biz yapıyoruz.Veteriner daha yeni mezun.Bizim hocasıyla münasebetimiz vardı.Oda bize yönlendirdi.Mesela o gün ameliyat oldu bi buzağı.Hocası yaptı kendisi yardım etti.Sağolsun ilaçları veterinere toptan gelişindeki ucuzluğunun üstüne hiç kar koymadan getiriyor.Hayvan sayımızda 50 ' ye yakın.

Çıray link=topic=45557.msg431583#msg431583 date=1312644036' Alıntı:
Biz hayvan sayımızı arttırıp çiftliğimizi büyüttüğümüz için haftada 4 gün 1500 tl maaşlı veteriner tuttuk ama sağolsun bi telefonla kapımızda.Bazı iğneleri ve bakımları falan biz yapıyoruz.Veteriner daha yeni mezun.Bizim hocasıyla münasebetimiz vardı.Oda bize yönlendirdi.Mesela o gün ameliyat oldu bi buzağı.Hocası yaptı kendisi yardım etti.Sağolsun ilaçları veterinere toptan gelişindeki ucuzluğunun üstüne hiç kar koymadan getiriyor.Hayvan sayımızda 50 ' ye yakın.
Çıray bence 300-500 başın üzerinde olacakki maaşlı veteriner çalıştıracaksın malum piyasa sıkıntılı,bence kendiniz veterinerin yaptığı resmi prosedür dışında herşeyi öğrenmelisiniz hep bu işten dahada zevk almaya başlarsın.

Zaten veteriner olmayınca bir çok şeyi biz yapıyoruz ama gerçekten gerekli.Zaten 3-4 gün geliyor.O gelmeyince uygulamaları biz yapıyoruz.Ama bizim çözemeyeceğimiz aksiliklerde oluyor.Ama veteriner bir bakışla anlıyor.Mesela o gün bir buzağımız ameliyat oldu.Kendinden daha sonra doğanlardan küçük kalmış falan.Ama veteriner şart.Nihayetinde işletmenin büyümesinden karına kısacası herşey planlı programlı oluyor.Gerçekten veterineriniz iyi bir veterinerse bu ferkı yaşıyorsunuz.Ama dediğiniz gibi...Piyasa malum.Ama şuda var.Böyle veteriner daha ucuza geliyor.Neden mi??Bir kere piyasaya çalışan veteriner her gelmeye 50-60 alıyor,tohumlamaya para alıyor,doğum ameliyat falan daha pahalı oluyor.Ama biz zor bir doğum olunca tık veteriner kapıda.Halbuki piyasaya çalışan yamuk yapabiliyor... ;) :)

Çıray link=topic=45557.msg431583#msg431583 date=1312644036' Alıntı:
Abisi 1500 tl maasla yeni mezun veteriner tuttunuz haftada 4 gün o da isi olursa geliyor birde üstüne iğne bakım siz yapıyorsunuz.Maşallah adam iyi iş bulmuş ya :D bide ilaca kar mı koyacaktı :D

köpegımın yarıdan aşagısı felç fızık tedavısını kendım yaptırıyorum kuduz gençlık parazıt kemık guçlendırıcı vs. yıllık 500 tl kedım kızıştıgında 3 aylık ıgnesı parazıt kuduz kıst vs 250 tl kuşum yem damla antıbıyotık yıllık 50 tl

fatih ödemişli link=topic=45557.msg431686#msg431686 date=1312667920' Alıntı:
köpegımın yarıdan aşagısı felç fızık tedavısını kendım yaptırıyorum kuduz gençlık parazıt kemık guçlendırıcı vs. yıllık 500 tl kedım kızıştıgında 3 aylık ıgnesı parazıt kuduz kıst vs 250 tl kuşum yem damla antıbıyotık yıllık 50 tl
Bir maşallahta size gelsin ozaman.

ortaam link=topic=45557.msg431679#msg431679 date=1312666580' Alıntı:
Abisi 1500 tl maasla yeni mezun veteriner tuttunuz haftada 4 gün o da isi olursa geliyor birde üstüne iğne bakım siz yapıyorsunuz.Maşallah adam iyi iş bulmuş ya :D bide ilaca kar mı koyacaktı :D
Veteriner olunca zaten tüm gün orda oluyor.Uygulamalarıdad o yapıyor.Mesela bir gün veteriner gündüz gelememişti.Akşam geldi işini yaptı saat 24:00 gibi gitti.Ama haftada 4 gün kesin.Üstünde geldiğide oluyor.