YETEK Farms. 05-10 August 2011 Harvest. Mahmudiye Köyü KÜTAHYA

14.06.2009
19,061
1,839
Kütahya

Hasat hazırlıkları, CLAAS tablayı takıyor..

En sevdiğim an..:D

Ben ve ekibim..:)

Çok verimli olup Püskevitlik diye kurban edilen KUTLUK..

Çok tehlikeli olmasına rağmen yalnızlıktan Kralı İlhana teslim edip kendim 240 ta köye buğday indiriyoruz..:)

Demir 2000

Ynt: YETEK Farms. 05-10 August 2011 Harvest. Mahmudiye Köyü KÜTAHYA

oo nail abi hasat bitmiş anlaşılan allah ağız tadıyla yemeyi nasip etsin fotolarda durumlar güzel görünüyor demir 2000 de öyle.. şu seyrek tohum attığın yer neoldu ? :D

Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar..Sırada 2000 balya taşıma işi var birde fiğ patozlaması..:)
Bu seneki verimlerde; sitemiz üyelerinden ' gökoğlu ' nun tavsiyelerini uyguladım ve o kadar kötü ekilişe rağmen yinede iyi sonuçlar aldık.. Sık ekilen buğdaylarda verimler pas tan dolayı çok düşüktü.. Yinede köyde en iyi sonuçları ben aldım diyebilirim. 320 kg mın altına düşen buğdayımız yok, tabi bu arada nadiren de olsa 450 kg mı gördük.
Arpalarda fiğ yerleri ve hayvan gübresi olanlar 500 kg mın üzerindeydi. Birde dolu hasarı olmasına rağmen..
Bu yıl 7 çeşit buğday ektim ve bunların verimleri ile pazar paylarını araştırmış olduk.
Sonuç olarak; Demir 2000 ve Tosunbey ekmeye karar verdim, birde Kate yi 2 arkadaş denedi, sonuç mükemmeldi.. 6 teneke tohum ekip 115 teneke hasat ettiler, toplam ekili alan 3,5 dekar geldi..
alipasalierkan link=topic=45924.msg433353#msg433353 date=1313086135' Alıntı:
Güzel paylaşım Nail abi. Bereketli olsun. Siz muhtarlarda işi biliyorsunuz. Ağır abiyede senden bulaştı galiba. O da bu sene CLAAS ' a biçtirmiş...;)
Sağol Erkan da bu Claas başka Claas.. Mahvetti bizi; daha doğrusu sahibini maddi açıdan bizi bedenen. Resim çekmedim eğer halimizi görseydin içler acısıydı, 4 gün içinde sökmedik ne hidro motor nede hidrolik pompa kaldı.. En sonunda; bizim dediğimizi kabul etti ve Kütahya da operatörlük yıllarımdan tanıdığım iş makinası servisine hidromotorun ayarlattık ve kurtulduk..Elek kaynattım, kontra taşlardan dolayı mahvolmuş, onu değiştirdik, anbar helezon dişlisi pimi sıyırmış, v.s. hotum patltmalar falan derken tam makina düzeldi hasatbitti.. :)

Bereketli olsun Nail abi biz gittiğimizde küçücüktü yaw bunlar güzel ekin olmuşlar,abi merak ettim Hüseyin (gökoğlunun) abinin formülle ekilen yerler nasıl çıktı artı eksi nasıl bir fark var,paylaşımda süper olmuş abi genel bir harman seyri . . :) alk-*s alk-*s

nailyetek link=topic=45924.msg433356#msg433356 date=1313086788' Alıntı:
Sağol Erkan da bu Claas başka Claas.. Mahvetti bizi; daha doğrusu sahibini maddi açıdan bizi bedenen. Resim çekmedim eğer halimizi görseydin içler acısıydı, 4 gün içinde sökmedik ne hidro motor nede hidrolik pompa kaldı.. En sonunda; bizim dediğimizi kabul etti ve Kütahya da operatörlük yıllarımdan tanıdığım iş makinası servisine hidromotorun ayarlattık ve kurtulduk..Elek kaynattım, kontra taşlardan dolayı mahvolmuş, onu değiştirdik, anbar helezon dişlisi pimi sıyırmış, v.s. hotum patltmalar falan derken tam makina düzeldi hasatbitti.. :)

Nail abi sahibi hiç bakım yapmamış mı yaws. Nasıl bu kadar arıza yapmış. Geçen sezondan bakımsız mı yoksam...

hacimmet link=topic=45924.msg433359#msg433359 date=1313087017' Alıntı:
Bereketli olsun Nai,l abi biz gittiğimizde küçücüktü yaw bunlar güzel ekin olmuşlar,abi merak ettim Hüseyin (gökoğlunun) abinin formülle ekilen yerler nasıl çıktı artı eksi nasıl bir fark var,paylaşımda süper olmuş abi genel bir harman seyri . :) alk-*s alk-*s
Sağol hacım, Hüseyin Güldal ın formül tuttu. Buğdaylar hem kilo yapmış hemde daha dolgundu.. Komşular sık ektikleri için onlarda sarı pas ın etkisi çok daha fazlaydı.. Herkes tohum değişmek derdin de ya, bu sene acımıyacam kimseye. Bir fiyat belirleyip kilo ile satmayı düşünüyorum. Bi,r tek ilaçlama hatası olan yerler oldukça ot tohumlu çıktı, onlarıda patozdan geçirecez.
Gökoğlu ' na tekrar teşekkür ediyorum..
alipasalierkan link=topic=45924.msg433362#msg433362 date=1313087194' Alıntı:
Nail abi sahibi hiç bakım yapmamış mı yaws. Nasıl bu kadar arıza yapmış. Geçen sezondan bakımsız mı yoksam...
Bu makina sahibi ile 9 sene önce tanıştık, Medion 310 ve Doıminator 98 XL vardı, o zamandan beri devamlı bizim hastı o yapar. 88 i alalı bu 45 inci sezon. Piyasaya çalıştığı için her yıl 7 bin dekar biçip bize öyle geliyor, haliyle makina oldukça yıpramış oluyor..
Tek avantjımız; eğer bi Claas alırsam tecrübe oldukça fazla oldu, hatta çok ücra yerlerde servislik yapacak kadar..:D

Bereketli olsun abi.
Nasıl bu demir 2000 iyi verim alınıyomu.Bi de bu kate bugdayı iyi ekip domuzdan almışsınız.
Sizde domuz mu yok yada hep köyün yakınına mı ekmişler.

balyacı sadık43 link=topic=45924.msg433368#msg433368 date=1313087580' Alıntı:
Bereketli olsun abi.
Nasıl bu demir 2000 iyi verim alınıyomu.Bi de bu kate bugdayı iyi ekip domuzdan almışsınız.
Sizde domuz mu yok yada hep köyün yakınına mı ekmişler.
Sağol Sadık.
Demir 2000 oldukça iyiydi. Daha önceleri de ekmiştim, fakat tohum yaşlı ve çok çavdarlıydı, bu sene 2 ekim biyerden bulup aldım ve çıkanı komple tohuma bıraktım.
Domuzlar bulmazmı yav, yanında bizim Bezostia yıda karıştırdılar.. Bezostia sıfır tohum olmasına rağmen komple çakal olmuş beyazlamış, bi daha ekmeyi düşünmüyorum..

Paylaşım için tşk bereketli olsun hacı dayı buğdaydan pek anlamam ama alınan verimlere şükür :) inş seneye köşeyi döneceksin güçç*-*

nailyetek link=topic=45924.msg433371#msg433371 date=1313087879' Alıntı:
Sağol Sadık.
Demir 2000 oldukça iyiydi. Daha önceleri de ekmiştim, fakat tohum yaşlı ve çok çavdarlıydı, bu sene 2 ekim biyerden bulup aldım ve çıkanı komple tohuma bıraktım.
Domuzlar bulmazmı yav, yanında bizim Bezostia yıda karıştırdılar.. Bezostia sıfır tohum olmasına rağmen komple çakal olmuş beyazlamış, bi daha ekmeyi düşünmüyorum..
Bu demir 2000 yeni tohum olarak tigemde üretimi yok herhalde ama bi araştıram bakam bulabilirmiyiz bilmiyorum.

Ağır Abi link=topic=45924.msg433375#msg433375 date=1313089207' Alıntı:
Paylaşım için tşk bereketli olsun hacı dayı buğdaydan pek anlamam ama alınan verimlere şükür :) inş seneye köşeyi döneceksin güçç*-*
Sağol hacım, inşallah seneye dönecez köşeyide.. azaltıyorum işi ramazanda zor bu işler..:) Epey borçlandık..
tavaslı_okan link=topic=45924.msg433377#msg433377 date=1313089717' Alıntı:
bereketli olsun nail abi biçerçiniz nereli????? sanki daha önce gördüm
Sağol Okan. Biçerci Balıkesir Kepsut Mahmudiye Köyünden.. Günebakanda yada darıda görmüş olabilirsin.
doganbey1 link=topic=45924.msg433394#msg433394 date=1313094505' Alıntı:
Nail abey burdan bi kubota yolluyorum kapına :D hazır biçtirdinde para mühim değil verirsin bi ara
Kubota falan bize 2 beden büyük gelir be Doğancan. Varsa yoksa kral hem hesaplı hem ekonomik..:D
aksazli link=topic=45924.msg433414#msg433414 date=1313099389' Alıntı:
bereketli olsun muhtarım. bende seneye ahmet ağa ekmeyi düşünüyordum ama senin demir 2000 i bi araştırayım bakalım. tekrar bereketli olsun
Sağol arkadaşım, özellikle yüksek kesimlerde iyi sonuç alıyoruz, bizim dağ köylerinde de bu ekilir. Bence en iyi kılçıklı kırmızı buğdaylardan birisi bu..
balyacı sadık43 link=topic=45924.msg433376#msg433376 date=1313089588' Alıntı:
Bu demir 2000 yeni tohum olarak tigemde üretimi yok herhalde ama bi araştıram bakam bulabilirmiyiz bilmiyorum.
Sadık,galiba bu tohum Eskişehir Tarımsal araştırmanın tohumu, gittiğimde bi bakayım bizim inşata 500 metre mesafede bu yer..
Bu arada herkese tek tek teşekkür edemiyorum, net biraz sıkıntılı o kadar yazı boşa gidiyor. umarım kusura bakmazsınız..:)