CLAAS ARES 557 ATX VE EMİN TARIM 3' LÜ DİP PATLATMA(RİPPER) 2011...!!!

CLAAS ARES 557 ATX VE EMİN TARIM 3' LÜ DİP PATLATMA(RİPPER) 2011...!!!

20/08/2011

Arkadaşlar bu fotoğraflarda da bizim CLAAS Ares 557 ATX' i Emin Tarım 3' lü dip patlatan ile göreceksiniz. Bu patlatmayı arkadaştan denemek için bugün aldık. Bende harman fotoğraflarına ara verip taze fotoğrafları sizlerle paylaşmak istedim. Yarın kısmetse patlatmayı deneyeceğiz. İmkan olursa tarlada da çekim yapacağım...;)

alipasalierkan.............;)

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

SON

[move][size=24pt]First CLAAS....!!![/size] *098*-[/move]

Ynt: CLAAS ARES 557 ATX VE EMİN TARIM 3' LÜ DİP PATLATMA(RİPPER) 2011...!!!

paylaşıım içim teşekkürler abi eniştem almayada kalıor oda traktör alacak class i tercih ediyor alman malı çok kaliteli diyor jd filan motor degil hemen dökülüyor diyor ben fendt al dedim alman malı dedim fendt motoru ingiliz kalan alman montaj dedi ben agco ya filan çok gittim diyor bak biz fendt yi alman sanıyoduk ama motoru ingiliz

XxXEsinti66 link=topic=46119.msg435819#msg435819 date=1313855734' Alıntı:
paylaşıım içim teşekkürler abi eniştem almayada kalıor oda traktör alacak class i tercih ediyor alman malı çok kaliteli diyor jd filan motor degil hemen dökülüyor diyor ben fendt al dedim alman malı dedim fendt motoru ingiliz kalan alman montaj dedi ben agco ya filan çok gittim diyor bak biz fendt yi alman sanıyoduk ama motoru ingiliz

deutz motor alman. sisu olanlar finlandiya

Yorumlar için sağolun arkadaşlar....;)

XxXEsinti66 link=topic=46119.msg435819#msg435819 date=1313855734' Alıntı:

CLAAS gerçekten çok güzel ve performanslı bir traktör. Şuan için Alman malı olarak traktör ve biçerdöver markası CLAAS var. John Deere zaten Amerika markası, Fendt ' te Amerikan Agco ' nun markası oldu. Alman olarak aile şirketi bir tek CLAAS üretim yapıyor. Deutz Fahr traktörleride zaten İtalyan SDF grubunun markası. John Deere ' lerin Almanya üretimlerinde Fransa üretimi JD motor var. CLAAS ' larda da Fransız JD motor var. Fakat motorları CLAAS için özel üretiliyor. Ek güç sistemleri filan CLAAS tarafından geliştiriliyor. Fendt ' lerde ise Almanya üretimi Deutz motor var. Buna dikkat çekerim. Deutz Fahr traktörleri ile Deutz motorları farklı markalardır. Yani Fendt ve Deutz Fahr traktörlerinde aynı motorlar bulunmuyor. Ben markalar için kötü birşey diyemem. Fakat ben CLAAS, JD ve Fendt traktörlerinin üçü arasında kıyaslama yaptığım zaman CLAAS almaya karar verdim. Şuan için son derece memnunuz.

ynkgl link=topic=46119.msg435844#msg435844 date=1313863536' Alıntı:
güzel paylaşım erkan patlatmaların max. iş derinliği ne kadar acaba?

Sağol Yiğit. Maks. 1 metre çalışma derinliği var.

alipasalierkan link=topic=46119.msg435846#msg435846 date=1313863676' Alıntı:
Yorumlar için sağolun arkadaşlar....;)

CLAAS gerçekten çok güzel ve performanslı bir traktör. Şuan için Alman malı olarak traktör ve biçerdöver markası CLAAS var. John Deere zaten Amerika markası, Fendt ' te Amerikan Agco ' nun markası oldu. Alman olarak aile şirketi bir tek CLAAS üretim yapıyor. Deutz Fahr traktörleride zaten İtalyan SDF grubunun markası. John Deere ' lerin Almanya üretimlerinde Fransa üretimi JD motor var. CLAAS ' larda da Fransız JD motor var. Fakat motorları CLAAS için özel üretiliyor. Ek güç sistemleri filan CLAAS tarafından geliştiriliyor. Fendt ' lerde ise Almanya üretimi Deutz motor var. Buna dikkat çekerim. Deutz Fahr traktörleri ile Deutz motorları farklı markalardır. Yani Fendt ve Deutz Fahr traktörlerinde aynı motorlar bulunmuyor. Ben markalar için kötü birşey diyemem. Fakat ben CLAAS, JD ve Fendt traktörlerinin üçü arasında kıyaslama yaptığım zaman CLAAS almaya karar verdim. Şuan için son derece memnunuz.

Sağol Yiğit. Maks. 1 metre çalışma derinliği var.
claasların mtoru da perkins değilmiydi? yada ufakların kımı perkinsti sanki öyle bişeyler hatırlıyorum

şu anda bizim topraklarda bunları 1 metre derinlikte çektiremezsin biliyosun ben tekli çekmiştim geçen gün çok tutuyo traktörü
hele bizim burda 110 hp bi traktöre hiç çektiremezsin bunları sizin toprak yapınız biraz farklı heralde...

Yorumlar için tekrar sağolun arkadaşlar....;)

ynkgl link=topic=46119.msg435849#msg435849 date=1313863928' Alıntı:
erkan bunları hangi traktör çekiyodu...

ynkgl link=topic=46119.msg435853#msg435853 date=1313864177' Alıntı:
şu anda bizim topraklarda bunları 1 metre derinlikte çektiremezsin biliyosun ben tekli çekmiştim geçen gün çok tutuyo traktörü
hele bizim burda 110 hp bi traktöre hiç çektiremezsin bunları sizin toprak yapınız biraz farklı heralde...

Bunları JD 6330 Piremium çekiyor. Başka bir arkadaşımızda da aynısı var. Onda da Valtra N 111e var. Bizde alacaktık. Fakat bizim eski kazıkları satıcı ikinci ele almadı. Eğer alsaydı dün iş bitecekti. Babamlarda öyle olunca bugün vazgeçtiler. Arkadaşta alın benimkinle çekin dedi. Bizde bugün aldık. Bakalım yarın sürmeye başlayacağız. Arkadaş çok rahat çekiyor dedi. Sizin orası o fotoğraflarda gördüğüm kadarıyla biraz sarımtırak bir toprak sanırsam. Bizimkiler genelde kara toprak. Ondan fark edebilir.

TT 55 link=topic=46119.msg435851#msg435851 date=1313864133' Alıntı:
çok güzel olmuş.birde tarladaki videosunu görelim.inşallah.

Yarın başka bir işim çıktı. Amcam sürmeye başlayacak. Yarın gitmeyi düşünüyordum. Artık imkan olursa diğer günlerde çekmeye çalışacağım.

SmhGwz link=topic=46119.msg435852#msg435852 date=1313864152' Alıntı:
claasların mtoru da perkins değilmiydi? yada ufakların kımı perkinsti sanki öyle bişeyler hatırlıyorum

Axos serilerinde sadece Perkins motor kullanılıyor. Diğer büyük serilerinde XERION hariç JD motor var.

bizim burda bi 275 tekli patlatma aldılar motora artı 560kg ek agırlık yaptırdılar patinaj yapıyo diye tarlada 2 takviye patlatma çekiyor.

güzel paylaşım erkan abi max. derinlikte claas ı oldukça zorlar gibime geliyor bu ripper bunların ikilileri daha uygun onlarıda her marka üretmiyor çorlu fuarında görmüştüm bi tane ama markasını tam hatırlayamadım şimdi

Yorumlar için tekrar sağolun arkadaşlar....;)

motorcu link=topic=46119.msg435886#msg435886 date=1313868487' Alıntı:
Güzel paylaşım Erkan abi.Bu aleti toprak daha çok su alsın diyemi çekiyorsunuz?

Tarlalar suyu çeksin diye bunlarla sürüyoruz. Bizim burada 2 senedir falan moda olmaya başladı. Biz bununla icara aldığımız iyi sürülmemiş yerleri ve geran yerleri sürdük. Aslında tüm tarlalar çekmek lâzım. Ama alet bizim değil. Birde zaten çoğu tarlayı sürdük. Kendimize almayı düşünüyoruz. Şayet alırsak seneye hepsini patlatacağız...:D

hacimmet link=topic=46119.msg435901#msg435901 date=1313870450' Alıntı:
Paylaşım için tşk.dip kazan kaslı birşeymiş Claas ada kas yaptırır,tarladaki çalışmalarınıda bekliyoruz hocam.

Alet sağlam bir yapıya sahip. Amcam bugün sürülecek yerleri sürmüş. Yarın sahibine teslim edeceğiz. Benim işim vardı tarlaya gidemedim. Artık kendimize alırsak o zaman bol bol çekerim...;)

_ÖzGüR_ link=topic=46119.msg435917#msg435917 date=1313872620' Alıntı:
güzel paylaşım erkan abi max. derinlikte claas ı oldukça zorlar gibime geliyor bu ripper bunların ikilileri daha uygun onlarıda her marka üretmiyor çorlu fuarında görmüştüm bi tane ama markasını tam hatırlayamadım şimdi

Amcam bugün sürdü. 5 Km/H ile çekiyormuş. Çekiyor problem yok dedi. Ama biraz daha tavlıyken çekilirse daha rahat olacak. Çünkü şuan yerlerin en kuru olduğu zamanlar. Bizde zaten fazla yer sürmedik. 70 dekar patlatılması gereken yerleri sürdük. Aslında bu alet olduğu zaman tarlalar biçilir biçilmez hemen arkasında girip patlatmak lâzım. Bizim burada öyle yapanlar var. Hem daha tavlı ve rahat oluyor. Hemde yağmur yağarsa toprak daha çok su çekiyor. Biz bu yazın pek yağmur göremedik. Biçim işinden de tarla sürme işlerimiz geçe kalıyor. O yüzden şuan en kurak zamanda sürdük. Tavlıyken sürmesi daha rahat olacak. Genelde bu ripperların Türkaysan ve Doğsan ' ları Trakya ' da mevcut. Bu markayıda ben ilk defa duydum. Çorlu ' dan bir satıcıdan arkadaşlar aldı. Güzel sağlam bir alet. Hoşumuza gitti. Bakalım bizim eski 9 ' luları satarsak. Belki alırız.

ramazanpullu link=topic=46119.msg435918#msg435918 date=1313872708' Alıntı:
paylaşım için teşekkürler erkan dippatlatanın tipi alplerin 3 lüsüne benziyor şekil olarak fazla değişik değil

Alpler ' inkisini bilmiyorum. Bizim buralarda hiç kullanan görmedim. Ama genelde hepsi birbirine benziyor. Sadece bağlantıları biraz değişik.