Bİ YARDIMCI OLURMUSUNUZ ARKADAŞALAR.....????

Bİ YARDIMCI OLURMUSUNUZ ARKADAŞALAR.....????

SLM arkadaşlar bn haziran ayında bi mf 185 lik aldım bu traktörün hidrolik kolları kalkmıyor neden acaba bi yardımcı olurmusunuz.İlk aldıgımda da damper kaldırmıyodu satan adam geldi yaptı üst ve alt pompayı düzen tutmuştu şimdi ise geri bozuldu neden kaynaklanıyor bu arıza anlamış degilim... :S :S :S bils-*-

Ynt: Bİ YARDIMCI OLURMUSUNUZ ARKADAŞALAR.....????

hidrolık kolu kaldırmıyorsa tamamen pompadan kaynaklanan sorun eger kendın yaptıracaksan 285s lerın pompasından koydur 1 ton fazla kapasıteye sahıp olursun

hayalim link=topic=45928.msg433391#msg433391 date=1313093953' Alıntı:
SLM arkadaşlar bn haziran ayında bi mf 185 lik aldım bu traktörün hidrolik kolları kalkmıyor neden acaba bi yardımcı olurmusunuz.İlk aldıgımda da damper kaldırmıyodu satan adam geldi yaptı üst ve alt pompayı düzen tutmuştu şimdi ise geri bozuldu neden kaynaklanıyor bu arıza anlamış degilim... :S :S :S bils-*-
vayy arkadaş bu 100 serileri hepmi böle yaa bizim 165 lıkte aynı sorun rektefe yemeden düzen tutmuyo oda 3-4 sene sonra tekrar bozuluyo at-*-*

Yağını kontrol ettinizmi traktörünüz her romörk taktıgınızda şanzumandaki yağı kullanır ve eger romörktada bu yağ eksikse traktörünüzün yağı ona aktarılır.Böyle böyle yağ eksilir ve kalkmaz.yani bu bir olasılık sorun pompada da olabilir.

hayalim link=topic=45928.msg433391#msg433391 date=1313093953' Alıntı:
güzel kardeşim, hidrolik üst kapak açılıp pompanın tamir takımı değişmesi lazım, eğerki pistonda cizik yenik yoksa tamir takımı ile bu iş çözülür,yağını tamamlattır,sorun hala devam ederse pompa değişecektir demek,zaten iyi bir usta pompayı açtığı zaman pompanın tamir takımı ile kurtarıp kurtarmıyacağını anlar. durum pompayı değiştirme noktasına kadar gelirse mutlaka yağıda değiştireceksin massey fergusonun orjinal transmisyon yağını kullan,yada new hollandın MEGATRAN yağını kullan,eminimki olay çözülecektir. anlş-*s

eskı masseylerın arka hıdrolık transmısyon hepsı aynı yerden alır en az mıktardakı yagla bıle hıdrolık calısır
100 serısı artık eskıdı hıdrolık pompa kapasıtesı 1650 kg 185 lıgın oda sımdıkı ekıpmanlara yeterlı olmuyor sorun yasamak ıstemıyorsan 285s lerın pompasından tak rahat et pıston zarar gormez pıstondan olacagını zannetmıyorum

hayalim link=topic=45928.msg434236#msg434236 date=1313431406' Alıntı:
arıza yapıldı pompanın içindn parça kırılmış o nun yenisi takıldı şimdilik oldu bakalım bi daha olmazsa şayet....
hadi şimdilik geçmiş olsun :) ahaa buraya yazıyoorum yaptırdığın hidrolik 3 sene dayansın öp tepene koy benim başımda varda biliyorum :D

bn de 165 lik vardı resimdeki 12 sene emektar hiç bi arıza çıkmadı bu da dün bi bügün iki hesabı arızanın sonu bitmiyo KEŞŞŞŞŞŞŞŞKE takasa girmeseydim çok pişman oldum gitti emektarım duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0

Aynı sorunla biz 10 sene önce karşılaşmışız. Bizde 168 var O zaman erdem ustaya yaptırdık. Hala tık yok o biçim çalışıyor. Kaldırma kapasitesi de güzel. Ben sana Sivastan bir ustanın adını vereyim. Ona git. 100 serisinde uzman. Hem yerinde yakınmış.

Massey Ferguson Özel Servisi

Erdem Usta
0537 974 35 12

slm arkadaşım bizim burda bi 165lik var 2 sene önce hidrolik kolları kaldırmıyo diye söktürmeye gidiyodu babam bu traktörleri 1972 yılandn 86 ya kadar kullanmış birçok tamirciden iyi bilirim diyo öylede çıktı tamirhaneye gittik traktör kaldırıyo ama 5li pulluğun arkasına bi kişi binsin kaldırmıyodu babam bunları yük kaldırma kapasitesi ayar civatası var dedi usta güldü civata çok alakasız gibi görünüyo neyse babam bi ayarladı usta abi ilk defa öğreniyorum helal olsun sana dedi ama babam o ayarı öğrenene kadar yıllar öncesi gezip göstermediği usta kalmamış meğer o civata belli bi zaman sonra gevşiyomuş düşük basınç ayarına geliyomuş traktörün sahibi ne dua etti babama usta 1000 liraya yakın bi hesap çıkarmış o zaman adama ve o ayarla hala kullanıyo....

arkadaşlar 185 liğin şanzıman yağı nerden ilave ediliyor bilgisi olan varmı.. römorkta ikinci damperi açmıyor acaba yağımı eksik?