erkunt zf ile erkunt e serisi

selam arkadaşlar bizim 70 lik zf lik motorlarımız var bi arkadaşımda 70e ile 70 zf erkunt traktoru var fakat e serisinin zf den hem pullukta hem ramork çekerken daha seri oldugunu soyluyor ve yakıtının daha az oldugunu idda ediyor. servisimize sordum oda dedi bizde denedik 70e ile zf yi aynı pullukla e serisi hem fazla batırdı hem hızlı çekti die bayinin oglu arkadaşım oda aynısını diyor e serisi daha seri die. bu nasıl iştir bi bilgisi olan varmıdır sıfır 70t zf modeli 4 çeker çadırlı modeli 61 milyar. aynı 4 çeker çadırlı e serisi 4 çeker 70e 52500 arasında fiyat farkıda var ama e serisinin daha iyi oldugunu idda ediyorlar? e serisinin neden ii oldugu hakkında bilgisi olan varmı?

Ynt: erkunt zf ile erkunt e serisi

E serisi T serisini baz donanımlısı gibi.Ağırlığı T serisinden az olduğu için seri iş yapabiliyordur.Şu anlık teknik verilerde Zf serisi daha üstün gözüküyor.
E serisi daha iyiyse T serisi niye var ve daha pahalı?İş karışık.Gören kullanan varsa yorum yaparlarsa daha iyi olur.Ben T serisinin daha dayanıklı ve iyi olduğunu düşünüyorum.

demir45 link=topic=45964.msg433863#msg433863 date=1313309378' Alıntı:
E serisi T serisini baz donanımlısı gibi.Ağırlığı T serisinden az olduğu için seri iş yapabiliyordur.Şu anlık teknik verilerde Zf serisi daha üstün gözüküyor.
E serisi daha iyiyse T serisi niye var ve daha pahalı?İş karışık.Gören kullanan varsa yorum yaparlarsa daha iyi olur.Ben T serisinin daha dayanıklı ve iyi olduğunu düşünüyorum.
zf serisi üstün gibi gorunuyor ama e serisi kullanan arkadaş e serisinin zf den hem az yakıp hem daha iyi çektigini soyledi denemişler kaç kez kullanıcıları oyle diyo. ve bayi oglu zf den agırlıkları sokerseniz biraz daha serileşecegini soyluyo denemek lazım tabi agırlıkları sokup e serisi ile ama yinede zf serisini geçememesi lazım.

Yaşar şundan dolayı olabilir. 70 lik zf nin ağırlığı gücüne göre fazla olduğundan seri gidemez. Belki biraz daha iyi tutunabilir ama hafif traktöre göre ağır gider. 70 E nin avantajı odur. Ayrıca zf ile carraro şanzumanda aynı vitesi kullanıyorsan da bunun etkisi olur. Çünkü pulluğu seri 1 de çekersen ikiside aynı olacaktır. Dolasıyla hafif olan seri gider.

doganbey1 link=topic=45964.msg433870#msg433870 date=1313312685' Alıntı:
Yaşar şundan dolayı olabilir. 70 lik zf nin ağırlığı gücüne göre fazla olduğundan seri gidemez. Belki biraz daha iyi tutunabilir ama hafif traktöre göre ağır gider. 70 E nin avantajı odur. Ayrıca zf ile carraro şanzumanda aynı vitesi kullanıyorsan da bunun etkisi olur. Çünkü pulluğu seri 1 de çekersen ikiside aynı olacaktır. Dolasıyla hafif olan seri gider.
walla agırlıkları sokup denemeli o zaman belli olur sanki erkunt yeni kasa sı eski kasadan biraz daha az çekiyo gibi ama biraz daha agır oda belli bence de agırlıktan olabilir ok-*-s

Arkadaşlar bunun sebebi şu olsa gerek. ZF şanzumanlı Erkuntlar seri şanzumana sahip. 4 H vitesinde 40 km hız yapıyor. Ama e serisi carraro şanzumanlar daha düşük hıza sahipler. Bu da ister istemez çekiyi değiştiriyor.

demirciler_14 link=topic=45964.msg433880#msg433880 date=1313317051' Alıntı:
Arkadaşlar bunun sebebi şu olsa gerek. ZF şanzumanlı Erkuntlar seri şanzumana sahip. 4 H vitesinde 40 km hız yapıyor. Ama e serisi carraro şanzumanlar daha düşük hıza sahipler. Bu da ister istemez çekiyi değiştiriyor.
ewt hızlı ama agır vitesleride var 16 ileri vitesi var :S

ben herzaman söylüyorum eğer almadan önce bisefer bi deneseydim E ile ZF yi E serisi daha pahalı olsa bile E yi tercih ederdim.. bu bizi kanser edecek..ne biçim bir teknolojıden yoksun şanzuman hiç bi b*ka yaradığı yok ileri gerisi yok şöyle sanzumanmı olur..bizim 3105te bile eski teknoloji olmasına rağmen geri giderken 2. vitese istediğin gibi geçer..erkunta levye koymuş levyeden başka herşeye benziyo..

anayurtlu 3105d link=topic=45964.msg433891#msg433891 date=1313321194' Alıntı:
ben herzaman söylüyorum eğer almadan önce bisefer bi deneseydim E ile ZF yi E serisi daha pahalı olsa bile E yi tercih ederdim.. bu bizi kanser edecek..ne biçim bir teknolojıden yoksun şanzuman hiç bi b*ka yaradığı yok ileri gerisi yok şöyle sanzumanmı olur..bizim 3105te bile eski teknoloji olmasına rağmen geri giderken 2. vitese istediğin gibi geçer..erkunta levye koymuş levyeden başka herşeye benziyo..
volkan hangisinde geri levye vitesi yok zf mi e mi

volkan ileri geri hakketen ii değil ama yapacak bişey yok :D goktaşlara de değiştir tekrar ikinci eli falan duserse e lerin haber etsinler :D

aynn
.

bayide bhçe tipi 70 wardır denemiştik zf yi ötüyor diyo babam bu kara şanjıman ne böle diyordu haklı çıktı bizde bi sürü laf dedik onu daha iyi fln diye ama adamın dediği levyelisi daha ii en azından viteslerde illa durmana gerek yok.. yolda da giderken her viteste yıgılma yapıyor motor yavaşlıyor bi yükseltiyon motor sanki yüksek viteste kaldırır gibi bogulma fln yapıor. yada rampada h4le fln giderken illa düşüyon motor boş kendi kendine giderken bile :) çözemedik gitti motoru .