'Türkler geldi kurtulacağız'

Kızılay Başkanı Tekin Küçükali, Somali'ye gönderilen ilk 2 kargo uçağının Somali'ye ulaştığını belirterek, uçakların Somali Havaalanı'nda görülmesiyle birlikte, Somalililerin secdeye yatarak 'Allahu Ekber' dediklerini anlattı.

'TÜRK UÇAKLARI GELİYOR'

MÜSİAD'ın Gazi Kültür Merkezi'nde düzenlenen geleneksel iftar yemeğinde konuşan Kızılay Başkanı Tekin Küçükali, Somali'ye içinde yardım paketleri bulunan 2 kargo uçağının vardığını hatırlatarak, 'Bu ekip, yola çıkan iki uçağımızı karşıladılar. Enteresan bir şey olmuş bu uçakların karşılanması sırasında. Genel müdür bana ağlayarak anlattı. Uçaklarımız görülünce 'Türk uçakları geliyor' diye insanlar secdeye kapanmışlar. Allahu Ekber nidalarıyla karşılamışlar uçakları. 'Türkler geldi kurtulacağız' diye. Geçmişimiz orada efsane idi. Şimdi de ülke olarak en büyük yardımı şu anda biz götürmek durumundayız. Bu yardımlar inşallah başka ülkelere de birer örnek teşkil ederler. Buradaki bu masum insanların ölümüne engel olmuş oluruz' diye konuştu.
100820111420299882624_2.jpg

Ynt: 'Türkler geldi kurtulacağız'

Arkadaş biz Osmanlı torunuyuz ve ceddimiz dünyaya 600 sene hüküm sürmüş...... Güney kıbrıslıların Ermenilerin yaptığı gibi dünyadan yardım isteyecek durumuz evvelinden yok çünkü dertleri biz çözmüşüz Allahına kurban olduğum Abdulhamithan taaa Japonyaya Endonezyaya yardım etmiş yokluk zamanında biz varlık zamanında Habeşistana yardım etmessek neslimizi inkar kuffar olur .... Bizde ki vicdan Türk vicdanıdır İslam ahlakı ilede birleşince bizim yerimiz konumumuz farklıdır....... Allahım bizi millet olarak yardımlardan Alıkoymasın bize güç kuvvet versin Ekinlerimize rahmet topraklarımıza bereket versin bizde yardımlarımızda deniz gibi olalım....

............ şu oruç ne zor bi ibadet.......yaradandan başka kimin için tutulur ki mükün değil....

öğlen sıcağında bir bardak su için kimler neler vermez ... ama su yoksa ...bir parça ekmek için ? ekmek yoksa ........

arkadaşlar vakirleri görmeli onları korumalı kollamalı .....bizden kim yardım istiyosak bzde yapmalıyız....

Acaba Türkiye neden yıkılmadı ? ceddimize yedi düvel saldırdı bizler kaç sene krizlerle uğraştık .... Jakartalı bir Endonezyalının Osakalı bir Japonun Haitili bir gencin duaı varda ondan .......

bir veren bin alır...

biz karşılıksız seven milletiz.biz osmanlıyız
biz karşılık emel gütmeden garibanın elinden tutan milletiz biz osmanlıyz.
biz incelir kopmayız kurur ama kökü sağlam olmayan milletiz biz osmanlıyız.
biz fatihin kanuninin torunlarıyız.biz osmanlıyız.