erkunt 80.4 mü valtra 75 mi

Ynt: erkunt 80.4 mü valtra 75 mi

Yaaa. Hemşerim işte böyle..Dikkatli yazmalı..))Çorlu ' da zaten ne güzel farları var diye içimden geçirmiştim.Meğer Erkunt dünyanın en iyi farlarından birini kullanıyormuş.
Daha önce yazmıştım.İyi traktör yapmak için far üretmek, farın ampulünü üretmek gerekmez. Ekleyim: vites topuzu üretmek, boğaz köprüsü ve helikopter yapmakta gerekmez.İhtiyacın olan malı en iyi üretenden alırsın. Olur biter ,sen de işine odaklanırsın.
Zamanında Shi Bauro (yanlış yazabilirim) isimli traktör Burdur ' da üretildi.İş bora deniliyordu. Şimdi neredeler?
Bizim Leyland 270, 34 yaşında.Hala canavar gibi. Bu da safkan ingiliz..
Boeing firması 20.000 civarında firmadan mal tedarik etmektedir. Sonucu görüyorsunuz.
Çorlu fuarındaki Tümosanların ön akslarında Hema yazıyordu.Yardımlaşmalarından dolayı sorumluyu kutladım.
Babamın kartalının motor blokunda Erkunt döküm yazıyor.17 yaşında ve oda canavar.
Önemli olan bence ŞU: Bir döküm firmasının dünyanın en önemli firmalarına (deutz gibi) temel parçaları üretiyorum.Neden traktör üretmeyeyim demesindeki AZİM,İNANÇ,KARARLILIK.Bu ülkede yaşayan herkesin bundan çıkaracakları dersler var.
Yoksa bir japon firması iyi bir traktör yapmışta Türkiye ' de satıyormuş.Olabilir. John Deere ' de pulluk üreticisi bir ustaydı.
Koş Erkunt.Sen pulluk üreticisi bir ustanın çok ilerisinden yola başladın.

Göktürk- link=topic=45616.msg431236#msg431236 date=1312533593' Alıntı:
Yaaa. Hemşerim işte böyle..Dikkatli yazmalı..))Çorlu ' da zaten ne güzel farları var diye içimden geçirmiştim.Meğer Erkunt dünyanın en iyi farlarından birini kullanıyormuş.
Daha önce yazmıştım.İyi traktör yapmak için far üretmek, farın ampulünü üretmek gerekmez. Ekleyim: vites topuzu üretmek, boğaz köprüsü ve helikopter yapmakta gerekmez.İhtiyacın olan malı en iyi üretenden alırsın. Olur biter ,sen de işine odaklanırsın.
Zamanında Shi Bauro (yanlış yazabilirim) isimli traktör Burdur ' da üretildi.İş bora deniliyordu. Şimdi neredeler?
Bizim Leyland 270, 34 yaşında.Hala canavar gibi. Bu da safkan ingiliz..
Boeing firması 20.000 civarında firmadan mal tedarik etmektedir. Sonucu görüyorsunuz.
Çorlu fuarındaki Tümosanların ön akslarında Hema yazıyordu.Yardımlaşmalarından dolayı sorumluyu kutladım.
Babamın kartalının motor blokunda Erkunt döküm yazıyor.17 yaşında ve oda canavar.
Önemli olan bence ŞU: Bir döküm firmasının dünyanın en önemli firmalarına (deutz gibi) temel parçaları üretiyorum.Neden traktör üretmeyeyim demesindeki AZİM,İNANÇ,KARARLILIK.Bu ülkede yaşayan herkesin bundan çıkaracakları dersler var.
Yoksa bir japon firması iyi bir traktör yapmışta Türkiye ' de satıyormuş.Olabilir. John Deere ' de pulluk üreticisi bir ustaydı.
Koş Erkunt.Sen pulluk üreticisi bir ustanın çok ilerisinden yola başladın.

sonuna kadar haklısın ama hala doğruları görmekte zorlanıyoruz. güzel bi açıklama olmuş tebrikler

Ersan bey çamur atmıyoruz övdüğümüz yazılarda var ...biz eğriye eğri doğruya doğru diyen bi adamız kimsenin zoruna gitmesin

vites topuzundan kastımız tesbihi istiare dir
kaldıki onu bir firmadan beklemiyoruz siz ne demek istediğimizide çok iyi anladınız ....

kubotanın kalitesinide biliriz Erkuntun kinide ....

sizde kalitenin farkına varmışsınız saygılar .....

ersan bey benim nimet 2010 model fakat bizimkiler neden hella değil??? yalanmı söylüyorsunuz millete kaliteli gostermek için yoksa değişik değişik mi takıyosunuz arada kaliteli die hella takıp milletimi kandırıyosunuz. buyrun bu resmide sizin için çektim inanmıyorsanızda motorun başına gelip gorebilirsiniz. bizimkiler cobo marka..
http://b1108.hizliresim.com/11/8/7/12230.jpg

cazgin0020 link=topic=45616.msg431811#msg431811 date=1312735982' Alıntı:
ersan bey benim nimet 2010 model fakat bizimkiler neden hella değil??? yalanmı söylüyorsunuz millete kaliteli gostermek için yoksa değişik değişik mi takıyosunuz arada kaliteli die hella takıp milletimi kandırıyosunuz. buyrun bu resmide sizin için çektim inanmıyorsanızda motorun başına gelip gorebilirsiniz. bizimkiler cobo marka..
http://b1108.hizliresim.com/11/8/7/12230.jpg
aynn bende baktım bneımkıde cobo :D

Tek marka ile üretim adetlerimiz karşılanamadığı için 2 marka ile üretim yapılıyor. Cobo İtalyan malı, Hella Alman malı. Her iki markayı da kullanıyoruz. Size yalan borcum mu, bu ne küstahlık, yazık sana be.

cazgin0020 link=topic=45616.msg431830#msg431830 date=1312741531' Alıntı:
semih kardeş ersan bey hella mella diyerek bizi yiyo yoksa bizimkiler erkunt değilmi ne :D

ersanakyai link=topic=45616.msg431844#msg431844 date=1312742839' Alıntı:
Tek marka ile üretim adetlerimiz karşılanamadığı için 2 marka ile üretim yapılıyor. Cobo İtalyan malı, Hella Alman malı. Her iki markayı da kullanıyoruz. Size yalan borcum mu, bu ne küstahlık, yazık sana be.
asıl size yazık bi soru soruyoruz işinize gelirse cvp veriyorsunuz zf diye satıyorsunuz motorları on şanzuman 3 marka zf corraro dana şanzuman en kalitelisi zf milleti kandırmada ustunuze yok gerçekleri soyleyince kızıyorsun birde insana. hatırlıyosundur sana on şanzuman hakkında soru sordugumda forumdada konu açtım millet uyanacak diye bana güvenmiyormusunda konu açıyorsun die kızan sizdiniz.

Sen de motoru yapan Perkinse değil de 3e bölüp 4le çarpmayı bilen massey servise inan. Hatta ben de şöyle bir hesap yapayım, 3 silindirliler madem 78 beygirmiş servisin dediğine göre, 78/3x4= 104 beygir eder senin traktör. Soranlara öyle söylersin.

Sizi bilgilendirmeye çalışan da kabahat, herkes kendi bildiğini okuyor. Şimdiye kadar özel mesajla her sorulana doğru ve net cevaplar vermeye çalıştım ama boş. Kendi traktöründe hella marka far yokmuş diye yalancı olduk, massey servisi Erkunt çalışanından daha doğrucu oluverdi.

aksoylar link=topic=45616.msg431840#msg431840 date=1312742396' Alıntı:
kardeşim serviste 85hp diyor.eski 3 silindir 80 liklerde 78hp miş.

Benim sana o konuda kızma nedenimi sen de gayet iyi biliyorsun. Sana 3 marka kullanıldığını en ince ayrıntısına kadar ben anlatmış olmama rağmen bana inanmayıp tekrar forumdakilere aynı konuyu sordun. Ordada yapılan aynıydı. Madem benim sözüme güvenmiyorsun, bana niye soru soruyorsun.

Milleti kandırdığımız falan yok ki uyanmalarından korkayım.

cazgin0020 link=topic=45616.msg431845#msg431845 date=1312743108' Alıntı:
asıl size yazık bi soru soruyoruz işinize gelirse cvp veriyorsunuz zf diye satıyorsunuz motorları on şanzuman 3 marka zf corraro dana şanzuman en kalitelisi zf milleti kandırmada ustunuze yok gerçekleri soyleyince kızıyorsun birde insana. hatırlıyosundur sana on şanzuman hakkında soru sordugumda forumdada konu açtım millet uyanacak diye bana güvenmiyormusunda konu açıyorsun die kızan sizdiniz.

ersanakyai link=topic=45616.msg431844#msg431844 date=1312742839' Alıntı:
ben hep dediğiniz gibi her uretimde 2 marka kullanım oldugunu düşünerek hiç böyle şeylere takmıyorum..

ön şanjıman carraro
farlar cobo
klima safkar
kabin yariş
koltugum havalı koltuk değil ama deri yakıyor..
vs vs..

ama ben böyle şeylere takan birisi değilim .. motoru perkins .u.k şanjımanın zf 16-8 ileri oluşu yetiyor ;)

SmhGwz link=topic=45616.msg431848#msg431848 date=1312743380' Alıntı:
ben hep dediğiniz gibi her uretimde 2 marka kullanım oldugunu düşünerek hiç böyle şeylere takmıyorum..

ön şanjıman carraro
farlar cobo
klima safkar
kabin yariş
koltugum havalı koltuk değil ama deri yakıyor..
vs vs..

ama ben böyle şeylere takan birisi değilim .. motoru perkins .u.k şanjımanın zf 16-8 ileri oluşu yetiyor ;)
farlar falan onemli değil semih klima falan zaten yok bende ondan bilmiyorum ama benim için en önemlisi on şanzumanın dana olması zf olsa daha güzel oluyor. fark var.

:) Gerçekten bu yazıları okuyunca üzülüyorum. Far ın markası Hella olsa ne yazar, Cobo olsa ne yazar.. Birgün kırılacaktır, sanayide Ayfar a mum olmazsanız ne olayım..
Ben gözlerdeki lense değil gözün kendi rengine bakarım..

nailyetek link=topic=45616.msg431852#msg431852 date=1312744037' Alıntı:
:) Gerçekten bu yazıları okuyunca üzülüyorum. Far ın markası Hella olsa ne yazar, Cobo olsa ne yazar.. Birgün kırılacaktır, sanayide Ayfar a mum olmazsanız ne olayım..
Ben gözlerdeki lense değil gözün kendi rengine bakarım..
nail abimden süper sözler.doğru diyon abi aynan ne olsa ne olur bi gün geççek yer bulamassın ağaca vurursun kırarsın vs.

bakın tamamen öğrenme amaçlı soruyorum kesinlikle kimse kızmasın ve ne olur bilgilendirin

Şanzumanı zf ;farları cobo; tekerler petlas; kabir yarıs ; koltuk grammer Erkunt bunun neresini kendi yapıyor ....

o zman phantomda Türk malı olmuyormu ?

lütfen affedin tamemen öğrenmek için soruyorum ....

ersanakyai link=topic=45616.msg431846#msg431846 date=1312743147' Alıntı:
Sen de motoru yapan Perkinse değil de 3e bölüp 4le çarpmayı bilen massey servise inan. Hatta ben de şöyle bir hesap yapayım, 3 silindirliler madem 78 beygirmiş servisin dediğine göre, 78/3x4= 104 beygir eder senin traktör. Soranlara öyle söylersin.

Sizi bilgilendirmeye çalışan da kabahat, herkes kendi bildiğini okuyor. Şimdiye kadar özel mesajla her sorulana doğru ve net cevaplar vermeye çalıştım ama boş. Kendi traktöründe hella marka far yokmuş diye yalancı olduk, massey servisi Erkunt çalışanından daha doğrucu oluverdi.

kardeşim sen erkuntun hangi bölümünde çalıyorsun.burda daha bugün erkuntun 2tane plaket verdigi servis benim motora bakmaya geldi o 85 diyor.akıl var mantık var sana diplomayı kim verdi.adam 4.4 silindir hajmine 76hp güç yaptırabilirmi.sonra orda öyle konuşuyorsun sana bir soru sorcam benim 80.4 ün ön aksı ne marka?

ZF marka olması ile övünülen ve şanzıman diye kastedilen şey; 16+8 vitesli, hidrolik kaldırıcılı gövdedir, 3 farklı markanın kullanıldığı ön dingile şanzıman denmez, adı üstünde onun adı ön dingildir. Şimdiye kadar da hiç tüm ön dingilin ZF marka olduğu konusunda bir iddiamız olmadı. 2003ten bu yana 4WD traktör üretilmeye başlandığı andan itibaren carraro ve zf olarak 2 marka ön dingil ile üretime başlanıldı. Baban traktörü 5 yıl önce almış olsaydı belki bu kez de ön dingili carraro marka olacaktı, kim bilir. Carraro ön dingili şu an kullanmayan marka yok, masseyden mccormicke kadar birçük markada carraro ön dingil var. Son 2 yıldır da yine üretim adetlerinin artması nedeniyle 2 markaya ek olarak Dana marka ön dingiller de kullanılmaya başlandı. Dana markası da John Deere tarafından kullanılmakta. Şimdi senin traktöründe John Deere ile aynı ön dingil kullanılıyor, bunun için mi kandırıldığını düşünüyorsun? Bunun için mi beni yalancılıkla suçladın.

Az önce bir far için demediğini bırakmazken, bir mesaj sonra far falan önemli değil diyorsun? Hayırdır, benimle bir alıp veremediğin mi var?

Far konusunda da, ön dingil konusunda da bu forumda kimseye yanlış bilgi vermedim şimdiye kadar. Aksini iddia eden önce ispat etsin, sonra böyle ulu orta yalancılık gibi ağır ithamlarla yorumlar yapsın.

cazgin0020 link=topic=45616.msg431851#msg431851 date=1312743856' Alıntı:
farlar falan onemli değil semih klima falan zaten yok bende ondan bilmiyorum ama benim için en önemlisi on şanzumanın dana olması zf olsa daha güzel oluyor. fark var.