sılaj makinalarına dikkat

Silaj Makinesine Sıkışan Kol ve Bacağı Koptu

Aydın ' ın Nazilli İlçesi ' nde, 16 yaşındaki Ömer Faruk Önal ' ın silaj makinesine kaptırdığı sağ kolu ve bacağı koptu. Önal, Nazilli Devlet Hastanesi ' nde tedaviye alındı.

Nazilli ' de yaşayan Hüseyin Önal (41), bugün saat 14. 00 sıralarında, oğlu Ömer Faruk Önal ile Nazilli Pamuk Araştırma Merkezi yakınlarındaki Mısır tarlasına silaj yapmaya gitti. Bir süre tarlada çalıştıktan sonra yorulan Özel Fatih Sultan Lisesi 11 ' inci sınıf öğrencisi Ömer Faruk Önal, dinlenmek için mısırların arasına uzandı. Genç Ömer Faruk ' un mısırların arasında uyuduğundan habersiz olan silaj makinesini kullanan Mehmet Ali Yırtımcı, üzerinden geçti. Bu sırada sağ kol ve bacağı silaj makinesine sıkışan genç Ömer Faruk, acı içinde bağırmaya başladı. Hemen 09 F 6744 plakalı traktörün çektiği silaj makinesini durduran Yırtımcı, acı içindeki kıvranan genci babasıyla birlikte sıkıştığı yerden çıkardı. Yırtımcı, cep telefonundan 112 Acil Servis ' i arayıp ambulans istedi. Bu arada baba Hüseyin Önal, 1 kilometre ilerdeki anayola çıkıp, ambulansı karşıladı. Ambulans toprak yoldan tarlaya yaklaşık 100 metre kadar yaklaşabildi. Sedye ile ambulansa taşınan yaralı genç, Nazilli Devlet Hastanesi ' ne götürülerek, tedaviye alındı. Ameliyata alınan gencin, hayati tehlikesinin sürdüğü bildirildi. Olayı haber alarak hastaneye gelen Önal ' ın annesi Ayşe, kardeşi Cihat Önal ile Hamzallı Köyü Muhtarı olan amcası Ali Önal, sinir krizi geçirdi.

Silaj makinesini kullanan Yırtımcı, olayı geç fark ettiklerini belirterek, 'Mısır tarlasında silaj yaparken Ömer Faruk bir ara kayboldu. Babası ile bir süre yalnız çalıştık. Ben ön tarafta mısırları silaj makinesi ile öğütürken o arkadan traktörü ile gelerek öğütülen mısırları römorka dolduruyordu. Tarlanın ön kısmın gidip, uyuduğunu bilmiyorduk. Kulakları ağır işittiği için makinenin geldiğini de muhtemelen duymadı. Üzgünüm' dedi. Jandarma, olayla ilgili soruşturma başlattı. - Aydın / Nazilli
:( :(
arkadaşlar bu makinanın sahibi bana sılaj yapmaya gelmişti bir hafta önce çok geçmiş olsun

Ynt: sılaj makinalarına dikkat

bizim buralarda oldu bir sefer.genelde traktör ilk başlarken ilk sıraları ezmesin diye.testere ile kesip makinanın ağzına veriyorlar.makina aniden çekiyor.adam makinanın azğına düşüyor kolu kopuyor.

geçen yıl römorku dişli ile aktardım makinada bir taraftan slaj yapıyor üzerime.zor olur o işler yapan bilir.

römork doldu.traktör şoförüne bağırdım.römorkun ön tarafından inmeye başladım.şoför duymamış aniden geri verdi.aşağı düştüm.slaj makinasının arkasında 3 lü kayış var.biraz daha geri gelse kayışa kapılacam.ileri gitse römorkun sol ön tekeri ezecek.düşerken sağ ayağımda römorkun ok demirine kıstı az daha kırlılıyordu.verilmiş sadakam varmış.az daha gidiyorduk.

Ynt: sılaj makinalarına dikkat

anayurtlu 3105d link=topic=46208.msg437142#msg437142 date=1314192149' Alıntı:
bu yönden çift sıralı sırabağımsızlar iyi işte ara açma derdi olmuyor arkaya çevir aç..çok yazık olmuş yaa :(
dikkatli okuyun arkadaşlar bu üzücü olay yol açarken değil mısırların arasında uyumuş genç :( :(