Arılar peteğe bakın ne yazdı?

Denizli'de demir çelik işi yapan işadamı Aslan Konyalıoğlu, bir süre önce organik tarımla da uğraşmaya başladı. Honaz Dağı'nda arı kovanları bulunan ve hayatının büyük bölümünü burada geçiren 72 yaşındaki Aslan Konyalıoğlu, geçen hafta kovanları incelerken gördüğü manzara karşısında büyük şaşkınlık yaşadı. Kendi arazisinde 15 arı kovanı olduğunu belirten Konyalıoğlu, geçen hafta petekleri incelerken üzerinde 'Allah' yazısı bulunan peteği görünce hem şaşırdığını hem de şükrettiğini ifade etti.

Peteği işyerine götürerek merdivenlere asan altına da Arapça yazılı 'Allah' yazısını yapıştırıp benzerliğini ortaya koyan Aslan Konyalıoğlu, işyerine gelen herkesin bunu görmesi için de görülebilecek bir yerde tutuyor.

Petekteki kabartmalı Allah yazısını gördüğünde çok etkilendiğini belirten Konyalıoğlu, 'Kendi arazimde 15 kovanım var. Bunları incelerken bu yazıyı görünce çok mutlu oldum. Bu Allah'ın lütfu, hidayeti. Ben bunu yaşadığım için çok mutlu oldum. Allah'ın büyüklüğüne her zaman inanıyoruz. İnancımız tam. Böyle mucizeler olunca da insan kendinden geçiyor. Çok sevinç duyuyorum' dedi.

Peteği mümkün olduğunca uzun süre muhafaza etmek istediğini belirten Konyalıoğlu, şöyle konuştu:

'Özelliğini yitirmemesi için ne gerekiyorsa yapacağım. Ne kadar dayandırabilirsek ne kadar muhafaza edebilirsek o kadar iyi. Allah'ın yazısını silmeye kadir değiliz. Bu yazıyı muhafaza etmek boynumuzun borcudur.'Facebook'ta Paylaş
rGR6YGCz.jpg