FİAT 580 TD NASIL BİR TRAKTÖR BİLGİSİ OLAN VARMI

Ynt: FİAT 580 TD NASIL BİR TRAKTÖR BİLGİSİ OLAN VARMI

evet 780in küçügüne benziyor.780 gibi motor çok ısınca çeki gücü artıyorsa bi işe yaramaz çünkü fıat traktör motoru ısı ile çalışmaz ama kalıbı 58 hp traktöre göre gerçekten büyük.

İlandaki motor Fiat yazsada aslında o makina 580 DT Tümosan çünkü bendeki 580 DT ile arka lastikler ve kabin hariç her şeyi aynı duruyor ve gövde ile arka lastik bağlantıları aynı .Parça sorunu olmaz .Şanzıman 640 defransiyel 780 dir. defrasiyel sorunu yaratmaz. Çünkü aynı model bendede var.

fikir ,para senin ancak dar tekerleğini 1987 den beri kullanıyorum şikayet yok 640 ta güzel makina ancak iş ağırlaştıkça bu cins makinalar artıya geçer. ilandaki makina da satılmış ,benim fikrimce o makina FİAT lisansı ile üretilen Tümosanların ilklerinden ve bayaca tadilat ve boya görmüş kolay gelsin.

FEHİM link=topic=45826.msg433437#msg433437 date=1313128351' Alıntı:
fikir ,para senin ancak dar tekerleğini 1987 den beri kullanıyorum şikayet yok 640 ta güzel makina ancak iş ağırlaştıkça bu cins makinalar artıya geçer. ilandaki makina da satılmış ,benim fikrimce o makina FİAT lisansı ile üretilen Tümosanların ilklerinden ve bayaca tadilat ve boya görmüş kolay gelsin.
yorumların için teşekkürler. bende dar tekerlek steyr kullanıyorum çokta memnunum ancak ot slaj makinesi taktıgım zaman 1000devirde hararet 90.100 arası geziyor motoru yakacagım diye korkuyorum. nadasta bile hararet 80i geçmiyor tek sıkıntım bu

tümosan ve fiat traktörler motor kısımları hemen hemen aynıdır bazı modellerde .Steyr nedendese bizim buralarda da aynı sorunla karşılaşıyor arkadaşlar fiat ,tümosan traktörlerde arıza olmadıkça hararet çıkmıyor artı süper dedikleri 5 sıralı radyatörle değiştirdim şimdi hararet yeşilin üzerine geldi gelmedi birdaha kıpırdamıyor.

beyler fiat traktörü auauz kalmadıkca ne olursa olsun hararet nedır bılmez bızım 780 de termostat acmadıqı surece yeşilin girişinde duruyo termostat actıqı zaman yeşile cıkıyo

iyi attın sen fiatın o traktör 580 o onda 58 hp ye gore kalıbı byük ama 12+3 tür o yuzden oyle kalıplı 58 hp ye gore