Balya Makinası Tavsiyesi

Ynt: balya makinesi almak istiyorum tavsiyeniz nedir hangi marka ve model yardımların

bu balya makineleri konusunda bence ithal markalar yerlilerden daha iyi.bugün türkiyenin en iyisi paksan.bi abbriatayla paksanı bir tutmak imkansız.

İkinci El Haşbaysız Balya Makinası??

Merhabalar...

Yonca ve kuru ot basmak için ikinci el balya makinası almayı düşünüyoruz fakat fiyatları konusunda pek bilgim yok fiyatları ne kadardır, 55-56 çevirir mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim.. Teşekkürler...

Ynt: İkinci El Haşbaysız Balya Makinası??

bende vardı 5190 iki telli 8000 bine gitti birkere bile yagmur yemedi kışın dışar yüzü görmedi makine anlıcagın benim sattıgım ayarda bulursan 7500 8000 bin civarı ala bilirsin sattıgım adam la halen görüşmekteyim bir sıkıntı olmadıgını söylüyor makinede bu arkadaşım

Ali SARAÇ link=topic=58635.msg635290#msg635290 date=1349036192' Alıntı:
Telli makinamı kaldı sefa telli sakat iş 15 25 bin arası temiz makina denk gelir 2 ipli haşbaysız
valla ali abi bizim burda ipli makineler yatıyor desem yeridir ipliye baglatan pek yok burda ilk senesi biz yattık o ipli diye millet saldırdı kışında hepsi pişman oldu baglattıgına benim mişterilerim hayvanlarında mıknatız var veteriner tarafından yerleştirilen hiç bir ölüm yada telden dolayı kesilen hayan duymadım çevremde ve köyümde müştrilerim hepsi memnun şuan ben aldım 96 model 20 bin e haşbaylı telli çokta memnun müşterimde bende yaptıgım işten

Valla telli makinam olcak bedavaya balya yapıyorum dicrm allahın kulu bi balya bağlatmaz bizim burda hee hayvanlarda mıknatıs varmış onu bilmem bizim burda daha mıknatıslı inek icat olmadı olursa belki dediğin olur ama şuanda mıknatısımız eksik kardeşim

tümosancı sefa link=topic=58635.msg635383#msg635383 date=1349103510' Alıntı:
valla ali abi bizim burda ipli makineler yatıyor desem yeridir ipliye baglatan pek yok burda ilk senesi biz yattık o ipli diye millet saldırdı kışında hepsi pişman oldu baglattıgına benim mişterilerim hayvanlarında mıknatız var veteriner tarafından yerleştirilen hiç bir ölüm yada telden dolayı kesilen hayan duymadım çevremde ve köyümde müştrilerim hepsi memnun şuan ben aldım 96 model 20 bin e haşbaylı telli çokta memnun müşterimde bende yaptıgım işten

ipli makinaya bağlatanlar niye pişman anlayamadım telli makinaların çoğu ip gurup taktırıp ipli oldu kimse telliye bağlatmıyorki

valla arkadaşlar bizim burda fare zararlısı var ardiyede ot saman kışı görmeden dagılıyor bide yediriceden çok saman ve ot tüccarı var piyasamızda o adam lar satan adam kışın malı elinden çıkartmak istiyor ve ardiyenin kapısını açtıgı anda bir sıra saman kapıyla birlikte yerle bir ben askerden geldigim hafta o resimde gördünüz makine ile mart 1 de 340 balya bagladım ardiye içinde satan mal sahibinin zararını siz düşünün birde komşu köyden bi amcada fazla saman çıktı adam yarısını kışın satarım hesabıyla başka ardiye ye stokladı çetin geçen kışın ortasında ardiye nin kapılarını açtı açtı ama köpek gibi pişman oldu ve belki aramızda bilen ler vardır iplik fabrikalarında kullanılan büyük çuvalları onlara çuvallatıp zararına sattı hesabını siz yapın ipli ikinci seneyi görmüyor burda ama telli de tel çürüyene kadar kalır depoda mıknatızda icatlık birşey degil ali abicim bizim burdaki veterinerlerin hepsi işin erbabı oldular çok basit birşey kendine güvenen bir insan da yapa bilir maliyet konusuna gelirsek te hayvan ölünce edicegin zararın çegregi bile degil bide ardiyendeki zararla karşılaşınca anlıcagın kısa vadede amorti ediyor kendisini bizim burda bide ipli baglayıcı gurubu telli çevirenler oluyor esabını siz yapın :) saygılarımla niyetim kimseye kötü bir söz sölemek degil sadece başımdan geçenleri sölemek beni yannış anlıyanınz olursa şimdiden af ola

tümosancı sefa link=topic=58635.msg635572#msg635572 date=1349156210' Alıntı:
haşbay sapı saman yapmak için balya makinesine takılan ikinci bir ataçmandır umarım anlamışsınızdır abicim
şöyle desek
zaten makinada var olan yonca ot benzerlerini balye yapmak için sökülen parçası.

haşbay kıyıcı demek. haşbay takılıyken saman yapar makina. söktüğünüz zaman ise ot yonca vs. yeşil bitkileri balya yaparsınız. fare bizim depodada çok oluyor şuana kadar farelerin kestiği bir balya görmedim. arılı ip kullanıyoruz. depoculuk da yapıyorduk bu sene para ettiği için tarladan sattık hepsini. şuan kendi hayvanlarımıza geçen yıldan (2011) yazından kalma balyaları yediriyoruz. ne patlak ne kopuk var. ipli balyada maksimum depolama için balyalar sıkı bağlanacak, fazla uzun boylu olmayacak, istif buralarda kılıç diye tabir edilen yan dik şekilde istiflenecek.