Barış Aydın, süt fiyatlarının Ankara ' da yapılan toplantıda belirlendiğini ve yılın son 4 ayı için litre fiyatının 75 kuruş olarak tespit edildiğini söyledi.
Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler (Köy-Koop) Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Isparta Süt Üreticileri Birliği Başkan Yardımcısı Barış Aydın, süt fiyatlarının Ankara ' da yapılan toplantıda belirlendiğini ve yılın son 4 ayı için litre fiyatının 75 kuruş olarak tespit edildiğini söyledi.

Aydın, gazetecilere yaptığı açıklamada, daha önce Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Kocaeli, İzmir, Manisa, Burdur ve Denizli ' de yapılan ihaleler sonucunda süt fiyatlarının belirlendiğini aktaran Aydın, bu yıl ilk defa Ankara ' da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ' nda genel bir toplantı düzenlenerek süt alım fiyatının belirlendiğini aktardı.

Süt alım fiyatının önümüzdeki 4 ay için 75 kuruş olarak belirlendiğini ifade eden Aydın, 'Bir önceki fiyat 65 kuruştu. Yılın son 4 ayı için ise fiyat 75 kuruş olarak belirlendi. Bu rakam üretici açısından oldukça iyimser' dedi.

Üreticilere yüzde 2 oranında soğutma pirimi ödemesi yapılması konusunda da anlaşıldığını ifade eden Aydın, nisan, mayıs, haziran aylarına ait 0. 6 kuruşluk soğutma primiyle üreticiye 81 kuruş ödeneceğini bildirdi.

Aydın, sütteki alım fiyatının artmasıyla birlikte yemin de zamlanmaması temennisinde bulundu