NH TD100D mi Tumosan 8195 mi Case JX100 mu?

Hangisini tercih ederdiniz? kacli pulluk onerirsiniz?yakit , performans, kuyruk mili islerindeki verimleri nasil (cift sirali silaj makinesi icin) ve de balya makinesi icin hangisi daha ekonomik olur?

Ynt: NH TD100D mi Tumosan 8195 mi Case JX100 mu?

td 100d ve jx 100 aynı makinalar sadece renkleri farklı fakat fiyat konusunda araştırma iyi yapılmalı.iki yıl önce case jxu 105 aldım.nh t 5060 ile aynı makina idi.sadece fiyat konusunda nh 47500 euro istedi.case ise 45000 euroya mal oldu.üstelik nh bayileri 89 model mf 285 e en fazla 15000 tl fiyat verdiler fakat bir case bayisi traktörüme 20000 tl teklif etti.o yüzden case aldım birde case model olarak daha fazla hoşuma gitti.sonuçta nh ta case de CNH denilen bir grup un ürünü.tümosan 8195 ise bilmiyorum.tümosanlar güçlü traktörler ama gerek teknloji gerekse konfor açısından pek tatmin edici değil.ayrıca arka hidrolikler ve kollar açısından zayıflar.bir şey daha çiftçeker de case ler tek çeker bir traktörün dönüş açısına sahipler.

case ve nh aynı hiçbir farkı yok kesinlikle arasan bulamazsın bile yani aynı fabrika malı

motoru sen kullanacaksan konfor istiyorsan case veya nh ama işci kullanacaksa tümosan

Bana kalsa KUBOTA M 9540 ı da düşünebilirsin. Kuyruk mili devrini hızını gösterebiliyor buda senin için bir artı. Ayrıca hem konforlu hemde 3 ündende az yakar benim fikrim bu. Ayrıca daha da ucuz. Ama illa bunlar olacak dersen case derim

neyi bakkaldan abi sen. bak ben sana şunu diyeyim asla fanatiklik yapmayın. yeniliklere açık olun. senin new holland ile aynı günde parçası geliyo kubotanın sen bilip te konuş abi. teknoloji kalite ergonomi olarak da her yönden üstün. ama bnm özelliğim değildir fanatiklik yapıpta tartışma çıkarmak

doganbey1 link=topic=45655.msg430126#msg430126 date=1312192547' Alıntı:
neyi bakkaldan abi sen. bak ben sana şunu diyeyim asla fanatiklik yapmayın. yeniliklere açık olun. senin new holland ile aynı günde parçası geliyo kubotanın sen bilip te konuş abi. teknoloji kalite ergonomi olarak da her yönden üstün. ama bnm özelliğim değildir fanatiklik yapıpta tartışma çıkarmak
bak kardeşim ben kayseriliyim bu güne kadar ne bir kubota gördüm nede servisini internet de olmasa oda neymiş traktörmü deriz şimdi ben kubota alınca ne yapacam bakımı gelicek servis yok bozulacak servis yok bir zaman lar same öyleydi kayseride tamircisi yoktu bir parçaya bir ay bekledi adam işinden oldu şimdi bizdemi ona dönelim yenilik derken nh eski kubota yenimi şimdi kıskanmayalım adamlar yapıyor satıyor demekki bu millet beğeniyor adamlar her sınıfta çiftciye traktör sağlıyorlar. sana bir örnek vereyim geçen yıl elektrikciye girdim sinyal lambası kapağı almak için benim 70 66 tiya erkunt nimet 70 de vardı oda aynı sıkıntıda idi adam bana bir çuval dolusu kapak getirdi seç beğen al erkuntunkini bulamadılar adam muayene ettirecekmiş ettiremedi adam erkunt fabrikasına demediği kalmadı etmediği küfür kalmadı erkunt yerine kubota olsaydı oda aynı durumda olacaktı. yoksa fanatiklikle alakası yok

doganbey1 link=topic=45655.msg430126#msg430126 date=1312192547' Alıntı:
Kubotanın parçası nerden gelicek NH nin parçası nerden gelicek?? Traktörü satıncaya kadar böylr şeyler söylemesi kolay.Gelir gelmez değil 50 lira yerine 500 lira verirsen sadece servise götürmek zorunda kalırsan olur servislerin durumunuda biliyoruz.NH nin her köyde nerdeyse servisi var üstüne o işten anlyan birçok insanda var...Lütfen pazarlama tekniklerinizle insanı etkilemeyin.

bakın ben pazarlamacı değilim. ben kubotada da çalışmıyorum. 4 yıldan beri Türkiyede olan firmanın 59 tane yetkili servisi var. nh kaç yıldan beri Türkiyede olacak tabi o kadar. bu traktör fent değil parçası 500 lira olsun. Bundan sonra yazacaklarım tamamen bir çifçi görüşüyle. Bende tümosan 74-80 dtk var. mazot filtresi new holland parçası. yedek parça servis olarak yaygın olablir. şimdi 12+12 vites ne zaman çıktı veya 12+3. kaç yıllar önce çıkmış teknolojiyi bize yeni diye satıyorlar. neden hiç kendilerini geliştirmiyorlar. neden zorunlu olduğu için euro 3 e geçtiler. neden sadece stecker değiştirip yeni model diye satıyorlar. neden motorlarının teknolojileri üzerine yenilik yapmıyorlar. sadece süslemekle teknoloji olmaz. bizim çifçimiz alışmış çifçimizi alıştırmışlar hep satıyorlar. kendimizi kandırmayalım lütfen. ben diyorum ki eğer teknolojik ileri seviyede bir motor almak isteyen varsa kubotaya baksın. fiyat olarakda yerlilerle aynı. ayrıca bir marka bir yere bir şey getirecekse her şeyini ayarlarda getirir. ve ithal traktörde parça fiyatı ne ise onda da odur

Kardeşim sen biliyormusun senin kubota dediğin traktörde bi sıkıntı olsa tek bakacak olan Yetkili Servis...İthal traktör kullanılır yerli traktörde mesela yüksek hp li traktör bulamazsan alınır ama ithalde masraf herzaman daha fazladır.Bir nh de problem olsun gidersin bi ustaya adam açar bakar yapamazsa abi olmadı ne parası alıcaz der değilmi ama servise girsen illaki o fiyatı ödemek zorunda kalırsın ithalde yine 2 katı olur olmaz demiyorum nh de olsa.Kubota neden gerekli bize koltuguna oturunca rahat diyemi işe yaramayan onlarca vitesi oldugu içinmi zaten 100 bg altı traktör bunlar nekadar çalışabilirsin ki.Ayrıca türkiyeden eminim ne traktör markaları gelip geçmiştir hangisi neyi ayarlamış yada onlardan şimdiye ne kalmıştır??

doğan kardeşim ne demek istediğini anladım aslında doğru söylüyorsun aynı paraya daha teknolojik traktör alabilirsin diyorsun ama şimdi milletimiz sadece yedek parça yönünden bakmıyor şimdi o td100 jx100 8195 bunları türkiyede küçük çiftçimiz alıyor öyle tek traktör alırken piyasayada bakıyor diyor eğer gerçekten bir terslik olursa hemen elimden çıkıp paraya dönüştürebileceğim traktörler arıyorlar birde milletimiz ne kadar birt mal iyi olursa olsun yeni gelen traktörlere bakımıyor new holland o yüzden kaç yıldan beri türkiyede birde o var çiftçimiz artık o markaya acayip şekilde güvenmiş ben bile bu yazın başında kendi işimde yardımcı bir traktör aradım john deere ' yi otomatik düğme vites filan babam kullanamadığı için düz sade traktör baktık hep ben bile tercihimi td100den kullandım td100 aldık ama hep akımla yeni treknolojik jd 6230 premium vardı almak ama bir türlü kullanamıyor babam öylede bir insan :)

savaser link=topic=45655.msg430084#msg430084 date=1312176598' Alıntı:
Hangisini tercih ederdiniz? kacli pulluk onerirsiniz?yakit , performans, kuyruk mili islerindeki verimleri nasil (cift sirali silaj makinesi icin) ve de balya makinesi icin hangisi daha ekonomik olur?
mantıken tabiikide case jx 100 , çünkü case ' de sürüngen vites seçeneği ve farklı şanzuman var... ok-*-s

doganbey1 link=topic=45655.msg430136#msg430136 date=1312195289' Alıntı:
bakın ben pazarlamacı değilim. ben kubotada da çalışmıyorum. 4 yıldan beri Türkiyede olan firmanın 59 tane yetkili servisi var. nh kaç yıldan beri Türkiyede olacak tabi o kadar. bu traktör fent değil parçası 500 lira olsun. Bundan sonra yazacaklarım tamamen bir çifçi görüşüyle. Bende tümosan 74-80 dtk var. mazot filtresi new holland parçası. yedek parça servis olarak yaygın olablir. şimdi 12+12 vites ne zaman çıktı veya 12+3. kaç yıllar önce çıkmış teknolojiyi bize yeni diye satıyorlar. neden hiç kendilerini geliştirmiyorlar. neden zorunlu olduğu için euro 3 e geçtiler. neden sadece stecker değiştirip yeni model diye satıyorlar. neden motorlarının teknolojileri üzerine yenilik yapmıyorlar. sadece süslemekle teknoloji olmaz. bizim çifçimiz alışmış çifçimizi alıştırmışlar hep satıyorlar. kendimizi kandırmayalım lütfen. ben diyorum ki eğer teknolojik ileri seviyede bir motor almak isteyen varsa kubotaya baksın. fiyat olarakda yerlilerle aynı. ayrıca bir marka bir yere bir şey getirecekse her şeyini ayarlarda getirir. ve ithal traktörde parça fiyatı ne ise onda da odur
tamam doğanbey kardeşim bir erkuntumuz vardı şimdi birde kubotamız oldu teşekürler

rahimavci link=topic=45655.msg430148#msg430148 date=1312197602' Alıntı:
nh td100d ile case jx 100 karşılaştırması çok saçma diğerlerini bilemem ben ama bu iki motorun birbirinden tek farkı kaportasındaki boya !!!
_doğru diyorsun arkadaşım boya kabin kaput vee şanzuman farklı motor aynıdır türk fiat_ alk-*s