yardım önemli....?????

Ynt: yardım önemli....?????

motor bloğu üzerinde orijinal gömme motor numarası olmaz eğer sıfır blok takıldıysa ,onunyerine hangi ilin trafik şubesine kayıtlıise (diyelimki ankara) ATŞ 0123 gibi vurma numara vardır. aynı numara aracın ruhsatındada yazar.Hiçbir mahzuru yoktur.

yok eğer hurdacıdan alınarak başka bir aracın bloğu takıldıysa faturave makina mühendisince verilen motor uygunluk projesi ile trafik tescile müracat edilerek aracın ruhsatına işlettirmek yasalhale getirmek gerekir....

Traktörün ruhsatıdan blok motor numarasına bakarak karşılaştırıp öğrenebilirsiniz. Ayrıca bloğun resmini çekersen ben söylerim..

Moderatöre rapor et Kayıtlı

bakarak nasıl anlarız mesala bi yardımcı olsan tşkler

Şimdi ruhsatta motor no yazar. O numarayla bloğun seri numarası tutuyorsa blok orjinaldır. Ama bu kesin değilidir. Adam belki bloğu değiştirdikten sonra ruhsata işlettirdiyse numaralar birbirini yine tutabilir :)

Dqn link=topic=46125.msg435899#msg435899 date=1313870282' Alıntı:
Şimdi ruhsatta motor no yazar. O numarayla bloğun seri numarası tutuyorsa blok orjinaldır. Ama bu kesin değilidir. Adam belki bloğu değiştirdikten sonra ruhsata işlettirdiyse numaralar birbirini yine tutabilir :)
çok ince bi iş desene bils-*- bils-*- bils-*-

arkadaşım bloktaki numara ile ruhsattaki numaranın tutması, o aracın trafiğe uygun olduğunu gösterir sadece, yoksa bloğun orjinal olup olmadığını göstermez. En iyisi motor numarası ile ruhsat numarasını karşılaştır aynı ise emin olmak için trafik tescil şubesinden aracın kayıtlarını karşılaştır.
aynı değil ise zaten büyük ihtimalle değişme bloktur ve kaçaktır.

dengesiz link=topic=46125.msg435905#msg435905 date=1313871060' Alıntı:
arkadaşım bloktaki numara ile ruhsattaki numaranın tutması, o aracın trafiğe uygun olduğunu gösterir sadece, yoksa bloğun orjinal olup olmadığını göstermez. En iyisi motor numarası ile ruhsat numarasını karşılaştır aynı ise emin olmak için trafik tescil şubesinden aracın kayıtlarını karşılaştır.
aynı değil ise zaten büyük ihtimalle değişme bloktur ve kaçaktır.
tşkler