MISIR KOCANI TOPLAMA MAKİNASI HAŞLAMALIK MISIR VE KURU FASULYE TARLASI

Ynt: MISIR KOCANI TOPLAMA MAKİNASI HAŞLAMALIK MISIR VE KURU FASULYE TARLASI

uzun zamandır yeni paylaşımlar yapmıyordum şimdi yaptım umarım begenirsiniz mısır eniştenin antalya da bi şirkete sattı hem turşuluk hemde haşlamalık mısır kuru fasulye de benim

bereketli olsun.

3 yıl önce burada bursalı bir firma sadece tek çiftçiye ektirmişti.tohumu çok pahalıymış galiba.ikinci ürün ekildi burada.karlılık durumu nasıl.sen ekmeyi düşünüyormusun

enişten kaç dekar ekti.dekardan ne çıkıyor.kaça gidiyor.bu makina kaç para.

TT 55 link=topic=46166.msg436449#msg436449 date=1314021526' Alıntı:
bereketli olsun.

3 yıl önce burada bursalı bir firma sadece tek çiftçiye ektirmişti.tohumu çok pahalıymış galiba.ikinci ürün ekildi burada.karlılık durumu nasıl.sen ekmeyi düşünüyormusun

enişten kaç dekar ekti.dekardan ne çıkıyor.kaça gidiyor.bu makina kaç para.
evet tohumu biraz pahalı ital geliyor saten usa menşeli bizde 2 ürün olmaz tek ürün ekilir dk verimi 1.5 2 ton arası veriyor bu tarla 1.5 ton veriyor tonu 400 tl den satıldı artı nakliyede 800 1 tl arası bize ait antalya bu makina hollanda dan geldi kendileri lale ektikleri icin italat yaptıkları firma gönderdi arka depo konya yapımı ön tarafı hollanda ben ekmeyi düşünmüyorum işcilik ve bir cok firma kişilerle ograşıyorsun yorucu biraz konya da organize yapan firma mal sattıgın antalya firması nakliye şirketi tarlada 12 kişi var onlarda elleriyle cuvala dolduruyolar işi hızlandırmak için vs işler inş anlata bilmişimdir ali bey

anayurtlu 3105d link=topic=46166.msg436499#msg436499 date=1314034532' Alıntı:
güzel paylaşım seyit abi bereketli olsun..saplarınıda sılaj yapma imkanı yokmu :D
saol volkan evet olurda elle toplanır sapları slajlık olarak satılmıştı gecen yıl ama makina olunca olmaz makina daha iyi anlıycan

dolcevita link=topic=46166.msg436502#msg436502 date=1314035041' Alıntı:
evet tohumu biraz pahalı ital geliyor saten usa menşeli bizde 2 ürün olmaz tek ürün ekilir dk verimi 1.5 2 ton arası veriyor bu tarla 1.5 ton veriyor tonu 400 tl den satıldı artı nakliyede 800 1 tl arası bize ait antalya bu makina hollanda dan geldi kendileri lale ektikleri icin italat yaptıkları firma gönderdi arka depo konya yapımı ön tarafı hollanda ben ekmeyi düşünmüyorum işcilik ve bir cok firma kişilerle ograşıyorsun yorucu biraz konya da organize yapan firma mal sattıgın antalya firması nakliye şirketi tarlada 12 kişi var onlarda elleriyle cuvala dolduruyolar işi hızlandırmak için vs işler inş anlata bilmişimdir ali bey

bizim buralarda ikinci ürün olarak yetişiyor.hatırladığım kadarıyla haşhaştan sonra ekildi.gübresiz 1,500 kg verdi.firma elemanı gübre ile 2 ton almak içten bile değil demişti.

bizde makina yoktu.işçiler çuvallara doldurup sırtlarıyla çıkardılar.baya zor oldu yani.kalan gövdelerde slaj yapıldı.ikinci üründe dekardan 600 tl fena bir rakam değil.ama masraf çok tabiki.

bn ilk görüyom böle bişey yapıldıgını turşu mısır fln :)
bunun biçen alet tek sıramı götürüyor.?
sanırım sadece dane için bi mıısr kalan saplar tarlaya atık oluyor?
ve çaık sistem kanalda su yok diğer kapalı sistemden mi verliyor..
tşkler..

nailyetek link=topic=46166.msg436520#msg436520 date=1314036660' Alıntı:
Bereketli olsun Seyit, mısır saplarında gözüm kaldı.:)
saol abi saplar organik gübre olcak artık seneye pancar sen süte faydalı hale getirisin bende topraga faydalı hale getirrim :D

SmhGwz link=topic=46166.msg436553#msg436553 date=1314038920' Alıntı:
bn ilk görüyom böle bişey yapıldıgını turşu mısır fln :)
bunun biçen alet tek sıramı götürüyor.?
sanırım sadece dane için bi mıısr kalan saplar tarlaya atık oluyor?
ve çaık sistem kanalda su yok diğer kapalı sistemden mi verliyor..
tşkler..
turşu ve haşlamalık mısır varya sahilde falan satılan suda haşladıkları sıra tek gidiyor kalanda tarlaya organik gübre saten sılaj özelligi pek olmuyor kısa boylu sapıda ince kalıyor genetigi degişmiş anlıycan yani bu tür ürünler daha önce elle toplanırdı ama masraf işcilik vs tarla bazında ekilmezdi ufak bahcelerde ekilirdi şimdi tarla bazında kıbrısa kadar gönderiyosun bütün sahil kesimleri kanalda su devamlı akmaz bizde yüzeysel suyumuz kısıtlı ayda 1 veya 2 kere su gelir mısır sulanır diger zaman kişisel trafo ile dalgıctan sulanır yorum icin tşk

Ağır Abi link=topic=46166.msg436686#msg436686 date=1314048945' Alıntı:
Paylaşım için tşk makina kamyonu kaç saate dolduruyor ayrıca kaç dekar yerden bir kamyon doluyor pancar gibi üreyimli mi :)
sulama bakımından bu daha karlı 5 kere sulamayla bu hale geldi pancarı daha 3 kere daha sularsak 8 kere sulamış olcaz dk verimi 1.5 2 ton arası kamyonlar 10 15 ton arası sarıyor tonu da 400 tl satılıyor hesabı sen yap artık

şarklılı18 link=topic=46166.msg436511#msg436511 date=1314036122' Alıntı:
güzel paylaşım kışın yemek için depolanmıya gidiyo elliam :D
antalya toplanma merkezine gidiyor ordan turşu fabrikası ve sahil kesimlerine suda haşalanıp satılıyor

bu sene ilk defa sözleşmeli olarak bu tatlı mısırı konservelik için bende ektim. bayramdan sonra toplama yapılacak. bizim firmada daha henüz makina yok, o yüzden elle toplama yapılacak. elle toplama yapılacağı içinde kalan sapları bizim danalara sılaj yapacaz. danesiz olmasına rağmen sapınında tatlı ve şeker oranı yüksek olacağından dolayı, özellikle besi hayvanı için faydalı olacağını düşünüyorum, bakalım yaşayıp göreceğiz.

Bu tür bir makinayı benda ilk defa görüyorum. Hayvancılık yaptığımızdan dolayı olacak her halde ki ben de yerlerde kalan saplara takıldım. Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. :)