GOBLE DİSKAROLARDAN , SİZCE ASKILISIMI , ÇEKİLİSİMİ ?

Arkdşlr goble diskarowlardan almayı düşünüyorum.traktör 90 hp 4*4 , arazi biraz engebeli , nadaslı ekimde herkden sonra kesek ve ot parçalama , ekim yatağı hazırlama amaçlı kullanacam . fiyatlarını bilmiyorum ama yeni tiplerin herbiri bağımsız diskli askılı olan tipler hoş duruyor. sizce çekili olanmı yoksa , hidrolikli askılı olanmı daha kullanışlı ? önerilerinizi bekliyorum TŞK.

Ynt: GOBLE DİSKAROLARDAN , SİZCE ASKILISIMI , ÇEKİLİSİMİ ?

Kardeşim çekili olanlar zaten askılı taşınabiliyor sen ona bakma ama madem yerlerin düz değil sen ufak olanlardan al galiba 22 li filan oluyor zaten ağır alet çekemeyebilir meyilli arazilerde kaba toprak filan.

ilgi nin ürünleri çok kaliteli bende almayı düşünüyorum yalnız askılı olanlar çok ağır 90 bg traktöre 20li alsan 1200 kg.ilgi tarımın ecostar hafif tip gbleleri nden düşünüyoruz sitesinde var 30 veya 32li uygun olabilir

Disk çapı bizim trakyada ortalama 64 cm olanı kullanıyoruz çünkü zamanla yıpranma olacak çap değerleri daralacak bir tas 60 tl değiştirdiğinde 1200 1500 tl arasında bakım maliyeti çıkar .Ayrıca kalın şase pistonlu almanı tercih etmeni isterim.çünkü traktörün gücü az değil engebeli arazide yükü az miktarda goblenin tekerleklerine verip iz derinliğini ayarlaya bilir ve yükün bir kısmını taktöre yükleyip engebeli arazide çalışabilirsin.

kcml link=topic=45784.msg433106#msg433106 date=1313012877' Alıntı:
http://www.cekickesen.com.tr/index.php?option=com_content&task=view&id=23&Itemid=1
_ traktörünün gücüne göre seç al ve yıllarca güvenle kullan çiftçi kardeşim.... kendim yıllardır kullandığım için diyorum. ok-*-s

bende yıllarıdır kulanıyorum 24 lü çekiçkesen goblem var 13 sene oldu daha tasları değiştirmedim .

bu diskaro mebzerle ekimden önce tohum yatagı hazırlama işlemindede kullanılır mı? tohum yatagı hazırlamada v açıklıgını ne kadar açmamız lazım? yoksa hiç açmasakta tohum yatagı hazırlar mı? ben 23 lü aysan kültüvatör yerine bunu çekip ekiyim diyorumda...tecrubelerinizi yazarsanız sevinirim

majeste link=topic=45784.msg435346#msg435346 date=1313711716' Alıntı:
bu diskaro mebzerle ekimden önce tohum yatagı hazırlama işlemindede kullanılır mı? tohum yatagı hazırlamada v açıklıgını ne kadar açmamız lazım? yoksa hiç açmasakta tohum yatagı hazırlar mı? ben 23 lü aysan kültüvatör yerine bunu çekip ekiyim diyorumda...tecrubelerinizi yazarsanız sevinirim
bende 28 li dıskaro var tohum yatağı hazırlarken 4 e 4 çap veriyorum çok güzel oluyo yerin durumuna bağlı yer tavsızsa boyuna 5 e 5 çekersin yanlamasına 4 e 4

Ayçiçeğinden sonra yerine bizler buğday ekimi yapmaktayız.Ayçiçeği hasatından sonra hem ayçiçeği saplarını parçalamak hem toprağı bir miktar aktarıp buğday toğumunun yerini hazırlarız. çaprazını (V) Traktörümüzün çektiği kadar ve tarlanın yaşlık durumuna göre veririz.mümkün olduğunca toprağı aktarmaya çalışırız çünkü bizim buralarda buğday pek sulamaz kendimce tecrübe ettiğim kadarıyla kazayağı,aysan ,direk mimzerle ekimlerde ürün düşüşü yaşadım.Bunlar kendi düşüncem ve tecrübelerim.İşallah faydalı olmuşumdur.

FEHİM link=topic=45784.msg435361#msg435361 date=1313733179' Alıntı:
Ayçiçeğinden sonra yerine bizler buğday ekimi yapmaktayız.Ayçiçeği hasatından sonra hem ayçiçeği saplarını parçalamak hem toprağı bir miktar aktarıp buğday toğumunun yerini hazırlarız. çaprazını (V) Traktörümüzün çektiği kadar ve tarlanın yaşlık durumuna göre veririz.mümkün olduğunca toprağı aktarmaya çalışırız çünkü bizim buralarda buğday pek sulamaz kendimce tecrübe ettiğim kadarıyla kazayağı,aysan ,direk mimzerle ekimlerde ürün düşüşü yaşadım.Bunlar kendi düşüncem ve tecrübelerim.İşallah faydalı olmuşumdur.
TŞK

şiddetle yeni çıkan bağımsız gobleden tavsiye ederim yazdığın her işi acayip iyi şekilde yapıyor biz aldık 24'lü 3 metrelik kauçuklu modelini memnunuz fiyat olarakta 9 bine aldık
azim.jpg

Mahzen link=topic=45784.msg435978#msg435978 date=1313880467' Alıntı:
şiddetle yeni çıkan bağımsız gobleden tavsiye ederim yazdığın her işi acayip iyi şekilde yapıyor biz aldık 24'lü 3 metrelik kauçuklu modelini memnunuz fiyat olarakta 9 bine aldık
azim.jpg

GÜZEL MAKİNA GÜLEGÜLE KULLAN. TRAKTÖR KAÇ HP?

EFE YUSUF link=topic=45784.msg437130#msg437130 date=1314188814' Alıntı:
o fiyata traktör alıyorsun paşam 1130 jd 3600 fort ekipman için çok para
ihtiyaç mecbur alıcan çağa ayak uydurucan artık bütün kolaylıklar yeniliklerle oluyor çok rahat kolay alet ama bu aziminkiler yine ucuz ben o bağımsız goblenin pottinger ' markasını aldım ithal 18 bine