Şehit ailelerine ücretsiz taksi!

8 yıldır taksicilik yapan Ruhi Savran, taksisinin arka camına 'şehit ailelerine ücretsizdir' yazısı asarak, vatan için canlarını feda eden kahramanların ailelerine kendi imkanları ölçüsünde destek olmaya çalıştığını söyledi.

Gazetelerde ve televizyonlardaki şehit haberlerinden çok etkilendiğini ve artık haberleri takip etmekten korktuğunu anlatan Savran, böyle bir karar almasında şehit haberlerinin etkili olduğunu belirtti.

Şehit ailelerin ücretsiz taşımaya başladıktan sonra bunun geç kalınmış bir karar olduğunu ifade eden Savran, taksinin arka camındaki yazının kimi internet sitelerinde yayınlandığını ve çeşitli yorumlar yapıldığını dile getirerek, şöyle konuştu:

'(Bedava taşır, iflas eder, batar, gider) diyenler var. Ben bu yazıyı yazalı kaç gün oldu. Onların demesine göre burada sıra olması gerekiyordu. Hani nerede? Kimsenin (Ben şehit ailesiyim) diye gelip dizildiği falan yok. Çünkü o insanların böyle bir şeye ihtiyacı yok. Taksiye binen insanlar, (Böyle bir şey yaptın ya dünyaları versen bu kadar mutlu olmazdım) diyor.

Ben de onların bu mutluluğunu görüyorum ya, bana dünyaları verseler ben de o kadar mutlu olmazdım. Şimdi gazilerimizi de aynı şekilde hizmet vermeyi düşünüyorum. Onlara da yardımcı olmayı düşünüyorum inşallah.

Gücüm yettiğince, yapabildiğim yere kadar, batsam da, iflas da etsem, şehit ailelerimizi ücretsiz taşımaya devam edeceğim.'

090820111855190511064_3.jpg

Ynt: Şehit ailelerine ücretsiz taksi!

Yüce şehitlerimize 'kelle' diyen zihniyetin vicdanı biraz sızlamışmıdır acaba bu taksicinin hareketini görünce?

Allah senden razı olsun, müşterin eksik olmasın, çoğalsın İnşallah...