T6020 UYGUN PULLUK

Ynt: T6020 UYGUN PULLUK

öncelikle selamünaleyküm , bizim burada 5li 14 yaylı tam otomatik pulluk kullanıyor biri gayette iyi çekiyor fakat tek sorun eğer bayır yerleriniz varsa traktörü şaha kaldırmanız hiçten değil çünkü ön ağırlıklar bence 6 serisinde bayırda arkadaki yükü karşılayamıyor.Şimdiden alacağınız pulluk hayırlı olsun.

Allaha emanet olun.

t6020 elite sahibiyim...4 lü 16 inç ve 5 li 12 inç kullanıyorum...bi arkadaş ön ağırlık yetersiz demiş..önde 45 kg lık 18 tane ağırlık var 45*18=810 kg. inanının fazla bile..pulluklarım traktöre hiç büyük gelmedi..anızlarıda sürekli kurakta süreriz..bence ideal..tavda sürümde bazen ufak geldiği oluyor ama..5 li 12 inç i keşke 6 lı alsaydım dediğim oldu..

slm...pulluk alırken herkes traktörünün hangi pulluğu çekebileceğinin hesabını iyi yapması lazım..y0ksa,küçükse pulluk haybiye maz0t yakar ,büyük gelire söker bıçaklarının bitanesini...ama sökenide hiç görmedim karizma gider diye..aslında ç0k önemli bir k0nu pulluk seçimi...tşkr..

Sen ilk önce kullanacağın arazi yapısını söyle. T 6020 110 bg lik makina. Buna 6 lı 12 numara pulluk tavlı zamanda iyi gider. 4 lü 16-18 numara pullukta kurakta iyi gider.

t6020 new holland 120 beygir gücünde devasal bir çüsseye sahip ve bir o kadarda yakışıklı şık zerafet dolusu traktör,t6020 sahibi 3 tane müşterimiz var birinin ondan önceki traktörü 3.105D massey ferguson diğer birisininki ise ford 7740 çift çekerdi 2 side 5li 14 numara eski traktörlerinden kalan pullukları kullandıklarını söylüyorlardı,ikiside mf vede fordun çekebildiği kadar çekemediklerini söylüyor. ama bence or traktörün hakkı 6 numara 12 yada 14 numara hayet güzel olur.

göktürk link=topic=45952.msg433702#msg433702 date=1313241163' Alıntı:
t6020 elite sahibiyim...4 lü 16 inç ve 5 li 12 inç kullanıyorum...bi arkadaş ön ağırlık yetersiz demiş..önde 45 kg lık 18 tane ağırlık var 45*18=810 kg. inanının fazla bile..pulluklarım traktöre hiç büyük gelmedi..anızlarıda sürekli kurakta süreriz..bence ideal..tavda sürümde bazen ufak geldiği oluyor ama..5 li 12 inç i keşke 6 lı alsaydım dediğim oldu..

öncelikle selamünaleyküm traktörünüzü güle güle kullanın fakat ben gözümle gördüğüm bir konudan bahsettim sizlere yalan olmasın aşağı yukarı 45 derece açıda bir yokuşta arkasında 5li 14 varken şaha kalktı T 6020 inanırmısınız şaha kalkar kalkmaz pat diye kafayı başka tarafa attı şöfer tabi altına yaptı korkudan adamcağız traktörden nasıl atladı bi o bide Allah bilir arkadaslar sonra yavas yavas kaldırdık çok az sonra geri geri geldikde anca kurtardılar paçayı.burda bizim bayırlarda genelde massey kullanırlar arkası hafif olduğu için düzlükte newholland.Sakın yanlış anlaşılmasın ben newholland bayırda gitmez diye ben bizim buralardan bahsettim.

Allaha emanet olun.

doganbey1 link=topic=45952.msg433736#msg433736 date=1313252527' Alıntı:
Sen ilk önce kullanacağın arazi yapısını söyle. T 6020 110 bg lik makina. Buna 6 lı 12 numara pulluk tavlı zamanda iyi gider. 4 lü 16-18 numara pullukta kurakta iyi gider.
elite modeli kurakta sert toprakta 5 li 16 inç pulluğu çeker mi?

Motoru zorlamıyor mu? Bir de dekara kaç litre mazot yakıyor?
tarlasına göre değişir zorlaması bizde tm 120 var aynı beraber tarla sürerdik elitenin performansı tm 120 gibi yakıtı dekarda ortalama 2 litre tarlanın sertliğine göre değişir
elite modeli kurakta sert toprakta 5 li 16 inç pulluğu çeker mi?
çok sert toprakta haliyle zorlar tabi her motor için gecerlidir

arkadaslar 5 li 14 lu ayarlı tam otomatık yaylı alpler kullanıyorum yonca yerıde surdum çekıste hıc sıkıntı yok onun ıcın bu arkadas aynısını kosa kosa alabılır ısterse 16 lıya ceker ceksınde zaten yakıttan tasarruf otomatık almak ısterse eger duz alacaksa dırek 6 lı 13 veya 14 alsın tas toprak olsa dahı yoksa bosa mazot yakar....

Kardeş unlunun tam otomatik pullugunu al bence. Pistonlu ve hareket halinde daralıp genısleyebiliyo. Rampaya çıkarken biraz daralt inerken bas ve geri ac. Memnun kalacagına garanti verebılırım.