Hattat A110 nasil bir traktor?

Ynt: Hattat A110 nasil bir traktor?

Vatansever87 link=topic=46108.msg1046402#msg1046402 date=1450390874' Alıntı:
Satmak icin aliniyorsa galerici olalim...
Yani ortadirek bir ciftci aldigi traktoru 8-10 yil kullaniyorsa 2. Eli cok fazla dusunmemeli bence. Sorunsuz bir makina olduktan sonra zaten deger kaybini amorti etmistir.
Yalniz kisi buyuk ciftci ise ve 2-3 yilda traktor degistiriyorsa ozaman 2. Elide dusunmeli. Bahsedilen Deutz, kubo, landini, valtra 2.lig traktor ise tumosan amator küme benim gozumde.

Abi genelde sorunsuz olan makinalar çiftçi tarafından tutuluyor ve satışta az değer kaybediyor zaten.

Onrkrds link=topic=46108.msg1046459#msg1046459 date=1450425881' Alıntı:
Abi genelde sorunsuz olan makinalar çiftçi tarafından tutuluyor ve satışta az değer kaybediyor zaten.
Tezini şöyle çürütebilirim. Zetor ' dan şikayet eden birini duydunuz mu? Yada Kubota ' dan? Yada Landini alıpta pişmanım diyen? Deuztz ' dan şikayet eden kaç kişi var? Bunlar iyi ama ikinci elde tutulmayan markalar. Bana göre bu durum insanların etkileşiminden kaynaklanıyor. O onu almış, herkeste bundan var bende bunu alayım mantığı var pek çoğumuzda...

Benim bu konuda ileti yazmamın tekbir nedeni var oda pek çok üyenin marka fanatikliği yapıyor olması. Yani gerçekten gidip yeni bir taraktör alacak çiftçi arkadaşımıza hiçbir şekilde doğru yönlendirme yapılmıyor. Çıkıp birileri x,y,z 2. lig traktör, a,b,c birinci 1.lig derse o vatandaşta gider a,b,c alır. NH ' de senelerce bize donanım olarak 3 dünya ülkelerinde satılan makineleri yüksek fiyattan gazlar. Son 10 yılda ithal ve nispeten donanımlı makineler memlekete geldi, çiftçi bilinçlendi de traktör üreticileri Türkiye pazarına teknoloji sunmaya başladı.

Anlatmak istediğim sadece bilenler, kullananlar yorum yapsın veya karalasın. Çıkıp kullanmadığın bir makineye 2. lig dersen olmaz. Bende biliyorum bugün gidip bir Kubota alsam satarken sorun yaşayacağımı, ama orta direk bir çiftçi olarak gidip o traktörü alıp 10 yıl sorunsuzca kullanabileceğimi biliyorsam alırım. Mesele bu... Umarım kendimi ifade edebilmişimdir. Yoksa kimsenin malını kötülediğim yok, zihniyete karşıyım....

• Beğen
Tepkiler: oktay05

Vatansever87 link=topic=46108.msg1046465#msg1046465 date=1450427843' Alıntı:
Tezini şöyle çürütebilirim. Zetor ' dan şikayet eden birini duydunuz mu? Yada Kubota ' dan? Yada Landini alıpta pişmanım diyen? Deuztz ' dan şikayet eden kaç kişi var? Bunlar iyi ama ikinci elde tutulmayan markalar. Bana göre bu durum insanların etkileşiminden kaynaklanıyor. O onu almış, herkeste bundan var bende bunu alayım mantığı var pek çoğumuzda...

Benim bu konuda ileti yazmamın tekbir nedeni var oda pek çok üyenin marka fanatikliği yapıyor olması. Yani gerçekten gidip yeni bir taraktör alacak çiftçi arkadaşımıza hiçbir şekilde doğru yönlendirme yapılmıyor. Çıkıp birileri x,y,z 2. lig traktör, a,b,c birinci 1.lig derse o vatandaşta gider a,b,c alır. NH ' de senelerce bize donanım olarak 3 dünya ülkelerinde satılan makineleri yüksek fiyattan gazlar. Son 10 yılda ithal ve nispeten donanımlı makineler memlekete geldi, çiftçi bilinçlendi de traktör üreticileri Türkiye pazarına teknoloji sunmaya başladı.

Anlatmak istediğim sadece bilenler, kullananlar yorum yapsın veya karalasın. Çıkıp kullanmadığın bir makineye 2. lig dersen olmaz. Bende biliyorum bugün gidip bir Kubota alsam satarken sorun yaşayacağımı, ama orta direk bir çiftçi olarak gidip o traktörü alıp 10 yıl sorunsuzca kullanabileceğimi biliyorsam alırım. Mesele bu... Umarım kendimi ifade edebilmişimdir. Yoksa kimsenin malını kötülediğim yok, zihniyete karşıyım....

Fanatiklik konusunda haklısın abi. Herkesin aynı marka alma olayı şöyle. Ahmet şu traktörü aldı demekki iyi bende alayım gibisindendir. Çünkü beyin kendine faydası olmayan ya da yararı olmayan şeyleri bilinçli bir şekilde yapmak istemez. Ahmet kötü olsa almazdı. Ya da millet şu marka kötü olsa almaz gibi düşünür.(Her konuda böyle)

Daha önceki yorumlarda söylediğim gibi sorunsuz derken kalite olarak değil, servis sorunu parça bulma sorunu gibi. Şimdi zetor demişsin abi. Şikayet eden duymadım ama parçası yok servisi yok. Daha adam akıllı servisi kurulmamış. İnsanalr alırken kaliteden çok bunları düşünüyor. Düşünmeseler alırlar zaten. Kubota daha Türkiye pazarına yeni girmiş sayılır. Yavaş yavaş yaygınlaşıyor. Şikayet eden duymadım. Ama ilk girdiğinde insanlar Türkiye ' de senelerdir olan servisi parçası bulunan firmayı mı tercih eder yoksa daha yeni girmiş firmayı mı ? Birçok çiftçi 2.eli iyi olan makinalar arıyor. 2. eli iyi olan makinalarda genelde servisi yaygın ve Türkiye ' de eski denilebilecek firmalar. Bu yüzden tercih ediliyorlar.

adventure link=topic=46108.msg659701#msg659701 date=1354828631' Alıntı:
5 para etmez. alalı 2 yıl oldu yaşanmadık sorun kalmadı. traktörden soğudum iyice. bu sorunları yazayım size siz karar verin
*yedek depo değişti
*baskı balata değişti
*mazot pompası söküldü ayara gönderildi
*hidrolik pompası değişti, kolların kilitleri değişti
*baskı balata 2. kez değişti
*klima motoru değişti
*tek sıra slaj makinasıyla biçerken kuyruk mili 8mm sigortayı kesemeyip dönmeyi bıraktı. sinan beyi aradığımda garantiye girmediğini söyledi. traktör daha 60 saatteydi.
*servis lastiklerin geniş olduğunu baskı balatayı o yüzden bozduğunu söylüyor. fabrika yetkilileri ise kullanım hatası diyor. satış sonrası müdürle ve hatta genel müdürle dahi görüştüm o ebatlardaki lastiklerin yurt dışına ve hatta ülke içindede kullanıldığını hiç bir şikayetin gelmediğini söylediler. 22 yıl mf 285 kullandık 500dekar toprak işledi ve ortak malya makinası vardı bir gün tarla işliyor birgün balya bağlıyordu ve sadece 1 kez plaka değişimi oldu. hattat a 110 la 2 yılda 3 kez baskı balata değişti.
*3. baskı balata değişimini fabrika karşılamadı. parçaları kendimiz aldık sadece ustalığı karşıladılar.
3 defa fabrikaya giderek şikayetlerimi bildirdim sorunlarımın çözüleceği söylendi ama gördüğünüz gibi sorunlar hiç bitmedi. bir daha asla hattat traktör bahçemden içeri giremez. kredi borcu olmasa hiç düşünmeden satacağım, şuan da satmayı düşünüyorm aslında ama 50 000 tl den fazla para veren yok. 2.el piyasası yok desem yeri var. aynı modeli kullanan tanıdıklarım var memnun olanı görmedim daha.zaten onlarla da bu arızalar nedeniyle tanıştık. yorum size kalmış artık karar sizin. ama aksi düşünceleriniz varsa bana bildirmenizi beklerim.

Okadar kötümü ki ?

Elin cavuruna verip parayı ütülcenize yerlisine verip üzülüp sevinmeyi ben daha dogru görüyom
Bnde hattat A80 arazi tipi tenteneli var 5li 11 numara ünlü pulluk kullanıyorum çok ta memnunum valla bi daha traktör alcam o da ya hattat olur ya da valtra