erkunt nimet 70t 4 lü 16 inç pulluk ile şaha kalkıyor

Ynt: erkunt nimet 70t 4 lü 16 inç pulluk ile şaha kalkıyor

fatih ödemişli link=topic=46183.msg436793#msg436793 date=1314095825' Alıntı:
*098*- *098*-
Aykut Güler link=topic=46183.msg436794#msg436794 date=1314095841' Alıntı:
bu kadar zorlamaya ne gerek var ki kalacak hidrolikler arkada ;D motor canavar.. İyi çekiyor... ;)
bişey olmaz ewt canavar gibi maşallah pulluk motoru ne kadar tutarsa tuttun zf şanzuman kucuk vitesteken bayılma yapmıyo patiaj yapıyo ama bayılma yapmıyo *098*-

Gerçekten komik görüntüler şimdi soruyorum size hanginiz bu şekilde tarla sürüyonuz erkunt bu hızda saatte kaç dönüm yer sürebilir ben söleyem 3 yada 3.5 dönüm yer sürer sürdüğü tarlada bi işe yaramaz yaktığı mazotta boşa gider böyle iş yapılmaz buralarda başka yerlerde yapılıyorsa bişey diyemeyecem. arkadaşın dediği gibi 265 de takviyeyle aynen öyle çeker ne gereyi var bunlara ?
erkunt 70t nin hakkı 14 no 3 lü bilemedin 16 no 3 lü pulluk o da yumuşak toprakta. fazlası erkuntun işi değil reklem kokan hareketler:)

Şaha kalkmış motor birden yere inerse ön aktarma ve yönlendirme organlarında birçok parçayı kırabilir.Garantiye de girmez. Toprağın yapısı ve motorun gücüne göre pulluk seçip işlerinizi vızır vızır yapmak varken böyle güzel motorlarınızı niçin hırpalıyorsunuz güzel kardeşim...

O pulluklar taş çatlasın 14 numara diyen arkadaşa bizzat katılıyorum.
Alplerin 16 numarası daha ağır ve büyük olur gibi.
Erkunt hakkını veriyor yinede pullukların

Dqn link=topic=46183.msg436923#msg436923 date=1314126592' Alıntı:
O pulluklar taş çatlasın 14 numara diyen arkadaşa bizzat katılıyorum.
Alplerin 16 numarası daha ağır ve büyük olur gibi.
Erkunt hakkını veriyor yinede pullukların

eyvallah kardesim.... en fazla 14 inc o pulluklar... 4 16 pullugu bu sekil geciremez 70 bg bi motor..

omerfarukkoc link=topic=46183.msg437105#msg437105 date=1314184821' Alıntı:
eyvallah kardesim.... en fazla 14 inc o pulluklar... 4 16 pullugu bu sekil geciremez 70 bg bi motor..
motorun adı erkuntsa geçirir merak etme fanatiklik için değil erkunt kucuk viteste iken patiaj yapar yinede bayılmaz. vede o 70 hp olan traktor 3800 kg geliyo çadırlısı kabinlisi 4 ton geliyo patiaj yapmasıda baya zor oluyor.

erkuta iyi sarmıssın sen :)
mevzu pulluk, ama sen erkutda erkut diyosn hala :) bende biliyorum erkutun emsallerine göre agır motor ürettigini...
ama o agırlıga göre torksuz motorlar...

omerfarukkoc link=topic=46183.msg437180#msg437180 date=1314201140' Alıntı:
erkuta iyi sarmıssın sen :)
mevzu pulluk, ama sen erkutda erkut diyosn hala :) bende biliyorum erkutun emsallerine göre agır motor ürettigini...
ama o agırlıga göre torksuz motorlar...
gücü az olabilir fakat bende sana zf şanzumanın farkını soyluyorum seri viteste çekemez ama agır viteste zf şanzumanın ne kadar güçlü bayılma yaptırmayacak bi şanzuman oldugunu gorursun oonemli olanda motorda şanzuman değilmidir??

gücü az demiyorum...
gücü, silindir sayısı, çapı vs oranları gayet iyi...
ama o agırlıga tork az geliyor ve bogulma olabiliyor...

bayılma desem düz yolda yükte iken vitas düşerek cözebilirsin onu, zf sanzımanınla...

ama nadasa girdiginde motor yer yer yüksek vitesle giderken yer yer sert zemine geldiginde bogulmaya baslayıp tıkanabiliyor... tarla sürerken aman o sert zemine geliyoruz motor stop etmesin die zf sanzımanından bi vites daha düşüp, orayı gecince tekrar bi vites daha yükseltip oyun oynayamazsın ki...

işte burda torklu olsaydı o motorun die düşünsek, tm zf sanzıman bir + ama torkuda biraz yüksek olsaydı o sert zemine geldiginde stop edicek dereceye gelinceye kdr bogulmazdı motor, hatta o kdr agırlıgı cekiş bakımından bir avantaja cevrip gaza yüklendiginde gazı yiyebilecek kdr tork ' un yüksek olması gerekirdi... bnm kanaatimce