Trafik Cezası Hakkında Bir Soru

abiler geçen haberlere bisiklet çıktı radara yakalanmış (detaylar sitede mevcut) motor 90 cc olduğu için ceza kesmemişler ben şimdi bi 100 lük mototrsiklet alsam saten motorları 97-98 cc felan birde babamın üzerine plaka şehir merkezinde gezsem polis çevirse ceza yermiyim yemez miyim ? Hadi gezmeyi boşverdim beni okula götürsün getirsin yeter (okul 4 km uzakta)

not : ehliyetim yok yaş 15

cevaplarınız için şimdiden teşekür ederim

Ynt: Trafik Cezası Hakkında Bir Soru

MuRaT cAn link=topic=45940.msg433530#msg433530 date=1313169578' Alıntı:
abiler geçen haberlere bisiklet çıktı radara yakalanmış (detaylar sitede mevcut) motor 90 cc olduğu için ceza kesmemişler ben şimdi bi 100 lük mototrsiklet alsam saten motorları 97-98 cc felan birde babamın üzerine plaka şehir merkezinde gezsem polis çevirse ceza yermiyim yemez miyim ? Hadi gezmeyi boşverdim beni okula götürsün getirsin yeter (okul 4 km uzakta)

not : ehliyetim yok yaş 15

cevaplarınız için şimdiden teşekür ederim
bizim burda senın gibi gezenler çok normalde gezerken okula fln giderken ceza kesmiyorlar ama bazı fırlmalar bunu abartıyor egzozları değişip bagırtanlar yada değişik trafik duzenini alt üst edenlere dikkate alıp peşinde koşturup gerekirse- ehliyetsizilik başta olmak uzere+ plaka+ motor değişim (yada trafik düzeni bozma) + kasksızlıktan ceza kesmeleri oluyor..
gesersin bişi olmaz polisi görünce yolunu değiştir yada adam gibi gittiğin sürece sorun olmaz..
ama kaskı genelde tak yani o senin hayatını kurtaran birşey !.

SmhGwz link=topic=45940.msg433534#msg433534 date=1313169912' Alıntı:
bizim burda senın gibi gezenler çok normalde gezerken okula fln giderken ceza kesmiyorlar ama bazı fırlmalar bunu abartıyor egzozları değişip bagırtanlar yada değişik trafik duzenini alt üst edenlere dikkate alıp peşinde koşturup gerekirse- ehliyetsizilik başta olmak uzere+ plaka+ motor değişim (yada trafik düzeni bozma) + kasksızlıktan ceza kesmeleri oluyor..
gesersin bişi olmaz polisi görünce yolunu değiştir yada adam gibi gittiğin sürece sorun olmaz..
ama kaskı genelde tak yani o senin hayatını kurtaran birşey !.
saol abi teşekür ederim saten okula mahalle aralarından gideceğim şehir merkezinede girerim şehrin ortalık yerinde bir park yeri bulurum sonra taban vay ile gezerim motorla ehhliyeti alınca garantide gezmek lazım :)

olum akıllı akıllı git gel bişi olmaz ben arabayla yakalandım plakası 35 olduğu dikkaat çekiyordu ondan sen akıllı ve dikkatlii bir şekilde sür bişi olmaz Allahın izniyle biz 5 senedir biniyoruz bir sıkıntı yok

BASAYEV link=topic=45940.msg433536#msg433536 date=1313170311' Alıntı:
olum akıllı akıllı git gel bişi olmaz ben arabayla yakalandım plakası 35 olduğu dikkaat çekiyordu ondan sen akıllı ve dikkatlii bir şekilde sür bişi olmaz Allahın izniyle biz 5 senedir biniyoruz bir sıkıntı yok
tmm abi inş bizede bişey olmaz saten 2 yıl idare etsem yeter

aksoylar link=topic=45940.msg434896#msg434896 date=1313598722' Alıntı:
100cc den altına bildigim kadarıyla ceza olmuyor ama benim oglum 103cc peugeotla ceza yedi:D
evet abi bende öyle biliyorum 3 cc işi karıştırmış neyse plaka alırken bir sorarız trafikten yorumun için teşekür ederim