Fendt 412 Vario Kaza

Bundan yaklaşık 5 ay kadar önce bizim burada bir kaza oldu...Bir Mercedes-Benz(2010 veya 2011) çakıl kamyonu ile Fendt 412 Vario çarpıştı...Fendt`in şoförü tam gaz geliyormuş...Virajda kamyon şoförü yavaş gidiyormuş...Kamyonu kenara çekip iyice durmuş...Fendt` in şoförü bir tuşa mı ne basmış...Motoru kilitliyormuş o tuş(öyle anlattılar)...Basmış olsa da traktörün sol tarafıyla sağlam bir şekilde patlatmış kamyona...Biraz daha gitseydi traktör meyilli bir yerden takla atabilirdi...Gel gelelim Fendt` te sadece lastik patladı ve biraz jant ezildi dingilde ise hiçbir şey yok...Kamyonun ise ön taraf dağıldı...Her taraf yağ oldu...Kamyonu çekmeye geldiklerinde çakılı boşaltmak istediler ama damperi kaldıramadılar...Benim sorum Fendt`in yerinde emsallerinden bir traktör olsaydı sonuç yine aynı mı olurdu yoksa dingil falan kırılır mıydı?

• Beğen
Tepkiler: Mehmet ayhan
Ynt: Fendt 412 Vario Kaza

şimdi nasıl çarpmış neresine çarpmış ona göre değişir..
biz doğanla kafa kaaya çarpıştık şehir içinde ön radyatör ve sol jant patladı bide ön cama kafa attık..
aynı yerde jetta çarpişti motor kopmuş karşıya geçmiş direksiyonun aldtında kalmış aga zor çıkarmışlar ;)
belli olmaz kazada değişik şeyler olabiliryor..

vale link=topic=45696.msg430537#msg430537 date=1312295177' Alıntı:
eğer çarpma şiddetliyse herhalde başka traktör olsaydı epey hasar olurdu .
demir45 link=topic=45696.msg430540#msg430540 date=1312295495' Alıntı:
Geçmiş olsun.Dağılırdı bence.Çok elektronik traktörde iyi olumuyor en azdınan kullanmasını bilmeyince.
Bizde öyle düşünmüştük...Çarpışmanın şiddeti yüksek çünkü her taraf yağ içindeydi...Lavuk biliyor kullanmayı da hep tam gaz gidiyormuş...Bizim köyden değil zaten...Görenler çok hızlı gittiğini söyledi... ok-*-s
SmhGwz link=topic=45696.msg430543#msg430543 date=1312295758' Alıntı:
şimdi nasıl çarpmış neresine çarpmış ona göre değişir..
biz doğanla kafa kaaya çarpıştık şehir içinde ön radyatör ve sol jant patladı bide ön cama kafa attık..
aynı yerde jetta çarpişti motor kopmuş karşıya geçmiş direksiyonun aldtında kalmış aga zor çıkarmışlar ;)
belli olmaz kazada değişik şeyler olabiliryor..
Semih çarpma pozisyonu önemli de kafa kafaya da gelseler belli bir şiddete kadar belli bir zarar verir...Bunda sadece soldan vurdu ve ona rağmen bu hale geldi... ok-*-s

atom karınca link=topic=45696.msg430550#msg430550 date=1312297552' Alıntı:
kardeşim ben anlamıyorum yahu milletin dilinde bi fent olmuş gidiyor traktör sağlam olablir kaliteli olablir. AMA ŞU UNUTULMAMALIDIRKİ TÜRKİYE ŞARTLARINDA 5 KRŞ ETMEZ BENİM GÖZÜMDE...
Neden Fendt Türkiye şartlarına uygun değil???...Yazarsanız sevinirim...Ona göre bir cevap yazayım... :)
ahmt77 link=topic=45696.msg430684#msg430684 date=1312320756' Alıntı:
Bizde 1 ay kadar oluyo 650m ıle 2 takla attık sadece yan camurluklar egzos ve fıltre kırıldı
Geçmiş olsun...