CLAAS ile JD'nin Farkı..!!!

Arkadaşlar bizim depoya bi abinin Jd 6330 ' u geldi.Bende aradaki fark anlaşılsın diede biraz resim çektim.Sanırım Ares ' in boyunun ne kadar yüksek olduğu belli olur.

CLAAS ARES 567 ATX & Jd 6330 Premium Plus İkiside aynı Hp güçlerinde.

Ynt: CLAAS ile JD'nin Farkı..!!!

Güzel resimler Meriç abi.Claas farkı işte.Claas Park ' ta sen gördün mü bilmem.Halit abi bize bişey gösterdi.Claas Arion 640 C ve JD6930 Premium.İkisine de aynı pulluğu takmışlar.6 ' lı pulluk.Arion ' un arkasındakine 3 kişi daha binmiş.JD ' nin önler havadaydı.Arion ise arkasında yük yokmuş gibi duruyodu.

<<B.Özyurt>> link=topic=5188.msg53678#msg53678 date=1214730481' Alıntı:
Güzel resimler Meriç abi.Claas farkı işte.Claas Park ' ta sen gördün mü bilmem.Halit abi bize bişey gösterdi.Claas Arion 640 C ve JD6930 Premium.İkisine de aynı pulluğu takmışlar.6 ' lı pulluk.Arion ' un arkasındakine 3 kişi daha binmiş.JD ' nin önler havadaydı.Arion ise arkasında yük yokmuş gibi duruyodu.

Evet gördüm Berk.Bi kağıtta resimleri vardı..

akgul link=topic=5188.msg54137#msg54137 date=1214899877' Alıntı:
meriç.....aresin radyatörünün resmini cekip koyarmısın......KALE MARKAYMIŞ RADYATÖRÜ

Kesinlikle öyle birşey yok daha öncede birileri yazmıştı cevabını aldı sonra.Dah ayrıntılısını çekmedim elimde bunlar var...

image.aspx

image.aspx

akgul link=topic=5188.msg54137#msg54137 date=1214899877' Alıntı:
meriç.....aresin radyatörünün resmini cekip koyarmısın......KALE MARKAYMIŞ RADYATÖRÜ
Kale marka değil. Ben o laf söylendiği zaman özellikle gittim motoru inceledim. Öyle bişey yazmıyor. Kullanılıyorsa da ülkemiz kalite seviyesini yükseltmiş demektir. Kale radyatörü ARION modelinde var diye söylediler. Geldiğinde onuda inceleyeceğim bakalım öyle bişi var mı?
ÜÇPIN@RLI KORAY link=topic=5188.msg54417#msg54417 date=1214946806' Alıntı:
claası bide masseyin yanında görmek mümkünmü ki arasındaki fark ne olur acaba.

Daha önce Farma Mf 6470 ile Ares 547 ATX ' in fotoğraflarını bir arkadaşımız atmıştı. Burayada koyduktu sanırsam. Ararsan görebilirsin...

Sen iste biz Mf ' li olanıda koyarız.Buyur bak burada Claas Ares 547 Atx ile Mf 6470 ' i göreceksin.Biri 95 hp Mf 135 hp.Ama boyutları neredeyse aynı üstelik Ares 547 ' nin lastikleri benimkinden küçük yani benim motor Mf ile aynı boyda oluyo...

güzel paylaşım için saol (( ben JD hiç bir traktöre değişmem.ister 40 hp ister 140 hp JD olsun derim sadece )Arka hidrolikler ince ama işini gösteriolar birde şanzuman karşılartırın isterseniz..)) deneyin bii. :D

xq288 link=topic=5188.msg55316#msg55316 date=1215271786' Alıntı:
güzel paylaşım için saol (( ben JD hiç bir traktöre değişmem.ister 40 hp ister 140 hp JD olsun derim sadece )Arka hidrolikler ince ama işini gösteriolar birde şanzuman karşılartırın isterseniz..)) deneyin bii. :D

Haha güldürme beni CLAAS ' taki şanzıman özellikleri Jd ' de yokki..Jd ' de hala kolla vites değiştiriliyor ve sadece 4 tane debriyajsız geçim sağlanıyor.CLAAS ' taki şanzıman ise full debriyajsız 24 ileri 24 geri vites seçeneği bulunuyor.Kol falan yok sadece bi düğmeyle hallediliyor...

-silivrilimeriç- link=topic=5188.msg55341#msg55341 date=1215281798' Alıntı:
Haha güldürme beni CLAAS ' taki şanzıman özellikleri Jd ' de yokki..Jd ' de hala kolla vites değiştiriliyor ve sadece 4 tane debriyajsız geçim sağlanıyor.CLAAS ' taki şanzıman ise full debriyajsız 24 ileri 24 geri vites seçeneği bulunuyor.Kol falan yok sadece bi düğmeyle hallediliyor...

Aynen katılıyorum. Daha ülkemizde CLAAS ' lar kadar teknolojik şanzımanlı JD hiç görmedim. :D