Balya almak isteyenlere Balya bulunur

Ynt: Balya almak isteyenlere Balya bulunur

samesılver link=topic=45651.msg431553#msg431553 date=1312631749' Alıntı:
valla bu ara durdu ya para etmiyo 50 kuruş falan balya başı ama 2 ay sora bak sen piyasaya 6 tl den balya satılacak :)

mıllet bu yıl ıhtıyacınında fazlasını aldı Gecen yıldan ders alarak....Ben 2 ayda para etceği görüşünde değilim 2 aya 6 tl olmaz Kışa para eder ama...

bizim burada sap 3 tl.yonca 7 tl.
biraz ihtiyaç fazlası aldım bende.50 kr.olsa gelecek yılın ihtiyacınıda alırdım.bir fırsat çıkıyor.hayvan almak istiyorsun.yiyeceği olursa rahat edersin.

arkadaşlar küçük işletmeler ihtiyacını nkendi arazisinde karşılıyor ama bide büyük işletmeler var mesela bugün telefon geldi 35000 balya istiyolar ama sap geçen senlere oranla az bide bu sene yurtdışından çok hayvan girişi oldu bu dengesizlik 2 ay sora fiyatları uçuracak diye tahmin ediyorum Saygılar :)

samesılver link=topic=45651.msg431977#msg431977 date=1312804776' Alıntı:
arkadaşlar küçük işletmeler ihtiyacını nkendi arazisinde karşılıyor ama bide büyük işletmeler var mesela bugün telefon geldi 35000 balya istiyolar ama sap geçen senlere oranla az bide bu sene yurtdışından çok hayvan girişi oldu bu dengesizlik 2 ay sora fiyatları uçuracak diye tahmin ediyorum Saygılar :)

kurbanlık yapacakların cogu yemını samanını aldı Kışa para eder gibime gelıyor Suan asırı hareketli piyasa Saplarda azaldı Eskısehırın daglık kesımlerı harıcı 1 haftaya yerde sap kalmaz Kırkayak cekılen tarlalar bıle var suan Yerden yanı tarladan 1,75- 2,00 tl arası yuklemesı harıc

coyote26 link=topic=45651.msg432578#msg432578 date=1312926605' Alıntı:
kurbanlık yapacakların cogu yemını samanını aldı Kışa para eder gibime gelıyor Suan asırı hareketli piyasa Saplarda azaldı Eskısehırın daglık kesımlerı harıcı 1 haftaya yerde sap kalmaz Kırkayak cekılen tarlalar bıle var suan Yerden yanı tarladan 1,75- 2,00 tl arası yuklemesı harıc
Evet zaten buğdaylarda sap yoktu çoğu tarlada dipten vurduğum halde sap çıkmadı buna oranla epeyi hayvan girişi olmuş türkiyeye yani daha çok zamlanması beklediğim bi olay :)

bizim burda bu sene sap çoktu dekarına 15 ile 20 balya bağladık geçen sene sap yoktu fazla millet fazla fazla aldı biz burda ilk ağızdan tarladan yükleme indirme bize ayit değil 2 liradan verdik sonradan 1 50 düştü ama kışa para yapabilir