Çıray Hayvancılık İşletmesi

Ynt: Çıray Hayvancılık İşletmesi

Arkadaşlar makinenin şarjlı pillerini bir yolculukta kaybettim.Şehirden acele çıkınca köy merkezinden pil aldım.4 pille zor çektim bunları ama en yakın zamanda size yemleme,çiftliğin projesi vs.vs. bilgi vereceğim birde hastayım 3-4 gündür çiftliğe gidemiyorum.Kusura bakmayın. :)

öncelikle geçmiş olsun,sonunda görebildik çifliği gayet güzel ve sistemli bir çiftliğiniz var ayrıntılı değil resimler ama gübre sıyırıcı kaşınma fırçası yem karma -dağıtma arabası felan var gibi,sağım haneneiz vamı acaba birde o yemliğin üzerinden giden kablo,hortum benzeri şey ne acaba.

Ağır Abi link=topic=45778.msg431652#msg431652 date=1312659895' Alıntı:
Maşallah bereketli sürüler sistemli işletmeniz varmış kolay gelsin
Teşekkürler :)
hacimmet link=topic=45778.msg431657#msg431657 date=1312660359' Alıntı:
öncelikle geçmiş olsun,sonunda görebildik çifliği gayet güzel ve sistemli bir çiftliğiniz var ayrıntılı değil resimler ama gübre sıyırıcı kaşınma fırçası yem karma -dağıtma arabası felan var gibi,sağım haneneiz vamı acaba birde o yemliğin üzerinden giden kablo,hortum benzeri şey ne acaba.
İşte oda sağım makinesini kablosu.Yem karma römorku yem dağıtırken hayvanlar kilide giriyor.İşçimizde hemen sağım makineleriyle arkalarından sağım yapıyor.Sonra ilaç uygulamalarını yapıp hepsini bir bırakıyoruz.Yani seyyar süt sağım makinesiyle hayvanlar yem yerken biz arkalarından sağımı yapıyoruz. :)
atabey link=topic=45778.msg431667#msg431667 date=1312663053' Alıntı:
maşallah çok güzel bir işletme olmuş bereketli kazançlar
Teşekkürler :)

Bi imkan bulup çiftliğe gitsem aslında çok güzel şeyler var onları sizler için fotoğrafliycam ama kısmet olmuyor...

doganbey1 link=topic=45778.msg431751#msg431751 date=1312707870' Alıntı:
maşallah çok güzel beyav :D
Teşekkürler allah herkese nasip etsin :)

illuminati344 link=topic=45778.msg431764#msg431764 date=1312714794' Alıntı:
Traktörün modeli ne lastikleri çok ince gibi geldi de?
Kardeş biz pamuk işiylede uğraştığımız için o tekerler öyle.Yoksa ara çapaya ilaca falan traktör girince çok zarar oluyor.Onun için yani. :) Traktör Fiat 70-66s

Güzel bir işletme, güzel bir paylaşım teşekkür ederim. Yeni resimleri eminimki benim gibi bekleyen çok insan var, daha fazla bekletmeseniz :))
Tekrardan teşekkürler.

hayalimde 3 4 yil sonra böyle bi isletme kurmak. simdilik hayvan sayimiz buna gerek duymuyor. evin etrafindan 15 20 dekar yeri diger tarlalarimizla degisecez, degisemedigimizi parayla alacaz. tabi böyle acik besi olmaz, iklim müsait olmaz. ama yari acik bi yer isimizi fazlasiyla görür...

Arkadaşlar yorumlar için teşekkürler :D Şimdi silaj duvarı yaptırıyoruz.O bitsin niyetimiz gübre seperatörü ve sıvı gübre tankı.Hepsinin fotoğrafını en yakın zamanda sizlerle paylaşacağım. :)
Ahmet745 link=topic=45778.msg440749#msg440749 date=1315250305' Alıntı:
çok güzel işletme allah işlerinizi ras getirsin. ayın 19unda kısmetse bende hataydayım türkiyede en sevdiğim yerlerden biri hatay....
Haftayada okul başlıyor ama... Bizim çiftlikler reyhanlıda.Biri yol üstünde.Traktörler falan duruyor.Öbürüne tarla yoluyla gidiliyor.Bu fotoğrafları olan tarla yoluyla gidilen. :)

Çıray link=topic=45778.msg443456#msg443456 date=1315926340' Alıntı:
Arkadaşlar yorumlar için teşekkürler :D Şimdi silaj duvarı yaptırıyoruz.O bitsin niyetimiz gübre seperatörü ve sıvı gübre tankı.Hepsinin fotoğrafını en yakın zamanda sizlerle paylaşacağım. :)Haftayada okul başlıyor ama... Bizim çiftlikler reyhanlıda.Biri yol üstünde.Traktörler falan duruyor.Öbürüne tarla yoluyla gidiliyor.Bu fotoğrafları olan tarla yoluyla gidilen. :)
çok sevdiğim bi asker arkadaşım var hataylı düğünü var kaza yapmasaydım arabayla gelmeye niyetim vardı ama şimdi otobüsle geleceğim bile şüpheli. aynı zamanda 60 gün askerlik yaptım serinyolda...