ester ekin iacı

arkadaşlar şeker pancarına ester ekin ilacı atanlar varmış ve bunun pancar kökünü büyüttüğünü söylüyolar bunu deneyen varmı? :S benim kafama hiç yatmıyor :S

Ynt: ester ekin iacı

tümosan90 link=topic=46039.msg434649#msg434649 date=1313527699' Alıntı:
arkadaşlar şeker pancarına ester ekin ilacı atanlar varmış ve bunun pancar kökünü büyüttüğünü söylüyolar bunu deneyen varmı? :S benim kafama hiç yatmıyor :S
oldukca faydası var ama az kullanımlık ester horman bazlı bi ot ilacıdr kullanmanı tavsi etmem hasat zamanı yaklaştı şekerde cıkar insanları zehirlersin yasak ve kul hakkına girer tarım köy işleri bakanlgı onylanmış hormon ilacları var ihtiyacın varsa onlardan kullan konya neresi siz

kullanım degerleri var bilmessen hic bişey yapma

ALlah allah yaw geçenyıl bizim pancarın yanında sebze vardı onunda sağı solu otla doldu başa çıkamadık aldım sırt pompasını bastım esteri otlara havada biraz rüzgarlıydı ondan olsa gerek o çevredeki pancarlarda etkilendi hep büzüştü büküldü sarardı kurumaya yüz tutdu siz nasıl veriyonuz anlamadım valla :D

ester herhlade hem cok tehlıkelı ve ayrıca ben yasaklı olarak bılıyorum dogadakı butun hayvanları olduruyoo zararlı bısey bızde eskıden kalma 2 kutu vardı kuyu acıp onun ıcıne doktuk doktugumuz yerden 2 3 yıl ot bıtmedı :D zararlı dogayı katledıyo bence

anayurtlu 3105d link=topic=46039.msg434696#msg434696 date=1313532064' Alıntı:
ALlah allah yaw geçenyıl bizim pancarın yanında sebze vardı onunda sağı solu otla doldu başa çıkamadık aldım sırt pompasını bastım esteri otlara havada biraz rüzgarlıydı ondan olsa gerek o çevredeki pancarlarda etkilendi hep büzüştü büküldü sarardı kurumaya yüz tutdu siz nasıl veriyonuz anlamadım valla :D
seninikide bile bile lades yani abi Allah iyiliğini versin ya zuha-*-s :D

anayurtlu 3105d link=topic=46039.msg434696#msg434696 date=1313532064' Alıntı:
kullanım degeri veriliş degeri var ama asla söylemem uygulamada asla yapma ester kutusunun üzerinde hangi bitkiler yazıyorsa sadece orda kullan pancarla ilgili her şeyi yaptık yaşadık dahada bilmedigin cok şey var volkan :D

dolcevita link=topic=46039.msg434701#msg434701 date=1313532503' Alıntı:
kullanım degeri veriliş degeri var ama asla söylemem uygulamada asla yapma ester kutusunun üzerinde hangi bitkiler yazıyorsa sadece orda kullan pancarla ilgili her şeyi yaptık yaşadık dahada bilmedigin cok şey var volkan :D
seyid di demi abi ismin beni stajer olarak alsana yanına :D köyün pancarlarını bi hep kurutuyum..biz gübreyle büyütemiyoz elde neler var. ilk Kimin aklına gelmişte denemişki çok merak ettim şimdi :D

anayurtlu 3105d link=topic=46039.msg434703#msg434703 date=1313532929' Alıntı:
seyid di demi abi ismin beni stajer olarak alsana yanına :D köyün pancarlarını bi hep kurutuyum..biz gübreyle büyütemiyoz elde neler var. ilk Kimin aklına gelmişte denemişki çok merak ettim şimdi :D
evet seyit ismim ester ot ilacı horman bazlıdır otu catladır enerjiden catlar ölür ama kullanmasını bilirsen pancarda yanlardan patlar şişer pancar tabi milleti zehirliyorsun atım zamanı ve hasat zamanı yakın oldugu icin bitkiden cıkmaz

esterli ilaç denen2,4-D’ nin insan
sağlığına etkileri, davranış ve şekil bozuklukları, genetik yapıda
bozukluklar, sinir sisteminde oluturduğu bozukluklardır. 2,4-D yakın zamana kadar özellikle domates ve
patlıcanda partenokarpik (dişi organın gelişmesi ile meyve oluşumu) tevik amacıyla sıkça
kullanılmaktaydı. Bugün bu maddenin yerine 4-CPA ve BNOA’ in
kullanılmasına izin verilmiştir.Fakat bu maddenin Türkiye’de bazı
ürünlerde kullanımına devam edilmektedir