Bu nasıl ERKUNT

slm arkadaşlar malatyadan yazıyorum baharda 2005 model ikinci el Erkunt servet 80t 2wd aldım. Erkuntu öve öve bitiremediler bende inandım aldım. gelelim konuya az yakıyor dediler dönüme 2 litre yakıyor.4lü 14 inç yada 16 no 3 lü pulluk çeker dediler çekmiyor . 14 no 3 lü pullukla mf 265s nin önünden kurtulamıyor. hem ağır gidiyor hemde çok yakıyor üsne hararet kırmızıya dayanıyor.yahu bu nasıl makine? servise götürdüm bakın şuna elimde kalacak dedim ne gerekiyorsa yapın gerekirse rektefe edin durum bu dedim radyötörü şişlediler başka bişey yapmadılar. motorun başka eksiği gediği yok dediler. makinede bi değişiklik olmadı. hala en ufak sıkıştırmada hararet yapıyor hatta yolda giderken bile ağır gidiyorum hem çok yakıyor hemde ısınıyor. servise bayiye söğledim verecek cevap bulamayınca sen kullanamıyorsundur dediler :)) yahu ben 10 yaşından beri kullanırım traktör, 15 yaşından beri biçerdöver kullanırım bizim memlekete hangi firma traktör tanıtımına gelse millet beni çağırır bana sürdürür... demem o ki ne iş bende anlamış değilim:))))

erkuntu olan arkadaşlara soruyorum sizdede aynı sıkıtılar varmı ama dürüst olalım kimse ayranım eşki demez muhabbeti yapmayalım. benim ayranım eşki doğruya doğru iyi taraflarıda var yok değil ama benim için en önemli olan çekiş. üst kapağını felan söktürecem bakalım çekiş değişmezse büyük ihtimal yakarım artık erkuntu.
bide tarladan arpa taşıyoruz aynı yükle 86 model 285 ranpaları 4 le çıkıyor erkunt servet 80 3 le zor çıkıyor yani yoldada gitmiyor sözde ikiside aynı beygir gücünde. değil 285 . 265 le bile giymiyor rampada yokuş aşagı acayip gidiyor allah var:)))) herşeyi neysede erkuntta motor yok motor ben sıfır almış olsaydım inanın aynı gün yakardım ibret olsun diye bu ne yaaaaaaaaa

Arkadaşlar durum bu ben ERKUNT tan baya dertliyim. erkunt sahibi arkadaşlar cavap yazarlarsa sevinirin

Ynt: Bu nasıl ERKUNT

ben 2010 nimet 70 çift çeker kullanıcısıyım sana sunu soyleyeyim 2005 ilk çıkan servetlerin şanzuman la vites mi ne yagları bir oldugundan randımanlı değil benim bildigim bi kısmıda toplandı o model erkunt servetlerin falan. erkuntların en iisi 2008 den itibaren çıkmaya başladı 2007 ve altı euro 1 pompa 2008 ve ustu euro 2 2011 de euro 3 e geçtiler benimki euro 2 çok memnunum 1000 m2 de 1.3 gibi yakıyo ortalama. bence sen o motoru yakmak yerine sat 2008 ve ustu erkunt nimet al eminim güçte snn elindeki servet kadar çok rahat çeker ve 1 buçuk litreyi imkanı yok geçmez. ben 4 14 numara pulluk 5 li 12 inç pulluk denedim çekti h1 h3 gibi kendimin 4 lü 10 inç pullugu var seride l2 de çekiyo videolarımda sitede mevcut bakabilirsiniz :)

ben dediğini bayiye servise sordun sıkıntılı olanlar 2006 model olanlarmış onların bi kısmı toplanmış. yakın köyde 2011 model nimet 70 4 wd kabinli kompresörlü aldılar ben onuda kullandım onunda çekişini beğebmedim sahibide pek menmun değil mf 285 le aynı yakıyor diyor hem daha ağır gidiyor. yolda ise aynen benim dediğimi söylüyorlar yüklü hızlı 4 ü kullanmıyoruz diyorlar yani hızlı 4 le gitmiyor hiç.

:) söylediklerine harfi harfine katılıyorum :) hararet dışında,, ben bugün öğlenden ikindine kadar 11li polatlı kazayağı ile kazayağı çektim klima ful açık L2-H2 viteslerini kullandım hararet yapmıyor dışarısıda baya sıcaktı..

sen yanmışsın usta allah yardımcın olsun bizim enişte alıcaktı sıfır 80lüx benim pederde eski traktör tamircisi çoğu tanıdığı traktör vs almadan önce gelirler sorar 2. else baktırtır filan enişte alıcam demiş servet 80 babam zar zor vaz geçirtti 2.el tla 90 aldı sonra bizim eniştede başka bir yerde 1 gün çalışmış servetle onunda hiç hoşuna gitmemiş kullanınca şimdi nerde görse babamı sen kurtardın beni az kalsın yanıyordum ver abi elini öpücem diyor şakasına öyle :)

vardır biderdi abi. bende bizim td80 i yakacaktı ama şimdi yaptılar. kuru toprakta 4lü11 no pulluğu 2 takviye 3 ile sürüyo gayet memnunum şimdi. ama sen en iyisi sat değiştir zaten kendi suyunu ısıtıp duruyomuş baksana :D

Yorum yok.
Herkes istediğini alır istemediğini almaz.
Bende de servet 80 var ama ben bu şikayetlerden değilde daha teknolojik olsun diye TL100A new holland bulabilirsen ikinci el temiz bi tane
Hiç düşünmem direk veririm..