bankada parası olana iyi haber.

Gümüşhane ' nin Torul ilçesi kaymakamı Şafak Gürçam, internetten girilen hesabından 29 bin 900 lirasının alınması nedeniyle ilgili bankaya açtığı alacak ve tazminat davasını kazandı.

Şafak Gürçam, 2009 yılının mart ayında, bir bankadaki hesabına internet üzerinden bilgisi ve onayı olmadan girilerek 29 bin 900 lirasının başka bir hesaba EFT ile aktarıldığını, paranın daha sonra bu hesaptan üçüncü bir kişi tarafından çekildiğini hatırlattı.

Gümüşhane Asliye Hukuk Mahkemesine ilgili banka aleyhine dava açtığını belirten Gürçam, 'Mahkeme, açtığım davayı haklı görerek, paramın bankada işlem gördüğü 5 Mart 2009 tarihinden itibaren faiziyle birlikte tarafıma ödenmesine karar verdi. Yüce Türk yargısına güvenim boşa çıkmadı. Adalet yerini buldu' dedi.

AA

Ynt: bankada parası olana iyi haber.

Sen 29 milyar parana güvenip bi işe kalkışıp herşye olur verip son anda bankada hiç paran olmadıgını gördüğünde bukadar güzel bi haber gibi vermezsin heralde.Adam aldıysa kim bilir kaç ay sonra aldı.Bu son derece saçma bi haber.Tamamen yanlıs

köylü link=topic=45690.msg430496#msg430496 date=1312287025' Alıntı:
ikiyönlü düşünmek lazım
Kardeşim başkasının üzerinden 2 yönlü düşünmek kolay.Sen hakkından mahrum bırakılmışsın paranı 2 3 sene sonra alabilmişsin sen hala bu işten kar çıkarma peşindemi olursun yoksa 2 yıl çektigin cefa sana yetermi????

hadi mahkeme banka haklı deseydi ne olacak.sonuç banka lehine olsaydı.burada konu dagıtmanın veya yermenin bir analamı yok.
bu tür olaylar her insanın başına gelebilir.haber olmasındaki amaç uyarı,ikaz,bilginiz olsun, amaçlı.bunlar mahkemelerde emsal oluşturacak hukuki konulardır.bunlar arasanız her zaman her yerde bulamasınız.bu konuyu bir avvukata danışmaya kalksanız ücret alırlar.
bunu aksi yola çekmenin ne faydası olcaksa çek.
iki yönlü düşünmek lazım derken penceriyi açık tut.her inişin bir yokuşu her yokuşun bir inişi vardır.

teşekkürler eline sağlık dediğin gibi heran herkesin başına gelebilir .ayrıca internetten hesebınızdan çekilen paralardan banka mesul değilmiş bana bizzat banka müdürü söyledi sigorta sı falan varmı dedim yok dedi o zaman şok oldum her aan hepimizin başına gelebilecek bir olay ,...... duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0

bakın arkdaşlar bu konuları buna benzer mağduriyet konularında sizleri uyarmak aklınızda bulunsuzn anlamında.hukuk okudum 3 yıl bunlar emsal KARAR LARDIR. altın degerindedir. bügün traktörlerinizdeki araçlarınızdaki ayıları kusurları sineye çekme dönemi bitti.bu konularda yargıtayın danıştaayın emsal karar oluşturcak icraatları vardır.arayın bulun saklayın. tüketici olarak veya yaşantınızda uğrayacagınız tüm olaylar birilerinin başından geçmiş haber olmuş konu olmuş emsal olmuş olaylar vardır.yaban atmayın.gülüp veya enayi deyip geçmeyin....