Hattat A110 nasil bir traktor?

Ynt: Hattat A110 nasil bir traktor?

5 para etmez. alalı 2 yıl oldu yaşanmadık sorun kalmadı. traktörden soğudum iyice. bu sorunları yazayım size siz karar verin
*yedek depo değişti
*baskı balata değişti
*mazot pompası söküldü ayara gönderildi
*hidrolik pompası değişti, kolların kilitleri değişti
*baskı balata 2. kez değişti
*klima motoru değişti
*tek sıra slaj makinasıyla biçerken kuyruk mili 8mm sigortayı kesemeyip dönmeyi bıraktı. sinan beyi aradığımda garantiye girmediğini söyledi. traktör daha 60 saatteydi.
*servis lastiklerin geniş olduğunu baskı balatayı o yüzden bozduğunu söylüyor. fabrika yetkilileri ise kullanım hatası diyor. satış sonrası müdürle ve hatta genel müdürle dahi görüştüm o ebatlardaki lastiklerin yurt dışına ve hatta ülke içindede kullanıldığını hiç bir şikayetin gelmediğini söylediler. 22 yıl mf 285 kullandık 500dekar toprak işledi ve ortak malya makinası vardı bir gün tarla işliyor birgün balya bağlıyordu ve sadece 1 kez plaka değişimi oldu. hattat a 110 la 2 yılda 3 kez baskı balata değişti.
*3. baskı balata değişimini fabrika karşılamadı. parçaları kendimiz aldık sadece ustalığı karşıladılar.
3 defa fabrikaya giderek şikayetlerimi bildirdim sorunlarımın çözüleceği söylendi ama gördüğünüz gibi sorunlar hiç bitmedi. bir daha asla hattat traktör bahçemden içeri giremez. kredi borcu olmasa hiç düşünmeden satacağım, şuan da satmayı düşünüyorm aslında ama 50 000 tl den fazla para veren yok. 2.el piyasası yok desem yeri var. aynı modeli kullanan tanıdıklarım var memnun olanı görmedim daha.zaten onlarla da bu arızalar nedeniyle tanıştık. yorum size kalmış artık karar sizin. ama aksi düşünceleriniz varsa bana bildirmenizi beklerim.

arkadaslar bi arkadas 11 li kültüvatörü cekemiyo yazmıs burda a65 hattat 11 liyi cekiyo bu karalamları yapanlar hiçbiri kullanmamıs ondan öyle düşünyor bizde a65 hattat aldık cok cekişli yakıtta az burda erkunt 80,4 meyvecide var onla aynı ekipmanı kullanıyoruz ondanda cok az yakıyoruz

arkadaşlar ilk yorumum dan bu yana iki yıl geçmiş yakıt konusunda sizlere detaylı bilgiler yazmıştım artık yakıt konusunda yorum yazmıyacam çünkü emsali diger trakktörlere göre fazla yakıtı var onu geçiyorum yukardaki arkadaş yazmış baskı balata deişti diye aynı sorun buradaki hattatdada var ve servis fabrika balata parasını karşılamıyor plotaj hatası diye geçen sene tohumda petrolde mazot aılıp tohum ekmeye gideceklerdi sahipleri depo mazot dolarken traktörün çok yağ kaçırıp altını ıslattığını fark ettier traktörü sevise bırakıp bir arkadaşın285 s traktörüyle tohumu ektiler sebebi sorun ancak 10 günde çözülebildi hattat sahipleri 285 den çok memmun kalmışlar .....yani pek iyi bir traktör değil hattat ilerde kendini geliştirir yeniler orasını bilemem şimdilik uzak durulması gereken bir traktör...

Arkadaşlar,
Firma temsilcisiyim traktörlerle ilgili olarak sıkıntısı olana her zaman yardımcı oluyoruz. Traktörü kullanmadan yakıt konusunda yorum yapıyorrsak sıkıntı var demektir. Çünkü Hattat Perkins motorlu bir traktördür ve tüm çiftçiler bilirki perkins az yakar biz üretim kalitemizle sürekli yurt dışında ödül alıyoruz. Türkiye nin yerli marka olarak en fazla ihrcaat yapan firmasıyız. Dileyen herkes benim cep telefonumdan arayabilir. Bu mailin atına cebimizi yazıyor olmamız traktörümüze ne kadar güvendiğimizi göstermektedir.

Saygılar

cep telefonum 0533 677 68 63

110 ' u bilmem ama bi tanıdık 80 ' liğini aldı, 'iyice araştırdın mı pişman olma' dedim, 'kabini hoşuma gitti, bu yaştan sonra biraz rahat edeyim diye aldım' dedi, bi de takasa girdiklerinden... bakalım zaman gösterecek.

Gene başka bi tanıdık ta valtra-75 var 'eh işte diyor'.

Yalnız hattat olsun valtra olsun 2. elleri çok uygun...

Arkadaşlar Ben daha önce h55 modelini kullandım. Gayet iyi ve hiç bir sorun yaşamadım. Tek yaşadığım sıkıntı çiftçiliğe ara verdiğimde satmak istedim ama 2. elde satarken bayağı sorun yaşadım. ama çalışma ve fiat performansında çok iyi. Sattığım arkadaşla da hala görüşüyorum. Adam çok memnun ve 2 yıldır daha tık demedi diyor. Adam hem tarla sürüyor hem tomruk çekiyor hemde odun yapıyor. Şimdi tekrar çiftlik işine başlayacağım yine hattat almayı düşünüyorum. Çift sıralı silaj makinası çalıştırmak içinde 100 - 110 BG bişey olsun istiyorum. MF NH veya diğer satışı kolay olan markalarla yarı yarıya fiyat farkı var. Dolayısı ile fiyat fayda dengesini göz önünde bulundurusak yine Hattat alırım diyorum. Benim herhangi bir marka takıntım yok. Sadece yerli olsun benim için yeter. Zaten o yüzden Hattat almasam ya tümosan ya erkunt yada başak alırım herhalde. Gidip te yabancı markalara para vermek istemiyorum. Yerli malı da da zaten işimi görüyor.

seydemir link=topic=46108.msg962765#msg962765 date=1422264171' Alıntı:
Arkadaşlar Ben daha önce h55 modelini kullandım. Gayet iyi ve hiç bir sorun yaşamadım. Tek yaşadığım sıkıntı çiftçiliğe ara verdiğimde satmak istedim ama 2. elde satarken bayağı sorun yaşadım. ama çalışma ve fiat performansında çok iyi. Sattığım arkadaşla da hala görüşüyorum. Adam çok memnun ve 2 yıldır daha tık demedi diyor. Adam hem tarla sürüyor hem tomruk çekiyor hemde odun yapıyor. Şimdi tekrar çiftlik işine başlayacağım yine hattat almayı düşünüyorum. Çift sıralı silaj makinası çalıştırmak içinde 100 - 110 BG bişey olsun istiyorum. MF NH veya diğer satışı kolay olan markalarla yarı yarıya fiyat farkı var. Dolayısı ile fiyat fayda dengesini göz önünde bulundurusak yine Hattat alırım diyorum. Benim herhangi bir marka takıntım yok. Sadece yerli olsun benim için yeter. Zaten o yüzden Hattat almasam ya tümosan ya erkunt yada başak alırım herhalde. Gidip te yabancı markalara para vermek istemiyorum. Yerli malı da da zaten işimi görüyor.

Çok haklısınız düşüncelerinize katılıyorum. Ben de uzun bir zaman çeşitli markaları inceledim. Alıcı olarak neye bakıyoruz? Üretim yılına, Beygir gücüne, Turbosuna, İntercooler ' una, Kliması, kaloriferi, konforu vs. özelliklerine 2 el değerine ve sonrasında fiyatına. Artılarını ve eksilerini değerlendirdim ve Ekim 2014 ' te 43.000 TL ' ye A100 Maksi aldım. Taksi gibi traktör. Tabi herkesin görüşü farklı bu yüzden her kişi değerlendirmesini kendi yapmalı. Markaları da fazla övmemeli çünkü her marka traktörü sanayide görmek mümkün. İtirazı olan gitsin bi dolaşsın. Satın alan arkadaşların da Fayda-Maliyet ilişkisini iyi değerlendirip, traktör seçimlerini markaya göre değil buna göre yapmalarını tavsiye ederim.

hattat da perkıns motor diyecek yok..önceki şanzumanlar italyan carro hidrilik ve bazı kısımları kendileri tasarlayıp yapıyor veya üretiyorlar..son zamanlarda 16 ileri 8 geri ve 16 geri 16 ileri zf şanzuman kopyasını kendileri ürtiyorlar hazır almıyorlar önceker kısmını bir ara carro alıyorlardı sonra hema kendi yapıyorlar..karışık bir makina..
yakın köyde 3 silindir 75 hb var kabin kapaorta dagılmış kalite olmadıgından ama traktörden şikayet yok...büyük takım alet kullnıyor yakıt 1,5-2 arası yerine göre deniyor..traktör güzel aslında şikayet edecek tarafı yok... AMA HEMA -ÜNİVERSAL- hattat adı kötü bir firma olarak yalancı olarak kaçak olarak kalplere girmiş bu arada hidrolik sorunu yaşayan birine 6 avukatla savunmaya geçerek adamı perişan ettiler ilan sitelerin belki burada ilk dönemlerde adamın ızdırabı vardı...kayıtlarda..
konu şu markaya güven olmayınca altın olsa pul muamelesi görüyor....sıkıntı da satış sonrasının sıkıntı yarattıgını zorluk çıkardıklarını biliyorum...
keşke markalar bu güveni verseler herkese..

ama şunu unutmayalım markaları altın yapan da pul yapan da bizleriz eger ki bizlere güven vermiyorsa bir marka yaklaşmasak ucuz diye sarılmasak kalite kendiliginden gelir...

türkiyede newholland-erkunt-tümosan-jondre -massey feguson birinci ligde yeri sağlam artık... profosyönel grub da fent-class gibi A takımlar var bunları zaten lig olarak saymıyoruz..bunlar herkesin gözünde gönlünde hayali

2.lig olarak hattat-landini- maccormik -kubato-LS- uzelin küllri olan mf ler- valltra-landini-deutz-vs gider...

ligi 2.el satışları ve ekonomik degerleri belirler..

köylü link=topic=46108.msg973117#msg973117 date=1424357395' Alıntı:
hattat da perkıns motor diyecek yok..önceki şanzumanlar italyan carro hidrilik ve bazı kısımları kendileri tasarlayıp yapıyor veya üretiyorlar..son zamanlarda 16 ileri 8 geri ve 16 geri 16 ileri zf şanzuman kopyasını kendileri ürtiyorlar hazır almıyorlar önceker kısmını bir ara carro alıyorlardı sonra hema kendi yapıyorlar..karışık bir makina..
yakın köyde 3 silindir 75 hb var kabin kapaorta dagılmış kalite olmadıgından ama traktörden şikayet yok...büyük takım alet kullnıyor yakıt 1,5-2 arası yerine göre deniyor..traktör güzel aslında şikayet edecek tarafı yok... AMA HEMA -ÜNİVERSAL- hattat adı kötü bir firma olarak yalancı olarak kaçak olarak kalplere girmiş bu arada hidrolik sorunu yaşayan birine 6 avukatla savunmaya geçerek adamı perişan ettiler ilan sitelerin belki burada ilk dönemlerde adamın ızdırabı vardı...kayıtlarda..
konu şu markaya güven olmayınca altın olsa pul muamelesi görüyor....sıkıntı da satış sonrasının sıkıntı yarattıgını zorluk çıkardıklarını biliyorum...
keşke markalar bu güveni verseler herkese..

ama şunu unutmayalım markaları altın yapan da pul yapan da bizleriz eger ki bizlere güven vermiyorsa bir marka yaklaşmasak ucuz diye sarılmasak kalite kendiliginden gelir...

türkiyede newholland-erkunt-tümosan-jondre -massey feguson birinci ligde yeri sağlam artık... profosyönel grub da fent-class gibi A takımlar var bunları zaten lig olarak saymıyoruz..bunlar herkesin gözünde gönlünde hayali

2.lig olarak hattat-landini- maccormik -kubato-LS- uzelin küllri olan mf ler- valltra-landini-deutz-vs gider...

Erkunt newholland tümosan gibi saçma firmaları 1. Sınıf sayıp
Valtra deutz mccormic landini gibii ithal markaları nasıl 2. Sınıf diyorsun?

La sen bir zıkkımdn anlıyorsan ben eşşek olur anırırım, kardeş sen sapı samana karıştırıyorsun Hattat gibi Valtra gibi mccormic vb makinelerle erkunt ne la oyuncakları karıştırma bile 😂😂😂

köylü link=topic=46108.msg973117#msg973117 date=1424357395' Alıntı:

sugarman_20 link=topic=46108.msg1046392#msg1046392 date=1450388539' Alıntı:
Erkunt newholland tümosan gibi saçma firmaları 1. Sınıf sayıp
Valtra deutz mccormic landini gibii ithal markaları nasıl 2. Sınıf diyorsun?

La sen bir zıkkımdn anlıyorsan ben eşşek olur anırırım, kardeş sen sapı samana karıştırıyorsun Hattat gibi Valtra gibi mccormic vb makinelerle erkunt ne la oyuncakları karıştırma bile 😂😂😂

Yorumu yanlış anlayıp hemen parlamışşınız. Orda ligleri makinaların kaliteleri değil Türk çiftçisinin genelde olan tercihi(alım gücü, para) ve 2. el satışına göre belirlenmiş. İletinin sonunda da belirtilmiş!

Satmak icin aliniyorsa galerici olalim...
Yani ortadirek bir ciftci aldigi traktoru 8-10 yil kullaniyorsa 2. Eli cok fazla dusunmemeli bence. Sorunsuz bir makina olduktan sonra zaten deger kaybini amorti etmistir.
Yalniz kisi buyuk ciftci ise ve 2-3 yilda traktor degistiriyorsa ozaman 2. Elide dusunmeli. Bahsedilen Deutz, kubo, landini, valtra 2.lig traktor ise tumosan amator küme benim gozumde.