Traktörü devirsiz kullanırsak hantal olurmu ????

Arkadaşlar günlerdir kafamı karıştıran bi konu var . Fikir alışverişinde bulunduğum çoğu kişilerin söylediği , sıfır alınan traktörlerin motorları açılana kadar devirsiz kullanılırsa motor açıldıktan sonra hantal olucağı ve bayılma yapıcağı yöndedir.Acaba sizin bu konu hakkında bir bilginiz varmı ? Sıfır alınan traktörün tarla performansı en az kaç devirler çalışması gerekir ? Yardımcı olurmusunuz ... Teşekkürler ... bilm-*s

Ynt: Traktörü devirsiz kullanırsak hantal olurmu ????

evet dogru yeni alınan traktör araba kamyon hepsi öyledir alınca belli bir zaman çok devirli kullanıcanki motor ona göre kendi sıkılıgını daha kolay açsın.

şimdi biz td85d yi 14-15 devirler kullanıyoruz 305 saatte hepte öyle kullandık en fazla 16 devirle tarlada kullandık şimdi bizim tarktör hantalmı olucak . öyle bi görüntüsü yok bayıla flan yok çekişide kalkışıda gayet iyi ama korkuyorum tabi öyle diye :)

sen hemen basmaya başla benden sana bi abi tavsiyesi hatta yükte bi vites aşşagı git 500 devir üstte git ilerde çok faydesını göreceksin.o nekadar çok devir okadar aşınma diyen kardeşime soruyorum yeni traktörün motorunun sıkılıgını fazala gaz verip aşındırınca daha iyi çekmezmi?

ne olursa olsun baygın devirsiz kullanmıycan gerek traktörde gere arabada özellikle arabada ben çok titizim o konuda hiç 5 binden aşağı vites değiştirmem çoğu zaman dibi kuru yapmadan değiştirmiyorum traktör araba herşey olsun devirli kullandımı şahlanıyor

djzeus link=topic=46220.msg437453#msg437453 date=1314225746' Alıntı:
ne olursa olsun baygın devirsiz kullanmıycan gerek traktörde gere arabada özellikle arabada ben çok titizim o konuda hiç 5 binden aşağı vites değiştirmem çoğu zaman dibi kuru yapmadan değiştirmiyorum traktör araba herşey olsun devirli kullandımı şahlanıyor
valla kusura bakma hemşerim o zaman ne mazot ne benzin ne araba ne traktör dayanır. kusura bakma ama bu böyle

marmara591 link=topic=46220.msg437455#msg437455 date=1314225884' Alıntı:
valla kusura bakma hemşerim o zaman ne mazot ne benzin ne araba ne traktör dayanır. kusura bakma ama bu böyle
o mazotu benzini hesap ettimi hiç iş yapamazsın mağdem aldın doldurucan deponu basıcan ne olursa olsun yine diyorum arabada özellikle belirli bir devri geçmedimi koltuğa yapıştırmıyor bir dünya para vermişim öyle gitmedikten sonra tüplü eski bir araba alıp onu kullanırım

djzeus link=topic=46220.msg437460#msg437460 date=1314226105' Alıntı:
o mazotu benzini hesap ettimi hiç iş yapamazsın mağdem aldın doldurucan deponu basıcan ne olursa olsun yine diyorum arabada özellikle belirli bir devri geçmedimi koltuğa yapıştırmıyor bir dünya para vermişim öyle gitmedikten sonra tüplü eski bir araba alıp onu kullanırım
hemşerim sende para çok anlaşılan allah daha çok versin.
sen koltuğa yapışmak istersin ben isterim 3-5 az yaksın :(
sen sen ol fazla sürat yapma yine hemşerim diye söylüyorum yanlış anlama sakın

marmara591 link=topic=46220.msg437466#msg437466 date=1314226384' Alıntı:
hemşerim sende para çok anlaşılan allah daha çok versin.
sen koltuğa yapışmak istersin ben isterim 3-5 az yaksın :(
sen sen ol fazla sürat yapma yine hemşerim diye söylüyorum yanlış anlama sakın
eyw herkesin kendi görüşü

evet devirli kullanılması gerektiği söyleniyor hatta 500 saat bakımından önce pistonlar acılsın diye fazla yaktırlması için ayarsız gelir motor 500 saat bakımından sonra siboblar ayarlanır. revizyondan sonrada bu böyledir...

şarklılı18 link=topic=46220.msg437262#msg437262 date=1314211753' Alıntı:
Arkadaşlar günlerdir kafamı karıştıran bi konu var . Fikir alışverişinde bulunduğum çoğu kişilerin söylediği , sıfır alınan traktörlerin motorları açılana kadar devirsiz kullanılırsa motor açıldıktan sonra hantal olucağı ve bayılma yapıcağı yöndedir.Acaba sizin bu konu hakkında bir bilginiz varmı ? Sıfır alınan traktörün tarla performansı en az kaç devirler çalışması gerekir ? Yardımcı olurmusunuz ... Teşekkürler ... bilm-*s
motor montaj edilmeden önce 15 dk son devirde kızarana kadar,montajdan sonra da tekerlekler ters ve düz takılarak son devirde yine açma işi yapılır motor herşeye hazır çıkar motor hantal falan olmaz yanlızca aktarma organlarına ve yakıtınıza zarar verir

şarklılı18 link=topic=46220.msg545977#msg545977 date=1330031886' Alıntı:
biz 15-16 devir civarı kullanıyoruz ama Allah sonumuzu hayr etsin .. yüksek ihtimalle hantal olur dediğinize göre :(
abi daha 300 saatte değilmi 18-25 gaz arası kullan 500 e kadar ama sakın hararet yaptırmayın yoksa bida hayır gelmez nh zaten çok zor hararet yapar :)