Bu nasıl ERKUNT

Ynt: Bu nasıl ERKUNT

balyacı sadık43 link=topic=46145.msg436318#msg436318 date=1313999145' Alıntı:
Yorum yok.
Herkes istediğini alır istemediğini almaz.
Bende de servet 80 var ama ben bu şikayetlerden değilde daha teknolojik olsun diye TL100A new holland bulabilirsen ikinci el temiz bi tane
Hiç düşünmem direk veririm..
en doğrusunu yaparsın tl100a al kullan hiçbir şikayetin olmaz şuan benim bile ajandada 3 kişi numarasını yazdırdı temiz gelirse ara haber ver diye müşteri hazır ama piyasada motor yok şimdi

evet ilk çıkan erkuntlarda çekişi bilmem ama hararet problemi varmış. bizim burdada bayi tanıtım tarla sürümlerinde servetmi nimetmi bilmiyorum ama bayağı hararet yapmış bayinin sahibi bayağı sinirlenmiş basın motor yaksın demiş. ilk çıkanlarda hararet sorunu vardı.

2006 kullandım.3 adet ailcek.bir sorun olmadı.ne hararet ne güç kaybı.2008 lüksü kullnadım harikaydı.akılmdan çıkmıyor.şuan 2011 aldım yine 3 adet.ailecek.105 saate. şimdilik sorun yok.hılı 4 de bayılması normal.çok süratlı traktör agır 4 tonun üstünde birde yük binince haliyle oluyor.3 silindir 74 hb.bir traktör 90- 100hb ile kıyaslanıyor.ayagı tarlada agır.ama okadar da degil.en agır işlerde kullnıyoruz sorun yok olmadı. 5 li 14 nura 4 lü 16 numara 13 lü kaz ayagı kullnıyorum.kullnıyoruz kardeşim samanda kullnıyor acımadan.2006 sını vurmadıgı taş kaya çekmediğ.i çektirmediği vuruşturmadıgı traktör kalmadı.ne hararet ne şikayet.ama matorun açılması gerek.bizim işimiz fazlasıyla görüyör.erkunta alışmak gerekiyor.ilk alımlarda şikayet oluyor ama alışınca aranıyor yeri farkı.

cazgin0020 link=topic=46145.msg436310#msg436310 date=1313997193' Alıntı:
volkan resmini çekip atsana benimkinin sadece orta kolun yuvası koptu oda onemli bişey değil :D
ya işte ortakolu boştayken tutan askı varya incecik bişey yapmış arakoluda pistonlu olduğu için baya ağır haliyle zıplayınca kopartmış :D

Arkadaşlar; şaka bir yana böyle ufak tefek aksaklıklar olacak tabi.. Reklam yapılırken çok abartıldığı için Erkunt bunun cezasını çekecek, geçen de bizim bölgede gördüm, 60 2wd eski kasa Erkunt ' a adam 5 li 11 ' ' Ünlü pulluk takmış, bu kadarına pes yani.. Tarlada durdu duracak gidiyordu, eğer buda iş yapmaksa pes derim.. Elinizde ki Erkunt v.s. tüm yeni model traktörlerin kıymetini bilin derim.. Eğer hasbel kader bizim gibi 95 model altı bi traktörle çiftçilik yaparsanız o zaman kıymetini anlarsınız..

valla ben memnunumda benim komşumdada nmiet 70 t vardı benden 6 ay önce aldı motor çekmiyo diye motorun pompasıynan oynamışlar bidaha hiç çekmedi sonra 80.4 aldılar aman ha deim bunlada çekmiyo diye oynatma.0 motor bu 500saate kadar çekmez bütün traktörlerde böyle ama malesef bazı çifçilerimiz bunu bildigi halde ala motor 20 saatte çekmiyor diye motorun orjinalligiyle oynuyorlar.

Anladığım kadarıyla benim Erkunttaki sıkıntılar herkeste var ( hararet dışında). bide ben diyorumki 265 s nin önünden kurtulamıyor , millet 398 le kıyaslıyorlar yuhhhhhhhhhhhhh ne diyem artık. Erkunt sahipleri takmışlar işte getirin çekiştirelim diye bence traktörün iyisi tarlada çiftte ve ranpada yüklü çıkarken belli olur gerisi hikaya. medem güçlü neden yavaş gidiyor tarlada madem güçlü neden rampada gitmiyor:)

Arkadaşlar benim anlamadığım bişey var servet 80t 75 Bg , mf 285s 76 Bg aşağı yukarı çekişin aynı alması gerekmezmi. bide yere göve sığdıramadıkla ZF şanzımanı var turbo var eeeeeeeeeee neden çekmiyor anlayamıyorum.
Erkunt servet 80t si olanlara soruyorum hiç biriniz eşit yükle rampada 285 geçtinizmi hakketen merak ediyorum varmı geçen? hani benimkinde problem olabilir ( inşallah öğledir). yakıta gelinde küçücük 3 silindir motor nasıl oluyorda 248 motor kadar mazot yakıyor onuda anlayamıyorum.
Bilgisi olan arkadaşlar paylaşırlar sevinirim hatta varsa makine mühendisi felan beni aydınlatırsa makbule geçer

celalmansur link=topic=46145.msg436548#msg436548 date=1314038569' Alıntı:
Anladığım kadarıyla benim Erkunttaki sıkıntılar herkeste var ( hararet dışında). bide ben diyorumki 265 s nin önünden kurtulamıyor , millet 398 le kıyaslıyorlar yuhhhhhhhhhhhhh ne diyem artık. Erkunt sahipleri takmışlar işte getirin çekiştirelim diye bence traktörün iyisi tarlada çiftte ve ranpada yüklü çıkarken belli olur gerisi hikaya. medem güçlü neden yavaş gidiyor tarlada madem güçlü neden rampada gitmiyor:)

Arkadaşlar benim anlamadığım bişey var servet 80t 75 Bg , mf 285s 76 Bg aşağı yukarı çekişin aynı alması gerekmezmi. bide yere göve sığdıramadıkla ZF şanzımanı var turbo var eeeeeeeeeee neden çekmiyor anlayamıyorum.
Erkunt servet 80t si olanlara soruyorum hiç biriniz eşit yükle rampada 285 geçtinizmi hakketen merak ediyorum varmı geçen? hani benimkinde problem olabilir ( inşallah öğledir). yakıta gelinde küçücük 3 silindir motor nasıl oluyorda 248 motor kadar mazot yakıyor onuda anlayamıyorum. :) :) :)
Bilgisi olan arkadaşlar paylaşırlar sevinirim hatta varsa makine mühendisi felan beni aydınlatırsa makbule geçer
:D :D :D

Traktörün kendisinin ağırlılı fazla olduğundan bayırlarda ancak kendini götürmeye uğraşıyor demekki.Bu yeni nesil seri şanzumanlı bütün traktörlerde bayırlarda çabuk bayılma olayı oluyor herhalde. Bu sadece erkunta has bir özellik değil, arkasında yükü falan bırak, isterse boş tarktör olsun seri şanzumanlı olanlar bayırları karşıdan anlıyor. Her markayı kullanmamış olsam da iki markada ben bu tespitte bulundum. Tartışma çıkmaması açısından markaları yazmıyorum. :)

768 link=topic=46145.msg436596#msg436596 date=1314041664' Alıntı:
Traktörün kendisinin ağırlılı fazla olduğundan bayırlarda ancak kendini götürmeye uğraşıyor demekki.Bu yeni nesil seri şanzumanlı bütün traktörlerde bayırlarda çabuk bayılma olayı oluyor herhalde. Bu sadece erkunta has bir özellik değil, arkasında yükü falan bırak, isterse boş tarktör olsun seri şanzumanlı olanlar bayırları karşıdan anlıyor. Her markayı kullanmamış olsam da iki markada ben bu tespitte bulundum. Tartışma çıkmaması açısından markaları yazmıyorum. :)
olabilir amcamın TLA90 dada aynı sorun var oda 40km hız yapıyor :) sürat felakettir :D

celalmansur link=topic=46145.msg436548#msg436548 date=1314038569' Alıntı:

Erkunt servet 80t si olanlara soruyorum hiç biriniz eşit yükle rampada 285 geçtinizmi hakketen merak ediyorum varmı geçen? hani benimkinde problem olabilir ( inşallah öğledir). yakıta gelinde küçücük 3 silindir motor nasıl oluyorda 248 motor kadar mazot yakıyor onuda anlayamıyorum.

arkadas senin anlattıgın sorunların hiçbirisi yok benim 80.4 de tek bi sorun var oda kabinin hidrolik ayarlama kolları sallanıyor ve kabini altında sallantıkça biyere degen bi demir sesi ar tek şikayetim bu sonra sen gitmişin 2005 model almışın gidip al bi 2009 erkunt bak bakıyom o 285 senin peşine yetişebiliyomu.

768 link=topic=46145.msg436596#msg436596 date=1314041664' Alıntı:
--- trakyalı gardaş o markalar,, fiat ve tümosan diyceksin de demedin mi ???? :D

kcml link=topic=46145.msg436603#msg436603 date=1314042219' Alıntı:
--- trakyalı gardaş o markalar,, fiat ve tümosan diyceksin de demedin mi ???? :D

Yok arkadaş yok, dediğin iki markada da yanıldın. noo-*-s Tümosanların da seri şanzumanlıları varmı yoksa?